نگاهی عمیق تر

معرفی پروتکل بنچمارک (Benchmark)

پروتکل بنچمارک چیست؟

به زبان ساده benchmark token ثبات و پایداری را برای دیفای فراهم می کند. در واقع این پروتکل جایگزین مناسبی را برای Stable coin ها عرضه کرده است. وقتی به وب سایت پروتکل بنچمارک سر می‌زنید با واژه ای تحت عنوان Supply Elastic  روبه رو می شوید که به معنای عرضه متغیرمی باشد. این عرضه  با استفاده از شاخص نوسان در بازار ارز دیجیتال می باشد. پروتکل benchmark در زمان نوسان، در ارائه نقدینگی به DEFI کمک می کند تا دچار نوسانات شدید نشود و ثبات خود را حفظ کند.

توکن مارک چیست ؟

توکن مارک که در بستر اتریوم ایجاد شده وظیفه مهمی را برای پروتکل Benchmark برعهده دارد. این توکن با بررسی شاخص نوسان بازار VIX،  شدت ترس در بازار را به صورت دقیق تحلیل کرده و نوسانات قیمتی آینده را پیش بینی می کند .

فراموش نکنیم که بنچمارک یک پلتفرم ارائه نقدینگی می باشد و این نقدینگی در زمانی خاص به بازار تزریق می شود. این پروتکل همیشه در حال نظارت موجودی توکن هاست تا نوسانات قیمتی را خنثی کند.

مارک به عنوان یک توکن چند منظوره و وثیقه‌ای یک ارز دیجیتال پویا نیز می باشد که عملکرد آن با دیگر ارز های دیجیتال متفاوت است و در دسته ارزهای فیات یا ارزهای سنتی قرار نمی گیرد. این توکن می تواند کاربران را در شرایط  تورم محافظت کند.

توکن مارک چگونه تحلیل می کند؟

 مارک با استفاده از دو شاخص SDR و VIX  به پشتوانه ای قدرتمند برای تحلیل و پیش بینی آینده مجهز شده است. شاخص SDR وظیفه بررسی کیفیت سیستم مالی بین المللی را برعهده دارد و شاخص VIX یا همان اندیکاتور ترس که برای تحلیل تغییرات کوتاه مدت قیمت و نوسان موجود در شاخص S&P500 استفاده می گردد.

 

مزایای benchmark :

  1. کنترل نقدینگی بازار
  2. جلوگیری از Liquide شدن 
  3. تحلیلگری قدرتمند برای نوسانات بازار
  4. اتصال بازار های مالی به DEFI
  5. عملکرد مستقل از روندها و قیمت ها

جمع بندی:

به طور کل، شبکه Benchmark منجر به حذف مشکل تغییر ارزش پشتوانه یک توکن در شرایط تغییرات شدید بازار می‌شود. این الگوریتم به طور کارآمد بر اساس روندهای موجود در عرصه امور مالی غیرمتمرکز تنظیم می‌شود و هم‌چنین استراتژی‌های بازار سنتی را نیز پیاده‌سازی می‌کند.

DeFi  نیز از چنین فناوری‌ بسیار بهره می‌برد. فناوری‌ که محصولی ویژه ارائه می‌دهند که در حال حاضر در بلاک چین موجود نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا