آموزش کیف پول

بررسی کیف پول تراست (Trust Wallet)

در میان کیف پول های متنوعی که برای ذخیره سازی ارز دیجیتال کاربران عرضه شده اند، Trust Wallet یا کیف پول تراست میتواند گزینه بسیار مناسبی برای کاربران باشد. این پلتفرم در نوامبر سال ۲۰۱۷ توسط ویکتور رادچنکو (Viktor Radchenko) در کالیفورنیا راه اندازی شد. در ابتدا هدف از تاسیس تراست ولت ذخیره سازی توکن های ERC20 اتریوم بود، اما در سال ۲۰۱۸ بایننس کنترل تراست ولت را به دست گرفت و این امر باعث شد این کیف پول از امنیت بسیار بیشتری برخوردار شده و همچنین تنوع توکن ها و ارزهای دیجیتالی که در آن از آنها پشتیبانی میشود افزایش پیدا کند.

در اینجا اطلاعات پایه ای در مورد این کیف پول به اشتراک میگذاریم:

  • تراست ولت کیف پولی غیر متمرکز است که در آن کلید خصوصی کاربران به صورت رمزنگاری شده در دستگاه آنها حفظ میشود.
  • این کیف پول کاربر-محور است: تنها شخص کاربر بر سرمایه خود کنترل کامل دارد.
  • میتوان از آن برای دسترسی به DApps (Decentralized Applications، پلتفرم های دیجیتالی غیر متمرکز) استفاده کرد، البته تنها بعد از این که کاربر اجازه دسترسی به آنها را بدهد.
  • این پلتفرم هیچکدام از اطلاعات شخصی کاربران را نگه نمیدارد.
  • هیچ سرمایه ای از کاربران را در دست ندارد و همه سرمایه در زنجیره بلوکی موجود است.
  • هدف اصلی تراست ولت این است که با فراهم آوردن امکان استفاده از آن برای همه، دسترسی به ارزهای دیجیتال را برای همه آسان تر کند.

تراست ولت همچنین توکن اختصاصی خود را دارد (TWT) و مقدار یک میلیارد از آن موجود است. هدف تراست ولت آسان سازی دسترسی عموم به کریپتو است، و این بدین معنی است که برای ورود به آن قوانین و محدودیت هایی مانند احراز هویت (KYC) وجود ندارد. این نکته به خصوص برای کاربران ایرانی بسیار کارآمد است.

تراست ولت مانند پلی عمل کرده که کاربر را به بلاک چین های مجزا متصل میکند. هر بلاک چینی مجموعه ای از آدرس های عمومی خود را دارد و کریپتو در این آدرس ها رمزگذاری و نگه داری میشود. بنابرین تراست ولت هیچ کریپتو یا ارزی را در دست ندارشته و کنترلی بر روی آنها ندارد. به این صورت این پلتفرم کیف پولی غیر متمرکز بوده که استفاده از آن از امنیت بسیار بالایی برخوردار میشود. استفاده از آن و دانلود آن برای عموم رایگان است. همچنین این پلتفرم به کاربران امکان انجام تراکنش های دیجیتالی دیگری چون trading و staking را میدهد.

نکته دیگر درباره این کیف پول این است که با استفاده از کارت اعتباری خود میتوانید در تراست ولت ارز دیجیتال بخرید. اما این پلتفرم نمیتواند ارز دیجیتال شما را تبدیل به پول فیات کند. برای برداشت از حساب خود میتوانید ارز خود را به صرافی بفرستید که امکان تبدیل پول فیات را فراهم میکند. بهتر است قبل از این کار درباره بهترین راه برای برداشت و جابجایی سرمایه خود تحقیق کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا