معرفی رمز ارز هامقالات

دسنترالند و توکن هایش ؛ بهترین راه برای کسب درامد گیمر های خلاق

معرفی کامل پلتفرم Decentraland و توکن های آن

دسنترالند خود را به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی تعریف می نماید که از بلاک چین اتریوم استفاده می کند و به کاربران خود امکان می دهد تا از ایجاد برنامه ها و محتوا ها درآمد کسب کنند. پلتفرم واقعیت مجازی دسنترالند در سال ۲۰۱۷ وبا انجام یک عرضه اولیه کوین توانست ۲۴ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

دنیای دسنترالند

این دنیای مجازی نسخه بتای خصوصی خود را در سال ۲۰۱۹ راه اندازی کرد و در فوریه ۲۰۲۰ برای عموم آزاد شد. آن زمان،به ارائه طیف گسترده‌ای از تجربیات از جمله صحنه های گسترده 3D، بازی های تعاملی و غیره به کاربران می پردازد. این پلتفرم همچنین دارای دو توکن mana و land می باشد.

دسنترالند یک پلتفرم غیر متمرکز و واقعیت مجازی (VR) می باشد که در آن کاربران می‌توانند محتوا و برنامه‌های خود را ایجاد کنند و از آنها درآمد کسب کنند. زمین های دیجیتال پلتفرم ؛ Land نام دارد.

به طور کل، لند یک دارایی دیجیتال غیر قابل تعویض (NFT) می باشد که توسط قراردادهای هوشمند اتریوم نگهداری می شود. سپس دسنترالند زمینهای دیجیتال خود را به قطعاتی تقسیم می کند تا کاربران بتوانند آن را با استفاده از توکن مانا خریداری کنند.

Decentraland و توکن های آن

بازی کردن در دسنترالند

در واقع کاری که این پلتفرم واقعیت مجازی می‌خواهد انجام دهد، این است که شما با تولید یک محتوای مجازی، مانند بازی های سیمز و ماین کرافت ، کسب درآمد کنید ؛ به این صورت که می توانید محتوا و آواتارهای منحصر به فرد بسازید که دیگران برای به دست آوردن آن می بایست به شما پول پرداخت کنند.

در حال حاضر، درک کنید که میزان محدودی از لند در دسترس است. بنابراین میزان دارایی  شما در دسنترالند کمیاب است. نکته اصلی این است که کاربرانی که لند را خریداری می‌کنند به طور کامل و دائمی مالک آن می باشند.

صاحبان لند محتوای منتشر شده در زمین را کنترل می نمایند که در یک قرارداد هوشمند رمزگذاری شده است . این محتوا می‌تواند صحنه ها،بازی ها،برنامه ها،تصاویر باشد.

کاربران قادر هستند روشی مشابه در دنیای واقعی؛ به کاوش ، سفر و بازدید از اماکن بپردازند. همچنین این پلتفرم یک شبکه همتا به همتا برای تعامل کاربران می باشد. یکی از موسسان این پلتفرم به نام استبان اوردانو دسنترالند را اینگونه توصیف می نماید:

Decentraland و توکن های آن

در دسنترالند ما در حال ایجاد یک اکوسیستم هستیم بسیاری از راه حل های موجود در رمز ارزها را با سیستم های واقعیت مجازی ترکیب می نماییم. نتیجه آن یک متاورس، یک دنیای سه بعدی اجتماعی با یک شبکه اقتصادی بومی است.

 

دسنترالند چگونه عمل میکند؟

دسنترالند VR

مشابه بازی هایی مثل Skyrim و fallout ، پلتفرم واقعیت مجازی دسنترالند، یک جهان مجازی فراگیر می باشد. با این تفاوت که شما به جای بازی در صفحه نمایش دو بعدی، در یک دنیای سه بعدی بازی می نمایید. با زبان اسکریپت، کاربران قادر هستند بازی ها ، صحنه ها و برنامه های سه بعدی ایجاد کنند.

این زبان می تواند مواردی مانند فیزیک، توسعه صدا و ایجاد جسم را مدیریت نماید. البته اگر تا کنون با یک موتور بازی مانند Unity کار کرده باشید، با این اصطلاحات آشنا هستید.

خریداران زمینهای دیجیتال با استفاده از ابزار ATLAS می توانند مناطق دسنترا لند را با مضامین مختلف جستجو کنند و بهترین مکانها را برای توسعه پیدا کنند؛ کارهای ساختمانی، تزیینی و به اشتراک‌گذاری صحنه‌های بسیار سرگرم کننده است .

کاربرانی که می‌خواهند خلاقیت های خود را به اشتراک بگذارند، می‌توانند بیلبوردهای تبلیغاتی را در مناطقی که پربازدید است برای تبلیغ محصولات، خدمات یا رویداد های خود نصب نمایند.

درست به همان روشی که کاربران قادر هستند دارایی های دیجیتالی را در پلتفرم هایی مثل Enjin ایجاد کنند و به اشتراک بگذارند، پلتفرم واقعیت مجازی دسنترالند فرصتهای مشابهی را در دنیای مجازی خود نمایش میدهند.

توکن Mana

Decentraland ارزش توکن

مقدار کل عرضه اصلی این توکن  2.8 میلیارد تعیین شده بود، اما با سوختن بیش از ششصد میلیون Mana در نتیجه خرید های Land ، کاهش یافته است .در مجموع، ۴۰ درصد از عرضه Mana طی عرضه اولیه کوین ICO در سال ۲۰۱۷ فروخته شد.

علاوه بر این، ۲۰ درصد برای جامعه آن در نظر گرفته شده، ۲۰ درصد به تیم توسعه و سایر عوامل اولیه اختصاص دارد و ۲۰ درصد باقیمانده توسط دسنترا لند نگهداری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا