اخبار بین المللاخبار کوتاه

چهار دلیل مورگان استنلی مبنی بر رشد بهتر از انتظار چین در سال ۲۰۲۲

1-توقف سیاست‌های انقباضی:

به گفته این موسسه سیاست‌گذاران در چند هفته گذشته تلاش برای تسهیل سیاست‌های پولی و مالی را آغاز کرده‌اند. تلاش برای ورود نقدینگی به اقتصاد با تخصیص وام به شرکت‌های کوچک و متوسط در حال انجام است.

2-تسکین بیشتر برای بخش املاک و مستغلات در راه است:

در نیمه دوم سال بخش املاک کشور در دام بحران بدهی گرفتار شد، زیرا تلاش‌های پکن برای کاهش بدهی‌ها شروع شد. سیاست three red lines چین محدودیتی برای بدهی در رابطه با جریا‌ن های نقدی و سطوح سرمایه شرکت‌ها ایجاد می‌کند. پس از سال‌ها رشد ناشی از بدهی‌های بیش از حد توسعه دهندگان را مهار کرد.از نظر مورگان استنلی تعدیل مجدد سیاست در حال حاضر به خوبی در حال انجام است.ضربه به اعتماد سرمایه گذاران رخ داده است اما سیاست گذاران در حال حاضر اقداماتی برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای بودجه توسعه دهندگان انجام می‌دهند.

3-اهداف انرژی ارزان‌تر در سال ۲۰۲۲:

محدودیت‌های واردات زغال سنگ استرالیا، برنامه چین برای کاهش انتشار کربن و‌ افزایش صادرات منجر به قطعی برق در سراسر کشور در اوایل سال جاری شد. به نظر مورگان استنلی این چشم انداز و اهداف برای کاهش مصرف برق بیش از حد تهاجمی بوده است زیرا رشد تولید ناخالص داخلی چین به شدت به تولیدات صنعتی وابسته است.البته از نظر مورگان استنلی زمانی که موضوع کمبود زغال سنگ آشکار شد سیاست‌گذاران به سرعت و به طور موثر مداخله کردند و تصمیم به بازیابی اهداف انرژی در ۲۰۲۲ کردند.

4-ادامه پر قدرت صادرات در سال ۲۰۲۲:

به نظر مورگان استنلی سیاست کووید صفر مانع از ایجاد اختلال در تولید کارخانه‌ها شده و منجر به افزایش سهم چین از صادرات شده است. از نظر این موسسه یک پس زمینه مطلوب جهانی مطلوب باید باعث رشد قوی تجارت در چین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا