معرفی رمز ارز ها

Reef چیست؟ و همه چیز در مورد Reef

reef شبکه ای است که هدفش تامین مالی غیر متمرکز ( DeFi ) است ، این شبکه بر روی شبکه پولکادات ساخته شده است.

پروژه  reef روی پولکادات سوار شده یعنی از ویژگی دسترسی بین بلاک چین پولکادات هم استفاده کرده و همچنین از مقیاس پذیری هم بهره مند است و این موضوع باعث شده که هزینه های تراکنش کمتر شود و توانایی شبکه پولکادات برای ارتباط بلاکچین انواع شبکه باعث شده تا reef بدون محدودیت به رشد خود و ارائه خدمات خود ادامه دهد. این شبکه توسط Reef Chain که یک قرار داد هوشمند است ، مدیریت می شود.

 

صرافی های غیرمتمرکز چطور نقدینگیشان را تامین میکنند ؟

آدمها میتوانند درصرافی های غیرمتمرکزوبا قفل کردن داراییهای خود داخل استخرهای نقدینگی هم درآمد زایی داشته باشند وهم تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز را انجام دهند ولی همیشه یک احتمال وجود دارد که این کار با مشکل مواجه شود.

توسعه دهنده شبکه reef چه کسی بود؟

 

دنکو مانچسکی ( Denko Mancheski ) موسس و توسعه دهنده شبکه ریف است که ایده این شبکه را در سال ۲۰۱۹ مطرح و شروع به راه اندازی آن کرد. دنکو حدود 6 سال است که در صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال به عنوان یک توسعه دهنده فعالیت می کند. با بسیاری از فناوری های قابل توجه از جمله بلاک چین NXT، Bitshares، Steem و همچنین EOS کار می کند. او اکنون Reef Finance را اداره می کند، مرکزی برای امور مالی غیرمتمرکز که در Polkadot اجرا می شود. انتخاب پولکادات برای زیر ساخت این پروژه باعث شده تا reef با پلتفرم ها و پروژه های موفق دیگری مانند کازماس ، اتریوم و صرافی معروف و شناخته شده ای مانند بایننس در ارتباط باشد و به راحتی به فعالیت خود به بهترین شکل ادامه دهد.

پروژه Reef  قراره چه مشکلی را حل کند؟

 

در واقع این پروژه مجموعه ای از خدمات دیفای را در یک محصول واحد جمع آوری کرده است .در سال ۲۰۲۰ شبکه reef فعالیت خود را شروع کرد و همچنان در حال توسعه شبکه و امکانات خود است. که اگر به قولهایی که داده عمل کند میتواند پروژه قوی باشد. Reef پروژه ای برای تامین مالی سایر پروژه های بلاکچینی بصورت غیر متمرکز است که مشکل کمبود نقدینگی را برای آنها رفع می کند.

تامین نقدینگی جهانی:

GLOBAL LIQUIDITY AGGREGATOR جمع کننده جهانی نقدینگی:

بطور خلاصه یعنی از صرافی متمرکز و غیر متمرکز نقدینگی خودش را تامین میکند و بصورت یک استخر نقدینگی واحد جمع آوری میکند.

جمع کننده ییلد فارمینگ هوشمند:

یکی دیگه از ارایه های این پروژه  SMART YIELD FARMING AGGREGATOR یا جمع کننده هوشمند سود:

بااستفاده از موتور سوددهی امکان جمع کنندگی هوشمند Yield farming  را فراهم میکند.  Yield farming یعنی اینکه شما میتوانید در صرافی های غیرمتمرکز با قفل کردن جفت ارزها توی قسمت farmingشون  درآمد کسب کنید.

این پروژه از استیبل کوین هایی مثل usdt,usdc,busd,dai ,… پشتیبانی میکند.

مزایای این پروتکل:

استیک ارزهایی که الگوریتم pos مثل اتریوم 2 و پولکادات را فراهم میکند.همچنین این پروژه یک پروژه غیرحضانتی است یعنی در واقع دارایی ها توسط دارندگان کنترل میشوند و داخل پلتفرم ذخیره نمیشوند یعنی هیچکس به جز خود شخص به دارایی های اون شخص دسترسی ندارد و با استیک کردن ارز Reef میتوانید با رای دادن در ساختن آینده این ارز سهمیم باشید.

همکاری ریف با سایر شبکه‌ها:

پروتکل ریف همچنین با شبکه Chainlink در زمینه دریافت اطلاعات قیمتی با استفاده از اوراکل این شبکه همکاری دارد. پروتکل ریف در محصول مبادلات اتمی (Atomic Swap) خود از اوراکل چین لینک برای دریافت قیمت دقیق ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

شبکه kava یکی دیگر از همکار‌ان شبکه ریف است. کاوا شبکه‌ای است که وام دهی بین زنجیره‌ای را فراهم کرده و در این حوزه با شبکه ریف همکاری دارد. KAVA اولین پروژه‌ای است که بر روی شبکه کازمس راه‌اندازی شده و هدف اصلی آن، ایجاد قابلیت همکاری میان پروژه‌های مختلف در شبکه‌های بلاکچین مختلف در حوزه Defi است.

صرافی Binance برای فراهم کردن پل ارتباطی میان ارزهای فیات با بازار ارزهای دیجیتال از پروتکل Reef استفاده می‌کند. از این نظر می‌توان یکی از یزرگ‌ترین همکاری‌های این شبکه را با بایننس معرفی کرد.

هدف اصلی این پروتکل:

پروژه Reef با هدف رفع این مشکل در دنیای غیر متمرکز بوجود آمده تا وابستگی دنیای غیر متمرکز را به دنیای متمرکز کم رنگ کند و یا با استفاده از روش هایی، بصورت هوشمند از بهترین و بصرفه ترین منابع متمرکز بهره ببرد.

 

 جمع بندی:

پروژه Reef اومده تمام محصولات دیفای را در یک واحد ارایه دهد یعنی اینکه پیچیدگی تکنولوژی و کارکردن سخت با دیفای را آسون کنه که هر فرد بتواند بدون داشتن تخصص خاصی در حوزه دیفای فعالیت کند و هم چینین بتواند مشکل نقدینگی صرافی های غیر متمرکز را هم برطرف کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا