اخباراخبار بین المللاخبار داغ

خبرفوری صورتجلسه نشست 14 – 15 دسامبر کمیته بازار آزاد فدرال

خبرفوری

 

صورتجلسه نشست 14 – 15

شرکت‌کنندگان کمیته بازار آزاد فدرال تشخیص دادند که افزایش تسهیلات سیاست ناشی از ادامه تیپرینگ با سرعت فعلی به دلیل فشارهای قیمتی و بازار کار قوی‌تر دیگر ضروری نیست.

شرکت‌کنندگان تاکید داشتند با توجه به چشم‌انداز اقتصادی، بازار کار و تورم، افزایش نرخ بهره زودتر و بیشتر از آنچه که قبلا پیش‌بینی می‌شد، ضروری باشد.

اکثر شرکت‌کنندگان بر این باور بودند که در صورت ادامه بهبود بازار کار، زمینه افزایش زودتر از موعد نرخ بهره فراهم خواهد شد.

تمام شرکت‌کنندگان اظهار داشتند که به پایان رساندن تیپرینگ زودتر از موعد می‌تواند FOMC را در جایگاهی قرار دهد تا بتواند سریع‌تر به دستاورهای اقتصادی مدنظر خود برسد.

برخی از شرکت‌کنندگان ابراز کردند که کاهش ترازنامه فدرال رزرو پس از افرایش نرخ بهره منطقی خواهد بود.

تمام اعضا تاکید داشتند که فدرال رزرو بایستی برای تنظیم سرعت تیپرینگ متناسب با چشم‌اندازهای اقتصادی آمادگی کامل داشته باشد.

اکثر شرکت‌کنندگان بر افزایش ریسک تورم بالاتر تاکید داشتند.

تعدادی از شرکت‌کنندگان بر این باور بودند که برخی پارامترهای ساختاری که در دهه‌های گذشته تورم را پایین نگاه می‌داشتند، می‌توانند پس از کم شدن اثرات همه گیری ویروس کرونا مجددا بروز پیدا کنند.

تمام شرکت‌کنندگان بر این عقیده بودند که نرخ تورم خیلی بیشتر از 2% باقی مانده که ناشی از عدم تناسب بین عرضه و تقاضا به دلیل همه‌گیری کرونا و بازیابی اقتصادی است.

شرکت‌کنندگان همچنان بر عدم قطعیت‌های مربوط به بازار کار و زمان مورد نیاز برای حل معضلات زنجیره تامین تاکید داشتند.

به عقیده برخی از شرکت‌کنندگان، نرخ بالای تورم باعث می‌شود تا انتظارات تورمی بلندمدت فراتر از میزان مورد نظر کمیته برود.

شرکت‌کنندگان تاکید داشتند که بازار کار به سرعت بهبود یافته و در صورت ادامه روند به همین شکل می‌توان خیلی سریع به حداکثر اشتغال رسید.

به باور تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان، ظهور سویه‌های جدید ویروس کرونا ریسک افت فعالیت‌های اقصادی و افزایش نرخ تورم را شدت می‌بخشند.

سیاست‌گذاران بر این باورند که تعدیل نرخ بهره اصلی‌ترین مکانیزم تغییر سیاست های پولی است.

بر اساس بیانیه FOMC، احتمال افزایش نرخ بهره زودتر و سریع‌تر از زمان مورد نظر شدت یافته است.

اکثر شرکت‌کنندگان بر این باور بودند که مشکلات مربوط به زنجیره تامین حداقل برای یک سال دیگر ادامه خواهد داشت.

بیشتر اعضا تایید کردند که شناسایی سویه امیکرون ویروس کرونا بازیابی اقتصادی را با عدم قطعیت روبرو کرده؛ البته برخی نیز بر این باور بودند که این سویه تاثیر چشمگیری بر شرایط اقتصادی ایالات متحده نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا