معرفی رمز ارز هامقالات

ارز دیجیتال CRUST  چیست ؟ و بررسی آن

در این مقاله با ارز دیجیتال کراست (CRU) که بسیاری از کارشناسان این عرصه معتقدند که بهترین انتخاب برای کسانی است که در دنیای بلاکچین تازه وارد محسوب می‌شوند آشنا می کنیم. این پروژه ادعا می‌کند که بر بستر پولکادات قرار دارد و یک سیستم ذخیره سازی اطلاعات است ارز دیجیتال Crust Network، یکی از رمزارزهایی است که با هدف از میان بردن یکی دیگر از مشکلات شبکه‌های فعلی روی کار آمده است.

 

ارز دیجیتال CRUST  چیست ؟

CRUSTپروژه ای است که در ذخیره سازی اطلاعات (IPFS) کار میکند و یک فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز از اکوسیستم )WEB 3اینترنت نسل سوم غیرمتمرکز) را فراهم میکند توکن بومی شبکه CRU به عنوان سوخت گس شبکه استفاده میشود  این سیستم برای ساخت یک اکوسیستم ابر غیرمتمرکز طراحی شده است که به حریم خصوصی و مالکیت و ذخیره سازی داده‌ها اهمیت می‌دهد.که  هدف CRUST ساخت یک اکوسیستم برای ذخیره سازی اطلاعات در فضای ابری و همچنین مالکیت و ارزش گذاری آنهاست. حداکثر عرضه این توکن 20,000,000 واحد و توکن در گــردش 2,043,630 واحد میباشد.

CRUSTچگونه کار میکند؟

CRUST  با استفاده از تکنولوژی بلاک چین منابع ذخیره سازی مختلف را باهم ادغام میکنند و به این ترتیب یک شبکه قدرتمند میسازد که اسم آن  Web3 decentralized storage میباشد و از طریق این شبکه داده ها به بازار ذخیره سازی غیرمتمرکز که بهش میگن DSM( decentralized storage market) متصل میشوند هرکسی که بخواهد داده های خود را ذخیره کند در DSM  اعلام میشود و بعد از آن نودهای درون شبکه به این درخواست پاسخ میدهند زمانیکه اطلاعات میخواهند ذخیره شود با یک برچسب منحصر به فرد به اسم CID نشانه گذاری میشود و سپس به بلاک های مختلف تقسیم بندی میشود و بعد ازآن این بلاک ها منتقل میشوند به نودها.نودهایی که این اطلاعات را دریافت میکنند تا جایی فرآیند جابجایی داده ها را ادامه میدهند تا چندین کپی از داده ها را در خود ذخیره کنند.

CRUST  قراره چه مشکلی را حل کند و از چه الگوریتمی استفاده میکند؟

روش های مختلفی برای ذخیره سازی داده ها وجود دارد مثلا یک فایل که شما میتوانید فایلتان را در فلش مموری یا در کامپیوترتان  ذخیره کنید که امکان دارد گم شود و قابل جابجایی نمیباشد همچنین میتوانید از cloudها یا فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید که مجبور هستید بابت آن هزینه های گزافی را پرداخت نمایید و به علاوه از حفظ حریم خصوصی هم اطمینان نخواهید داشت اینجاست که باید به دنبال یک راه حل و یک روش کم هزینه ,پرسرعت وامن برای ذخیره سازی داده ها باشیم Crust  یک سیستم ذخیره سازی اطلاعات که بر بستر پولکادات میباشد و از ظرفیت دستگاه های مختلف در سراسر جهان برای اینکار استفاده میکنند با پرداخت هزینه بسیار کمی کاربرها به این سیستم ذخیره سازی دسترسی خواهد داشت.CRUST  از الگوریتم POS (اثبات تضمین شده سهام) استفاده میکند این به گره‌ها نیاز دارد تا منابع ذخیره‌سازی را به عنوان تضمین برای به دست آوردن سهمیه سهام فراهم کنند و کاربران را تشویق می‌کند که از طریق عملیات تضمین برای بدست آوردن درآمد سهام ، توکن خود را در گره‌های با کیفیت بالا جذب کنند.

سرمایه گذاری و مشارکت در ارز CRUST:

این پلتفرم به کاربران امکان می دهد NFTها را در شبکه Polygon و Crust Network ایجاد، مدیریت و مبادله کنند. به گفته تیم توسعه دهنده زنجیره‌های بیشتری به زودی پشتیبانی خواهند شد. همکاری شبکه Crust و OKExChain با هدف ارائه راهکاری غیرمتمرکز ذخیره‌سازی اطلاعات CRUST,اخیراً با حمایت مالی Parity در راه ارتقا to توسعه فناوری زیربنای زنجیره بلوک و اکوسیستم WEB3 به برنامه Substrate Builder پیوست.

 

کیف پول هایی که از این پشتیبانی میکنند :

TRUST WALLET و METAMASK  کیف پولهایی هستند که از این ارز پشتیبانی میکنند.

جمع بندی:

با توجه به محبوبیتی که Web 3.0 و ارزهای اون کسب کردن یکی از ارزهای این حوزه رو بهتون معرفی کردیم.این پلتفرم همانطور که  گفته شد در تلاش است یک فضای ذخیره سازی اطلاعات غیرمتمرکز را فر اهم میکند وباعث میشود که که ذخیره سازی اطلاعات بصورت پرسرعت و کم هزینه و امن انجام شود، در این پروژه یک تيم قدرتمند و با سابقه فعاليت دارند بنابراين در فنآوری اين ارز آينده روشنی پیش‌بینی می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا