معرفی رمز ارز هامقالات

پروژه هارمونی (HARMONY) چیست ؟ و بررسی آن

بررسی پروژه هارمونی (HARMONY)

هارمونی  Harmony که توکن خود را با نام  ONE ارایه کرده است.یک بستر بلاکچین است که برای ایجاد و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز یا همان DApp ها طراحی شده است.ارز دیجیتال هارمونی (Harmony)  در سال ۲۰۱۷ توسط یکسری بنیانگذاران صورت گرفته است که در ادامه مقاله میتوانید با آنها آشنا شوید.

 

ارز دیجیتال HARMONY   چیست؟

یک پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز است و یکی از جدیدترین پروژه هایی است که سعی در حل مقیاس پذیری بلاکچین دارد.که پروژه های زیادی با مشکل مقیاس پذیری رو به رو هستند و هارمونی آمده است که این مشکل را حل کند و به عنوان پلی میان مسایلی که مربوط به مقیاس پذیری و تمرکز زدایی عمل میکند که قصد دارد این پروژه یکسری مشکلات دیگر رمز ارزها برای تبدیل شدن به پول را حل کند و همچنین ادعا میکند که میخواهد به اولین بلاک چین لایه اول POSتبدیل شود که تبادلات NFTها را با سرعت بالا انجام دهد و به عنوان روش پرداخت برای فعالیت های مختلف در شبکه ایجاد شود.

 

پروژه هارمونی چه کارهایی را انجام میدهد و به چه صورت عمل میکند؟

اگر بخواهیم شما را با مفهوم شاردینگ آشنا کنیم می توان گفت پروژه هارمونی با استفاده از شاردینگ سعی در ایجاد امنیت و اعتبار تراکنش ها دارد شاردینگ  در واقع یک نوع پارتیشن بندی پایگاه داده است به این شکل است که پایگاه داده را میشکند و به قسمت های کوچکتر و قابل مدیریت تبدیل میکند اینکار برای این است که عملکرد ارز هارمونی بهبود پیدا کند انجام میشود و همچنین سرعت پاسخ دهی را بیشتر میکند استفاده از این روش باعث می شود که شاردینگ هم در تراکنش ها و هم در لایه های اجماع انجام شود. دولوپرهای هارمونی با شاردینگ مشکلاتی دارند که یکی از این مشکلات ذخیره کردن داده بر بستر بلاک چین است که باعث میشود دسترسی به منابع کل در شبکه را دچار اختلال کند و همه نتوانند مشارکت داشته باشند به همین منظور برای مقیاس پذیری بیشتر deep sharding harmony  را ارایه دادند که در این روش پایگاه داده ها شکسته میشوند که نودهای جانبی در معاملات نقشی ایفا کنند و از آنها به عنوان بخشی از روش ایجاد اجماع معاملات استفاده میشود این امر باعث پردازش موازی یا پارلل میشود که بهبود و سرعت عملکرد را به همراه دارد.

هدف پروژه هارمونی: 

یکی از اهدافی که پلتفرم هارمونی بسیار بر روی ان تمرکز دارد افزایش مقیاس پذیری و تمرکززدایی است. پلتفرم هارمونی قصد دارد تا با استفاده از یک روش اجماع سرعت و مصرف انرژی را بهبود بخشد. در پروژه هارمونی، فناوری شاردینگ استفاده شده است که منجر می‌شود اعتبار، ارتباط و امنیت شبکه بلاکچین تحت پوشش همه جانبه آن قرار گیرد. این پلتفرم از پروتکل FBFT استفاده می نماید که برای پردازش تراکنش ها و مقیاس پذیری مورد استفاده قرار گرفته است.و همچنین  هارمونی با تمام خصوصیات ارزشمندی که دارد بصورت اختصاصی بر روی مبحث   NFT ها کار میکند از دیگر اهدافی که پلتفرم هارمونی دارا می باشد می توان به از بین بردن محدودیت ها برای تبدیل توکن ها به یکدیگر اشاره کرد.

 

ارز دیجیتال هارمونی ONE را چگونه استیک کنیم؟

این پروژه قصد دارد باتمرکز بر تقسیم حالت تصادفی یعنی Random state sharding که امکان ایجاد بلاک در چند ثانیه را فراهم میکند,شیوه کار برنامه های متمرکز را نوآوری کند پروژه هارمونی از الگوریتم EPOS استفاده میکند و این الگوریتم دارای معیاری کاملا خرد شده است که به امنیت و تمرکز زدایی بیشتر کمک میکند مدل اجماع شبکه هارمونی که از توکن ONE برای استیک کردن و فرآیند استیکینگ استفاده میکند امکان پرداخت کارمزدهای مختلف موجود در شبکه مثل کارمزد تراکنش ها یا کارمزد شبکه با این توکن وجود دارد دارندگان توکن ONE به عنوان مدیران شبکه امکان مشارکت در رای گیری را دارند. از این رو کاربران میتوانند با قفل کردن و سپرده گذاری حداقل 10000عدد توکن‌ ONE ,از شبکه ارز ONE پاداش بگیرند.

بنیانگذار و مدیر عامل ارز هارمونی چه کسی است؟

بنیانگذار و موسس ارز هارمونی Stephen Tse مهندسی کهنه کار و مطرح در زمینه اجرا و توسعه پروتکل‌های ارزهای دیجیتالی در حال حاضر است و تیم موسس هارمونی از 12 نفر تشکیل شده است که 7 نفر آنها کارمندان سابق گوگل,اپل و مایکرو سافت میباشند.

کدام ولت ها از ارز هارمونی پشتیبانی میکند؟

  • متامسک
  • کیف پول Coinomi
  • کیف پول اتمیک والت (Atomic Wallet)
  • کیف پول Trust wallet
  • کیف پول‌های سخت افزاری ترزور (Trezor) یا لجر (Ledger)

 

جمع بندی:

همانطور که گفته شد پلتفرم هارمونی از یک پروتکل دیپ شاردینگ در ساختار خود استفاده می نماید که استفاده از این پروتکل باعث بهبود و سرعت عملکرد آن شده است.و گفته شد که هارمونی Harmony یکی از پلتفرم هایی است که برای افزایش مقیاس پذیری و تمرکززدایی بنا شده است امید است که توانسته باشیم اطلاعات جامع و کاملی در ارتباط با این ارز دیجیتال به شما ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا