معرفی رمز ارز هامقالات

پلتفرم Oasis Network چیست؟ و بررسی آن

Oasis Network نسل بعدی فناوری بلاکچین است و ادعا می کند اولین Blockchain مقیاس پذیر برای حفظ حریم خصوصی در دنیای کریپتو می باشد. در این مقاله به این می‌پردازیم که پلتفرم Oasis Network چیست، چه اهدافی دارد تیم سازنده آن چه افرادی هستند، چگونه کار میکند پس با فارس بلاک چین  در ادامه همراه باشید.

 

پلتفرم Oasis Network چیست؟

ROSE توکن بومی Oasis Network است که در نوامبر 2020 راه‌اندازی شد یک شبکه بلاک چین لایه اول اثبات سهام (PoS) است که به عنوان یک پلتفرم حفظ حریم خصوصی برای امور مالی باز و استفاده مسئولانه از داده ها طراحی شده است. این شبکه قابلیت پشتیبانی از هزاران برنامه‌ غیرمتمرکز (DApp)  و توانایی پردازش 1000 تراکنش در ثانیه را دارد. که این شبکه با استفاده از کیت توسعه نرم‌افزاری شبکه کازمس (Cosmos SDK)  توسعه یافته است که در نهایت پس از راه اندازی پروتکل ارتباطات میان بلاکچین ها، قادر به اتصال به اکوسیستم گسترده تر زنجیره های مبتنی بر Cosmos خواهد بود. که هدف آن حفظ حریم خصوصی در داده‌ها و محرمانه بودن اطلاعات کاربران، به بستری امن برای تبدیل شدن به شبکه‌ای برای ساخت اولین دیفای (Defi) حریم خصوصی در بلاک چین تبدیل شود و DeFi را مقیاس پذیرتر می کند.

 

ویژگی شبکه Oasis چیست و چگونه کار میکند؟

 

محرمانه بودن و مقیاس پذیری شبکه Oasis را می توان برای ساخت قراردادهای هوشمند خصوصی مورد استفاده قرار داد، که می تواند با ارائه محرمانه بودن داده ها و اطلاعات ، حریم خصوصی داده ها را در طول پردازش حفظ کند. این شبکه همچنین میتواند رمز ارزهای را که مشکل مقیاس پذیری دارند این مشکل را حل کند که این شبکه راه حلی ارایه کرده که بسیار مقیاس پذیر است و این شبکه به راحتی بر زمان کند تراکنش و هزینه های بالای تراکنش که در بسیاری از شبکه های دیگر وجود دارد، غلبه می کند. مقیاس پذیری شبکه Oasis با تفکیک عملیات اجماع و محاسباتی آن به آنچه که لایه اجماع و لایه ParaTime می نامد به دست می آید.

  • لایه اجماع: میزبان مکانیزم اجماع ایمن و بسیار مقیاس پذیر است که توسط گره های اعتبارسنجی اجرا می شود. جایی است که بلاک ها اعتبارسنجی می شوند و به بلاک چین اضافه می شوند.
  • لایه ParaTime: ParaTimes محیط های زمان اجرا هستند که محاسبات را در حالت اشتراکی نشان می دهند. هر کسی می تواند ParaTime خود را توسعه دهد و بسازد. هر ParaTime را می توان به صورت مجزا برای رفع نیازهای یک برنامه خاص توسعه داد. تشخیص ناهماهنگی پیچیده شبکه باعث می‌شود Oasis کارآمدتر از sharding (استفاده شده در اتریوم Ethereum 2 و ) parachains (استفاده شده در بلاکچین پولکادات POLKADOT)باشد.
  • اجماع و اجرا در شبکه Oasis با استفاده از دو لایه از هم جدا می شوند، که شبکه را قادر می سازد چندین تراکنش را به صورت موازی پردازش کند. به این ترتیب، محاسبات با منابع فشرده پردازش شده در یک ParaTime، تراکنش‌های ساده‌تر و سریع‌تر پردازش‌شده در دیگری را مختل نمی‌کند.

هدف و ایده  شبکه OASIS:   

این شبکه در تلاش است که همراه با توان عملیاتی و امنیت بالای شبکه‌اش، حوزه دیفای خصوصی و مقیاس‌پذیر را تقویت کند، اقتصاد آزاد را متحول کند و آن را فراتر از معامله‌گران و کاربران در سراسر بازارهای مالی گسترش دهد.شبکه Oasis نه تنها می‌تواند حوزه دیفای را تغییر دهد، بلکه به دنبال معرفی نوع جدیدی از دارایی‌های دیجیتال به نام داده‌های توکنیزه (Tokenized Data) شده است؛ این مدل از دارایی‌های دیجیتال، به کاربران اجازه می‌دهد که کنترل داده‌هایی که تولید می‌کنند را در دست بگیرند و برای به اشتراک گذاشتن آن‌ها با برنامه‌های مختلف، پاداش دریافت کنند. این شبکه قصد دارد به اولین شبکه اقتصادی در زمینه داده‌ها تبدیل شود.همچنین این شبکه قصد دارد با راه‌اندازی یک ParaTime سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، بتواند بستری برای استفاده پلتفرم‌های دیفای مختلف در این شبکه باشد.

 

توکنیزه شدن داده ها در پلتفرم Oasis network به چه شکل است؟

محاسبات با قابلیت حفظ حریم خصوصی همراه با بلاک چین امکان ایجاد یک دارایی دیجیتالی را فراهم می کند که آن را داده های توکنایز شده می نامند. بلاک چین به کاربران و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا سیاست های لازم را با دقت بالا ثبت و اجرا کنند. محاسبات محرمانه تضمین می‌کند که داده‌ها خصوصی باقی می‌مانند و بدون اجازه نمی‌توان از آنها استفاده مجدد کرد.ارائه‌دهندگان داده در شبکه می‌توانند با استفاده از داده‌های توکن‌شده‌ شان، با قرار دادن داده‌هایشان در پلتفرم ها، پاداشی را کسب کنند، در حالی که کنترل کاملی بر نحوه مصرف اطلاعات خصوصی‌شان توسط سرویس‌هایی که استفاده می‌کنند، حفظ می‌کنند.برخی از پروژه‌ها قبلاً ساخت پلتفرم هایی را آغاز کرده‌اند که از توکن‌سازی داده‌ها در شبکه Oasis استفاده می‌کنند، از جمله Binance، Chainlink، BMW Group، Balancer و غیره.

بنیانگذاران و توسعه دهندگان Oasis:

تیم Oasis از افراد با استعدادی از سراسر جهان با رزومه فعالیت در شرکت های اپل، گوگل، آمازون، Goldman Sachs، UC Berkeley، Carnegie Mellon، Stanford، هاروارد و غیره تشکیل شده است که همگی متعهد به رشد و گسترش این شبکه میباشند.

 

همکاری های Oasis network:

Bitmain Technologies: یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و طراحان تراشه‌های استخراج سخت‌افزاری است.

Binance Labs: به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران در شبکه Oasis Network حضور داشته است.

Ausum Ventures: یک صندوق سرمایه‌گذاری در فناوری بلاک چین است که با شبکه Oasis Network همکاری میکند.

Amino Capital: یک شرکت سرمایه‌گذاری در ایالت کالیفرنیا آمریکا است و در زمینه سرمایه‌گذاری‌های اولیه تا رشد و توسعه پروژه‌های نوظهور سرمایه‌گذاری کرده و با آن‌ها همکاری می‌کند.

 

ارز Oasis network  را در چه کیف پولهایی میتوان ذخیره کرد؟

  • کیف پول سخت افزاری لجر
  • کیف پول Anthem
  • کیف پول Bitpie
  • کیف پول رسمی شبکه Oasis Wallet

پیش بینی آینده ROSE و نظر کارشناسان:

ROSE ممکن است ورود جدیدی به بازار کریپتو باشد، اما توانسته است جایگاهی را در بین 100 ارز دیجیتال برتر داشته باشد. ارزش آن از 0.03 دلار در هنگام عرضه در نوامبر 2020 به بیش از 0.20 دلار تنها یک سال بعد رسید.تیم Oasis در حال کار بر روی ایجاد بسیاری از ویژگی های جدید برای شبکه، علاوه بر رشد و پذیرش است. به‌روزرسانی‌های منظم، پشتیبانی سرمایه‌گذاران نهادی، و استعداد تیم توسعه اصلی، همگی برای آینده توکن‌های ROSE به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب هستند.

 

جمع بندی:

در مجموع، شبکه Oasis یک اثبات امیدوارکننده پروژه بلاک چین با سه ویژگی کلیدی است: حریم خصوصی، مقیاس پذیری و تطبیق پذیری. این مانند ترکیبی از Polkadot و Ethereum است، اما دارای ویژگی‌های خصوصی داخلی است که می‌تواند موارد استفاده جدید تخیلی را برای برنامه‌های DeFi  و همچنین داده‌های توکن‌شده را باز کند. با تأکید بر اقتصاد داده مسئولانه، فناوری محاسبات محرمانه و قراردادهای هوشمند محرمانه، پتانسیل شبکه Oasis بی حد و حصر به نظر می رسد، و قطعاً پروژه ای است که ارزش توجه به آن را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا