معرفی رمز ارز هامقالات

ارز AAVE چیست؟ و بررسی آن

  Aave یک پروتکل مالی غیرمتمرکز است که به افراد اجازه می دهد تا کریپتو وام بدهند و وام بگیرند. وام دهندگان با سپرده گذاری دارایی های دیجیتال در استخرهای نقدینگی ویژه ایجاد شده سود کسب می کنند. سپس وام گیرندگان می توانند از رمزنگاری خود به عنوان وثیقه برای گرفتن وام فوری با استفاده از این نقدینگی استفاده کنند.Aave  که روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود، در عوض سیستمی از قراردادهای هوشمند است که این دارایی‌ها را قادر می‌سازد توسط شبکه توزیع‌شده رایانه‌هایی که نرم‌افزار آن را اجرا می‌کنند، مدیریت شوند.این بدان معناست که کاربران Aave برای مدیریت وجوه خود نیازی به اعتماد به موسسه یا شخص خاصی ندارند. آنها فقط باید اعتماد کنند که کد آن همانطور که نوشته شده اجرا می شود. و همچنین به عنوان یک توکن حاکمیتی عمل می کند که به مالکان در توسعه آینده پروتکل نظر می دهد. Aave در شبکه خود، ایجاد استخرهای وام‌دهی را امکان‌پذیر می‌سازد که کاربران را قادر می‌سازد 17 ارز دیجیتال مختلف از جمله ETH، BAT و MANA را قرض دهند یا وام بگیرند. برای مثال، وام گیرنده ممکن است وثیقه را در DAI قفل کند و در ETH وام بگیرد. این به یک وام گیرنده اجازه می دهد تا بدون داشتن مالکیت مستقیم، در معرض ارزهای دیجیتال مختلف قرار بگیرد.Aave همچنین می‌تواند ویژگی‌هایی مانند وام‌های فوری، و سایر اشکال صدور بدهی و اعتبار را که از ویژگی‌های طراحی منحصربه‌فرد بلاک چین‌ها بهره می‌برد، معرفی کند.

 

چه تعداد از توکن AAVE  در گردش است؟

گردش به کل ارزش قفل شده در Aave مرتبط است، زیرا هر زمان که پروتکل هزینه ای را شناسایی کند، توکن ها سوزانده می شوند. عرضه اولیه این توکن در نوامبر 2017 برگزار شد که در آن 16.2 میلیون دلار با فروش یک میلیارد توکن AAVE با نرخی معادل 0.0162 دلار  جمع آوری شد. در آن زمان، 23 درصد از توکن های AAVE به بنیانگذاران و پروژه آن اختصاص داده شد.  رتبه فعلی CoinMarketCap #49 است، با ارزش بازار واقعی 3,149,849,998 دلار. دارای عرضه در گردش 13,480,921 توکن  AAVE و حداکثر عرضه 16میلیون.توکن‌های AAVE بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده‌اند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تورم‌زدایی کنند. در صورت کمبود در پروتکل DeFi، توکن های شرط بندی شده به صورت وثیقه به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار می گیرند.

 

چه چیزی Aave را منحصر به فرد می کند؟

Aave در مقایسه با رقبا در یک بازار شلوغ، چندین نقطه فروش منحصر به فرد دارد. در دوران شوق DeFi در تابستان 2020، این یکی از بزرگترین پروژه ها از نظر ارزش کل رمزارزهای قفل شده در پروتکل آن بود.این پروژه به افراد اجازه می دهد تا در حدود 20 ارز دیجیتال وام بگیرند و وام دهند، به این معنی که کاربران میزان انتخاب بیشتری دارند. یکی از محصولات شاخص Aave ”  Flash loans”” است که به عنوان اولین گزینه وام بدون وثیقه در فضای DeFi صورتحساب شده است. و نکته ای که وجود دارد آنها باید در همان تراکنش بازپرداخت شوند.

 

Aave   چگونه کار میکند؟

شاید بهتر است Aave به عنوان سیستمی از استخرهای وام دهی توصیف شود.کاربران وجوهی را که مایل به وام دادن هستند، واریز می کنند و سپس در یک استخر جمع آوری می شوند. وام گیرندگان ممکن است پس از گرفتن وام از آن استخرها استفاده کنند. این توکن ها را می توان به دلخواه وام دهنده معامله کرد یا منتقل کرد.برای تسهیل این فعالیت، Aave دو نوع توکن صادر می‌کند: aTokens که برای وام دهندگان صادر می‌شود تا بتوانند سود سپرده‌ها را جمع‌آوری کنند، و توکن‌های AAVE که توکن اصلی Aave هستند. ارز دیجیتال چندین مزیت را برای دارندگان ارائه می دهد. به عنوان مثال، وام گیرندگان AAVE در صورت گرفتن وام هایی که به صورت توکن هستند، کارمزدی دریافت نمی کنند. همچنین، وام گیرندگانی که از AAVE به عنوان وثیقه استفاده می کنند، از تخفیف در کارمزد برخوردار می شوند.مالکان AAVE می توانند در صورت پرداخت کارمزد در AAVE، قبل از اینکه برای عموم مردم آزاد شوند، بیشتر به بررسی وام ها بپردازند. وام گیرندگانی که AAVE را به عنوان وثیقه ارسال می کنند نیز می توانند کمی بیشتر وام بگیرند. در این سیستم نیازی به وجود واسطه نیست و این ارز دیجیتال مستقل اجرا می‌شود.برخی دارایی‌ها دارای نرخ بهره ثابت و سایر دارایی‌ها دارای نرخ بهره متغیری هستند.

 

معرفی وام‌ های Flash در بلاک چین Aave:

Aave اجازه می دهد تا وام های خاصی به نام “Flash loans” فورا صادر و تسویه شوند. این وام ها نیازی به وثیقه اولیه ندارند و تقریباً فوراً انجام می شوند. Flash loans به این صورت عمل می کند: وام گیرنده می تواند از Aave درخواست وجوه کند، اما باید آن وجوه و کارمزد 0.09٪ را در همان بلوک بازپرداخت کند. اگر وام گیرنده این کار را انجام ندهد، کل معامله لغو می شود، به طوری که هیچ وجهی قرض نمی گیرد.در نتیجه، Aave ریسک نمی کند و وام گیرنده هم ریسک نمی کند. یک وام گیرنده ممکن است بخواهد از Flash loans برای استفاده از فرصت های معاملاتی یا به حداکثر رساندن سود از سایر سیستم های ساخته شده بر روی اتریوم استفاده کند. امکان مبادله ارزهای دیجیتال مختلف به صورت خودکار با استفاده ازFlash loans  برای ایجاد سود معاملاتی وجود دارد.که باید توجه داشت Flash loans برای انجام حملاتی به سیستم‌های وام‌دهی ساخته شده بر روی اتریوم ترکیب شده‌اند که گاهی اوقات با موفقیت صدها هزار دلار سپرده به سرقت می‌برند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای Flash loans استفاده از معاملات arbitrage است. کاربران می‌توانند با استفاده از وام‌های فلش، تأمین مالی وام‌های خود در پروتکل‌های دیگر را انجام دهند.از وام‌های فلش برای مبادله (Swap) وثیقه استفاده می‌شود.و این امکان را به معامله‌گران می‌دهد تا در Yield farming مشارکت کنند.

اهداف ارز دیجیتال Aave:

هدف اصلی این پروتکل ساخت یک بازار وام دهی الگوریتمی است که در آن کاربران قادر به انجام دو کار هستند:

سرمایه گذاری در استخرها جهت تامین نقدینگی این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا به دیگر کاربران ارز دیجیتال وام داده و در ازای آن سود کسب کنند.

ساخت پلتفرمی توانمند در ارائه وام‌ها از طریق وثیقه‌ها، گزینه‌های وثیقه‌گذاری و سیاست‌های عملیاتی مختلف. این کار برای تطبیق با نیاز کاربران و بازارهای مختلف انجام می‌شود.

کیف پولهایی که از رمزارز Aave پشتیبانی میکنند؟

  • کیف پول‌های سخت افزاری؛ لجر (Ledger) یا ترزور (Trezor)
  • کیف پول‌های موبایلی؛ تراست والت Trust wallet))
  • کیف پول‌ چند پلتفرمی؛ اتمیک Atomic))
  • کیف پول‌های تحت وب؛ مای اتر والت MyEtherWallet))

 

بنیانگذاران Aave چه کسانی هستند؟

Aave   توسط استانی کولچوف تأسیس شد. در آن زمان، او از فقدان برنامه های وام دهی در اتریوم ناامید بود و پروژه او حتی قبل از اینکه تامین مالی غیرمتمرکز وجود داشته باشد ساخته شده بود.کولچوف یک کارآفرین سریالی است که به دانشکده حقوق رفت و از نوجوانی برنامه نویسی را شروع کرد و اولین پذیرنده در فضای بلاک چین بود.

 

نتیجه گیری:

در این مقاله کاملا  به بررسی پلتفرم  ارز دیجیتال Aave که یکی از پلتفرم های وام دهی است پرداختیم. این پلتفرم در ابتدا با نام ETHLend شناخته می شد و پس از آن به َAave تغییر نام داد. Aave برای رای گیری در ارتباط با شرایط پلتفرم مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرانی که این توکن را دارا می باشند می توانند در این پلتفرم رای دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا