اخباراخبار بین المللتحلیل بازار

5عامل مهم در بازار بیتکوین که باید در این هفته به آن‌ها توجه داشت

بیتکوین (BTC) آخرین هفته از ماه ژانویه را در حالی آغاز کرده است که نزدیک به 50 درصد از سقف قیمتی خود تنزل پیدا کرده است.

با توجه به تغییرات سریع سیاست‌های پولی فدرال رزرو از نقطه نظر شرایط کلان بازار در وضعیت نامناسبی قرار گرفته است و باید دید که آیا این رمزارز توانایی بازگشت به شرایط ماه‌های گذشته را دارد و یا به اصلاح خود ادامه خواهد داد. در همین رابطه Cointelegraph به بررسی 5 عاملی که در هفته آتی باید به آن‌ها توجه کرد پرداخته است.

نزدیک شدن بیتکوین به “generational bottom”

با سقوط قیمت بیتکوین (BTC) از محدوده 39 هزار تا 34 هزار دلار و عدم تمایل سرمایه‌گذاران برای تقاضای بیتکوین، اکنون تحلیلگران به محدوده 30 هزار دلاری چشم دوخته‌اند که در نتیجه‌ی رفتار قیمتی بیتکوین در کوتاه مدت تا میان مدت را مشخص کنند.

تحلیلگر داده‌های درون شبکه بیتکوین Dylan LeClair با بررسی داده‌های مختلف درون شبکه بیتکوین، معتقد است که سطح قیمتی فعلی بیتکوین نشان از #حمایتی به نام ” Generational Bottom ” دارد.

او در عین حال اشاره کرده است که با بررسی شاخص درون شبکه MVRV, از نقطه نظر این شاخص همچنان امکان اصلاح قیمتی تا محدوده 24 هزار دلار نیز امکان پذیر می‌باشد.

 اندیکاتور RSI

در روز‌های گذشته شاهد آن بودیم که شاخص RSI بیتکوین که نشانگر آن است که به چه میزانی یک دارایی دچار اشباع فروش و یا اشباع خرید می‌شود، در پایین ترین سطح خود از زمان آغاز همه‌گیری کرونا قرار گرفته است.

‏با قرار گرفتن این اندیکاتور در این محدوده حمایتی برخی از تحلیلگران به تقویت قیمت بیتکوین در این سطح امیدوار شده‌اند.

حساب توییتری TechDev با بررسی اندیکاتور RSI در تایم فریم هفتگی اشاره کرده است که در حال حاضر این شاخص در یک محدوده حمایتی بسیار مهمی قرار دارد.

 عدم تمایل ماینر‌ها به فروش بیتکوین‌های خود

با ریزش 50 درصدی قیمت بیتکوین، اکنون قیمت بیتکوین نزدیک به محدوده هزینه‌ی تخمین زده شده برای استخراج بیتکوین می‌باشد.

بر اساس تخمین‌های زده شده از سمت Galaxy Digital هزینه‌ی تمام شده‌ی استخراج یک بیتکوین از 34 هزار دلار تا 38 هزار دلار تخمین زده شده است.

علیرفم این ریزش قیمتی بر طبق داده های درون شبکه همچنان ماینر‌های بیتکوین تمایلی برای فروش درایی‌های خود نشان نمی‌دهند که نشان از انتظار ماینر‌‌ها برای افزایش قیمت می‌باشد.

افزایش موجودی غیر نقد بیتکوین

با بررسی بیتکوین‌هایی که به صورت بالقوه به هدف نگهداری به کیف‌پول‌ها واریز شده‌اند، می‌توان که تمایل معامله‌گران برای فروش دارایی‌های خود را ارزیابی کرد.

از ابتدای ماه ژانویه برخلاف ادامه‌دار شدن ریزش قیمتی بیتکوین، میزان بیتکوین‌های غیر نقد شده افزایش داشته است

بر طبق تخمین Glassnode در حال حاضر نزدیک به 76 درصد از موجودی کل بیتکوین‌ها غیر نقد شده است.

نزدیک شدن شاخص سنتیمنت بازار به پایین‌ترین سطح تاریخی خود

با افت شاخص ترس و طمع در چند روز گذشته این شاخص در روز گذشته به عدد 11 رسیده بوده است که تنها 1 واحد با پایین‌ترین سطح خود در ماه مارس 2020 فاصله دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا