معرفی رمز ارز هامقالات

ارز دیجیتال ICP  چیست ؟ و بررسی آن

توکن ICP چیست؟

ICP که در واقع مخفف عبارت Internet Computer است. یک اینترنت و شبکه غیرمتمرکزی است که پایه و اساس آن بلاک چین است. ICP سومین نوآوری بزرگ در بلاک چین را میخواهد انجام دهد و میخواهد اینترنت را به بستری نامحدود برای قراردادهای هوشمند یا  برنامه های غیرمتمرکزتبدیل کند که بتواند مرکز پردازش داده ها باشد و داده ها را با سرعت WEB اجرایی میکند. اینترنت کامپیوتر قدرت محاسباتی جمعی تعداد زیادی از گره‌های کامپیوتری را ترکیب کرده و یک پلتفرم کامپیوتری واحد ایجاد می‌کند که قادر به پشتیبانی از برنامه ‌هایی در هر مقیاس و پیچیدگی است.در سال 2016 اینترنت کامپیوتر ICP توسط کمپانی DFINITY راه اندازی شد که این کمپانی در سوییس قرار دارد. تا تحولی را در قراردادهای هوشمند و اینترنت ایجاد کند به نقل از بنیاد DIFINITY، پلتفرم قرارداد هوشمند  DIFINITYبا سرعت اینترنت اجرا می شود و می تواند تمام برنامه ها مانند وب سایت ها یا بلاک چین هایی نظیر اتریوم و بایننس اسمارت چین را اجرا کند.

DIFINITY مدعی است که می تواند تعدادی از مهمترین مشکلات بلاکچین را حل کند و یک تیم بسیار با تجربه دارد. این شرکت قصد دارد صنعت کامپیوترهای ابری را با پلتفرم غیرمتمرکز خود جایگزین کند و در کمتر از 5 ثانیه می تواند تراکنش ها را نهایی کند. برای مقایسه، تایید نهایی تراکنش ها در بلاکچین بیت کوین تا یک ساعت و در اتریوم حدود 6 دقیقه زمان می برد.و یک مقیاس پذیربی نهایت است.

 

ICP قراراست چه مشکلی را حل کند؟

فلسفه اینترنت این است که مجموعه ای از کامپیوترها بهم متصل شوند که درون این کامپیوترها سرورهای قویی وجود دارد که شما میتوانید اطلاعات خود را درآن ذخیره کنید و هرزمان که خواستید به این اطلاعات دسترسی دارید مشکلی که این وجود دارد این است که بصورت متمرکز بوده و ICP قرار است که این مشکل را حل کند .زمانیکه شبکه ها بهم متصل هستند یکسری سرور این وسط وجود دارد که کار آنها مسیریابیه اطلاعات است اینترنت غیرمتمرکز یا ICP میخواهد سرورهایی که این وسط وجود دارند را حذف کند و یکسری دیتا سنتر را جاهای مختلف دنیا بگدارد و اگر بخواهد یک دیتا سنتر دیگر اضافه شود این تصمیم را باید کسانیکه ICP  دارند و هولدر های ICP هستند بگیرند  که یک مکانیزم GOVERNANCE  میباشد. راه حل دیگر اینترنت کامپیوتر ، تکنولوژی کلید زنجیره (Chain Key Technology) است. این تکنولوژی، خود شامل فناوری‌های پیشرفته زیادی مانند اجماع Novel، تولید کلید توزیع شده غیرتعاملی (NI-DKG)، سیستم شبکه عصبی(NNS)، هویت اینترنتی و غیره است. فناوری کلید زنجیره از مجموعه‌ای از پروتکل‌های رمزنگاری تشکیل شده که نودهای اینترنت کامپیوتر را با یکدیگر هماهنگ می‌کنند. این یکی از راه حل‌های بنیادی پشت Internet Computer است، که باعث می‌شود این پروتکل تنها یک کلید عمومی داشته باشد. این مزیت بسیار بزرگی است؛ زیرا تمام دستگاه‌ها (مانند موبایل‌ها و ساعت‌های هوشمند) را قادر می‌سازد تا اعتبارسنجی را بر روی پروتکل کامپیوتر اینترنت انجام دهند.

ساختار  ICP

ICP امکان ارایه جدیدی از نحوه عملکرد آنلاین خدمات را فراهم میکند و دقیقا شبیه به دیفای که خدمات مالی را بطور جدید و غیرمتمرکزی اراِیه کرده است .اینترنت کامپیوتر عملکرد اینترنت جهانی را گسترش میدهد تا بتواند میزبان نرم افزار باشد و آنرا به یک بستر محاسبه عمومی تبدیل کند که به توسعه دهندگان و کارآفرینان در سراسر جهان قدرت ارایه یک روش جدید برای انجام خدمات اینترنتی و سیستم های مالی غیر متمرکز و وب سایت ها را فراهم کند.

هدف ICP

مهم ترین و کلی ترین هدف ICP  گسترش عمومی اینترنت است که افراد بتوانند بااستفاده از گوشی ها و ساعت های هوشمند از سر تاسر جهان با یکدیگر در ارتباط بوده و یک بستر و پایگاه محاسبه جهانی هم باشد.یکی دیگر از هذف هایی که ICP  دارد تمرکززدایی از اینترنت و ارائه یک اینترنت پر سرعت‌تر و بدون محدودیت است.

الگوریتم اجماع ICP

الگوریتمی که ICP  از آن استفاده میکند POS است که ICP با مکانیزم 4 لایه مبتنی بر POS انجام میشود که شامل هویت، چراغ تصادفی، بلاک چین و دفتر اسناد رسمی است و باعث میشود که از یکسری حملاتی مانند حمله 51 درصدی درامان بماند و به‌منظور بهینه‌سازی سرعت، مقیاس‌پذیری و تضمین امنیت شبکه طراحی شده‌اند.

ICP توسط چه کسی راه اندازی شد؟

پروژه ارز دیجیتال ICP توسط دومینیک ویلیامز دانشمند ارشد و رئیس DIFINITY که  در سال 2016 راه‌اندازی شد که یک نظریه پرداز کریپتو است و با توجه به ویژگی‌هایی که داشت، مورد توجه قرار گرفت و حامیان زیادی پیدا کرد. ویلیامز از علاقمندان و اعضای اولیه جامعه فنی بیت کوین و اتریوم است. ویلیامز استارتاپ‌هایی از جمله System7، Airdocs و Smartdrivez راه اندازی کرده است.بنیاد DFINITY در مجموع توانست ۱۲۱ میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند اندرسن هوروویتز (Andreessen Horowitz)، پولی چین کپیتال (Polychain Capital)، الکتریکال کپیتال (Electrical Capital)، و مولتی کوین کپیتال (Multicoin Capital) و همچنین برخی از طرفداران اولیه اتریوم جذب سرمایه کند.

 

جمع بندی:

اینترنت کامپیوتر در وافع میخواهد با تغییر کاربرد و ماهیت اینترنت آن را به بستری برای اجرای نرم افزارها یا در واقع یک پردازش گر جهانی تبدیل کند که برنامه نویسان بتوانند به راحتی بااستفاده از این تکنولوژی کدهای خود را مستقیما بر روی اینترنت اجرا کنند که اینترنت کامپیوتر یا ICP  از امنیت بالایی برخوردار است و از دسترس هکرها در امان است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا