معرفی رمز ارز هامقالات

بررسی پروژه TOKEN  CURVE DAO

CURVE DAO TOKEN  چیست؟

  

CURVE DAO  با توکن اختصاری (CRV) یک توکن مبتنی بر اتریوم است که به اکوسیستم Curve finance، که یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است و از یک بازارساز خودکار استفاده می‌کند، سرویس می‌دهد. Curve finance یک رابط کاربری منحصر به فرد است که از پتانسیل بازار مالی غیرمتمرکز بهره می برد. و یک بازارساز خودکار است که مشابه Balancer عمل می‌کند، با تکیه بر استخرهای نقدینگی و به کسانی که سرمایه‌گذاری می‌کنند پاداش می‌دهد، با این تفاوت که فقط با استیبل کوین‌ها سر و کار دارد (مانند DAI، TUSD، sUSD، GUSD، bUSD، USDC، و غیره). به همین دلیل، می‌تواند برای کاربران کریپتو که به دنبال مبادله استیبل کوین‌ها هستند، معامله‌گرانی که به دنبال فرصت‌های آربیتراژ هستند، و ارائه‌دهندگان نقدینگی که کارمزد معامله و بهره را دریافت می‌کنند، مفید باشد. همچنین یک مکانیسم تقویت انگیزه برای کاربران ارائه می‌کند تا دارایی‌های توکن خود را تا چهار سال قفل کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد از نقدینگی خود درآمد بیشتری کسب کنند و کارمزد معاملات بیشتری دریافت کنند. از آنجایی که کارمزدها به حجم معاملات بستگی دارد، ارائه دهندگان نقدینگی در روزهای با حجم بالا و نوسانات بالا ارزش بیشتری کسب می کنند. Curve DAO را می توان به عنوان یک توکن حاکمیتی برای شرکت در فرآیند رأی گیری در شبکه استفاده کرد.

 

 

CURVE DAO  چگونه کار میکند؟ و چه چیزی CURVE  را منحصر به فرد میکند؟

توکن Curve DAO یک پروژه نسبتاً جدید است که قبلاً به لطف کاربرد آن به موفقیت بزرگی دست یافته است. Curve DAO در نیمه دوم سال 2020 رشد جدی را تجربه کرد و به کاربران این امکان را میدهد که مبادلات خود را با استیبل کوین‌های مشابه و توکن‌های ERC-20 انجام دهند.

Curve DAO به لطف فناوری و ظرفیت فنی خود منحصر به فرد است، که Curve finance را تبدیل به یک تبادل جذاب در بخش DeFi می کند.

توکن Curve DAO به پلتفرم مالی Curve financeقدرت می‌دهد، که به‌عنوان یک مبادله و بازارساز خودکار عمل می‌کند. AMM ها مدل متفاوتی از مبادلات را انجام میدهند که در آن دارایی ها می توانند بدون مجوز و به روشی خودکار مبادله شوند. به جای تکیه بر شخص ثالث، معاملات به طور خودکار از طریق استخرهای نقدینگی انجام می شود.

ارائه دهندگان نقدینگی برای ایجاد استخرها و توکن هایی که سرمایه گذاری کردند تشویق می شوند. هر استخر شامل جفت ارزهای های خاصی است که در آن استخر نقدینگی پشتیبانی می شوند. استخرها دارای دارایی های مشابهی هستند تا ضررهای دائمی را به حداقل برسانند و شانس بیشتری را برای بازده فراهم کنند.

بازار مبادلات مبتنی بر استخرهای نقدینگی است، در حالی که این پروتکل کاربران را به بازارهای مختلف مبادله ای متصل می کند تا بهترین نرخ کارمزد را پیدا کنند. به این ترتیب  Curve financeکارمزد کم را تضمین می کند و معامله گران را قادر می سازد بازده خود را به حداکثر برسانند. هر بار که یک کاربر معامله ای را در شبکه Curve انجام می دهد، به تامین کنندگان نقدینگی, مقداری از کارمزد معامله برای مشارکت آنها پاداش داده می شود.

چگونه شبکه توکن Curve DAO امن است؟

Curve DAO  از طریق قراردادهای هوشمند که برای ایجاد استخرهای نقدینگی استفاده می شود، ایمن می شود. قراردادهای هوشمند در حالی که توسط پروتکلCurve finance اداره می شوند، در شبکه اتریوم اجرا می شوند و در حال حاضر از Proof of Work به Proof of Stake در حال انتقال است. PoS یک پروتکل مقرون به صرفه و کم مصرف تر از PoW است. توکن‌های CRV را می‌توان برای رای‌گیری قرار داد و قفل کرد تا دارندگان بتوانند در حاکمیت شبکه شرکت کنند.

فاندر و بنیانگذار CURVE DAO کیست؟

Curve DAO  در سال 2020 تاسیس و راه اندازی شد و یکی از آخرین پروژه ها در بخش DEFI است. توکن Curve DAO توسط مایکل اگوروف، دانشمند روسی توسعه و ایجاد شد.

مایکل اگوروف تجربه کار با شرکت‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال را دارد، زیرا او NuCypher را بنیان گذاشت و به عنوان مدیر ارشد فناوری آن خدمت کرد. NuCypher بر ساخت پروتکل ها و زیرساخت های حریم خصوصی متمرکز است.

نتیجه گیری

همان‌طور که گفته شد، Curve یک صرافی غیرمتمرکز برای استیبل کوین‌ها است که از یک بازارساز خودکار برای مدیریت نقدینگی استفاده می‌کند.همانطور که بخش DeFi محبوب تر می شود، Curve DAO میتواند به بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد رو به رشد کریپتو تبدیل شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا