معرفی رمز ارز هامقالات

پروژه قدرتمند CARDANO و همه چیز درباره آن

Cardano  که  یک شبکه مبتنی بر بلاک چین و قراردادهای هوشمند  است که توکن آن ADA نام دارد.شبکه Cardano  در سال 2015 تاسیس شد و از سال 2017 در صرافیها عرضه شد. Cardano در تلاش است تا مشکلاتی از قبیل مقیاس پذیری  را حل کند و نسبت به پیشینیان خود مانند بیت کوین و اتریوم بهبود یابد.که یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال به شمار می رود.در این مقاله با Cardano  و نحوه چگونگی کارکرد آن آشنا میشوید.

 

 CARDANO چیست؟

Cardano بر روی یک دفتر کل عمومی غیرمتمرکز با استفاده از فناوری بلاک چین اجرا می شود.  Cardanoخود را “اولین نسل سوم ارز دیجیتال” می نامد. مانند اتریوم، هدف آن این است که پلتفرمی باشد که افراد بتوانند بر اساس آن قراردادهای هوشمند ایجاد کنند.این سیستم غیرمتمرکز تراکنش ها را تأیید می کند، یکپارچگی آنها را تأیید می کند و به اطمینان از اینکه سیستم به طور کلی قوی و بدون خطا است کمک می کند. Cardano از سیستمی استفاده می‌کند که به آن سیستم «اثبات سهام» می‌گویند، که در آن صاحبان ارز موظفند در ازای دریافت پاداش، تراکنش‌ها را اعتبارسنجی کنند. سازندگان Cardano بر این باور بودند که بلاک چین‌های قرارداد هوشمند مانند اتریوم با چالش‌هایی در زمینه مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری روبرو هستند و این چالش‌ها را می‌توان با استفاده از  Cardanoکه یک پلتفرم جدید توسعه‌یافته است از پایه به بهترین شکل برطرف کرد. هدف اصلی بلاک چین Cardano  ارائه فناوری مقیاس‌پذیر، ایمن و قوی برای اجرای برنامه‌های مالی است که روزانه میلیون‌ها مصرف‌کننده می‌توانند از آن به‌طور قابل اعتماد استفاده کنند.

 

CARDANO چگونه کار میکند؟

Cardano در مقایسه با سایر بلاک چین ها از مدل کمی متفاوت پیروی می کند. زنجیره بلوکی آن دارای دو لایه است، یک لایه حل و فصل و یک لایه محاسباتی. لایه اول تکمیل شده است و اکنون کاربردی است. این به مصرف کنندگان امکان می دهد توکن های ADA را از یک کیف پول به کیف دیگر ارسال و دریافت کنند. از روش مشابهی استفاده می کند که توسط اتر استفاده می شود. لایه دوم در حال توسعه است و هدف آن این است که کاربران را قادر به شروع و ثبت قراردادهای هوشمند کند. اگرچه ممکن است شبیه به بلاک چین اتریوم به نظر برسد، اما مزایایی نسبت به آن دارد.برای شروع، سازگارتر است زیرا می توانید آن را مطابق با نیازهای کاربران نهایی تغییر دهید. به عنوان مثال، کشورهای مختلف مقررات مالی و پولی متفاوتی دارند. همین قرارداد می تواند به گونه ای نوشته شود که بتواند نحوه ذخیره، پردازش و دسترسی به اطلاعات را طبق آن مقررات تغییر دهد. و از آنجایی که لایه محاسباتی مجزا است، کاربران ADA همچنان می‌توانند از واحد پولی مشابه در کشورهای مختلف استفاده کنند، در حالی که قوانین و مقررات مختلف را رعایت می‌کنند.لایه محاسباتی همچنین به تیم پروژه Cardano اجازه می دهد تا با استفاده از سافت فورک ها و بدون ایجاد اختلال در ADA یا لایه تسویه، تغییراتی را انجام دهند. برای تأیید تراکنش ها، از پروتکل اثبات سهام استفاده می کند. کاربرانی که می‌خواهند شرکت کنند اعتباردهنده نامیده می‌شوند و باید مقدار مشخصی از  ADA را برای نشان دادن سهم خود در کل این فرآیند سرمایه‌گذاری کنند. آنها همچنین بر اساس سهام خود پاداش می گیرند.

 

چه تیم هایی روی توسعهCardano کار می کنند؟

سه تیم بزرگ بر روی این پروژه کار می کنند تا آن را به موفقیت قابل توجهی نسبت به امروز تبدیل کنند. در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال، این یک سرمایه گذاری نسبتاً جدید است، به این معنی که پروژه های فرعی کمی هنوز در حال توسعه هستند. سه تیمی که روی این پروژه کار می کنند عبارتند از:

بنیادCardano

این بزرگترین تیم مستقر در سوئیس است که بر رشد و توسعه بلاک چین و اکوسیستم آن نظارت دارد.

IOHK

سازمانی است که توسط هاسکینسون و جرمی وود همکار سابق اتریوم- که به دنبال ایجاد یک پلتفرم بلاک چین و قراردادهای هوشمند بهتر بود، تاسیس شده است و بر ایجاد راه‌حل‌های فناورانه تمرکز دارد. هدف این نهاد ترویج و بهبود امور مالی است.

Emurogo

این یک شرکت فناوری بلاک چین بین المللی است و به عنوان یک نهاد سرمایه گذاری بزرگ برای حمایت مالی از Cardano و کمک به توسعه آن عمل می کند. این تیم وظیفه توسعه یک کیف پول رمزنگاری با امکانات کامل را بر عهده دارد تا راه حلی عالی برای ذخیره ایمن توکن های ADA به کاربران ارائه دهد.

نقشه راه CARDANO

برخلاف سایر فناوری های بلاک چین، Cardano هنوز نسبتا جدید است.  Cardanoپنج مرحله مجزا را برای بلاک چین خود در نظر گرفته است. در حال حاضر، Cardano مرحله شلی خود را پشت سر گذاشته است و در حال کار برای به پایان رساندن نیمه دوم پنج مرحله خود است:

 

Byron – معماری پایه شبکه را ایجاد می کند و عملکرد اولیه را آزمایش می کند تا شبکه به درستی اجرا شود.

Shelley – شبکه اصلی Cardano را راه اندازی می کند و تمرکززدایی شبکه بلاک چین را آغاز می کند.

Goguen – یک پلت فرم قرارداد هوشمند را پیاده سازی می کند که امکان ساخت برنامه های غیرمتمرکز را فراهم می کند.

Basho – راه‌حل‌های مقیاس‌بندی باید پیاده‌سازی شوند که امکان بهینه‌سازی بلاک چین و بهبود عملکرد را فراهم می‌کند.

Voltaire – سیستم های خزانه داری و رای گیری را برای ایجاد یک شبکه پایدار معرفی می کند.

 

CARDANO  با چه پروژه هایی همکاری کرده است؟

Cardano با چین‌‌لینک- کوینفرم و دی‌سی اسپارک همکاری داشته است.

همکاری Cardano و چین لینک  به توسعه قراردادهای هوشمند Cardano کمک می‌کند. این همکاری به استفاده از اوراکل‌های چین‌لینک توسط Cardano منجر میشود.

کوینفرم ، راه‌کارهایی برای قانون‌گذاری ارائه می‌کند. این بنیادCardano را به منظور پیاده‌سازی تحلیل‌های اقدامات علیه پولشویی (AML) و تامین بودجه تروریسم (CFT) برگزیده است.

شرکت  (dcSpark) از راه‌اندازی یک ساید چین یا زنجیره جانبی به نام میلکومدا (Milkomeda)  خبر داد. این ساید چین ارتباطی، شبکه Cardano را با شبکه اتریوم متصل خواهد کرد و امکان انتقال توکن‌های رپد کاردانو (wrapped Cardano) را به اکوسیستم اتریوم فراهم خواهد کرد.

همکاری های دیگری که Cardano داشته است از جمله:

– IBM Research  PwC  – -COTI Network  SIRIN LABS – Ellipal Hardware-   Konfidio – Algoz –Metaps  و …

 

نتیجه گیری

در این مقاله با Cardano آشنا شدیم.

Cardanoیک پروژه بلندپروازانه که هدف آن فراهم کردن زیرساخت‌های بلاک چین، در اکوسیستم کریپتو است واهداف بزرگی دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا