معرفی رمز ارز هامقالات

CELO  چیست  و قرار است چه کارهایی را انجام دهد؟

Celo یک ارز دیجیتال جدید با جاه طلبی های بزرگ است. در این مقاله، همه چیز را در مورد اینکه Celo چیست، چگونه کار می کند و چه چیزی آن را در دنیای ارزهای دیجیتال منحصر به فرد می کند، خواهیم آموخت.

پروتکل CELO چیست؟

   

Celo  یک اکوسیستم بلاک چین متن باز -غیرمتمرکز میباشد. شبکهCelo  توکن بومی خود به‌نام CELO را دارد که عملکردی مشابه اتر در اتریوم است. ماموریت Celo این است که مردم را در سطح جهانی به هم متصل کند و ثبات مالی را برای کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند بیاورد که همه اینها با کمک فناوری بلاک چین امکان پذیر است. Celo در واقع پلتفرمی است که انواع جدیدی از ارزهای دیجیتال را فعال می کند.این شبکه همچنین امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز را به عنوان بخشی از امور مالی غیرمتمرکز دارد شبکه اصلی Celo در آوریل 2020 راه اندازی شده است.این پروتکل 2 توکن محلی دارد و در آینده این پلتفرم قصددارد میزبان استیبل کوین های متنوعی باشد توکن هایی مانند Celo Dollars وCelo Euros به عنوان استیبل کوین در نظر گرفته می شوند. این بدان معناست که ارزش بازار آنها به عرضه و تقاضای بازار بستگی ندارد، بلکه بیشتر به ارزش دارایی های فیزیکی در دنیای واقعی آنها بستگی دارد. Celo Dollars، ارزش آن مستقیماً با دلار آمریکا مرتبط است و در حال حاضر قابل استفاده است.

پروژه Celo  چگونه کار میکند؟

کوین Celo  عرضه ثابتی دارد و یک دارایی قابل اتکا برای کوین هایی است که در اکوسیستم در گردش هستند و نقش مهمی در پایداری مکانیزم پلتفرم دارد که عرضه ی استیبل کوین هارا به صورت پول تنظیم میکند یا قیمتشان را به حد امکان به ارزش هدف نزدیک نگه میدارد.این کار بطور اتوماتیک انجام میشود  و نیاز به قدرت مرکزی برای اینکه چطور باید عرضه تنظیم شود را حذف کرده است. هرچقدر که تقاضا و استفاده از Celo Dollars رشد کند ارزش Celo  هم ممکن است طبق پروتکل  بالا رود سپس پروتکل میتواند اینCelo  را برای خرید دوباره Celo Dollars در دوره انقباض استفاده کند.

Celo به عنوان یک دارایی برای استیک کردن در پروتکل اثبات سهام عمل میکند.هولدر های  Celo  با استیک کردن Celo  به عنوان تایید کننده میتوانند به رشد و امنیت پلتفرم کمک کنند.مدل حاکمیتی نوآورانه Celo همچنین به این معنی است که دارندگان  Celoحق تصمیم گیری و رای را در این پلتفرم دارند. برای مثال، کاربران می‌توانند با افزوده‌هایی به پلتفرم Celo، تأیید کاربران ، به برنامه‌نویسی Celo کمک کنند. به کاربرانی که از این طریق به Celo کمک می‌کنند، با کارمزد تراکنش‌های کمتری پاداش می‌گیرند و به کاربران امکان می‌دهد در توسعه و بهبود پلتفرم شرکت کنند.

چه چیزی  Celo  را منحصر به فرد میکند؟

پلتفرم Celo امکان استفاده از استیبل کوین ها را فراهم می کند. استیبل کوین‌ها هنوز در دنیای ارزهای دیجیتال جدید هستند، و برخی انتظار دارند که به محبوب‌ترین روش پرداخت دیجیتال تبدیل شوند. اما این تنها چیزی نیست که  Celo را متفاوت می کند. سه ​​جنبه منحصر به فرد دیگر از Celo وجود دارد:

سازگاری کامل با گوشی های هوشمند(Smart phone)

هدف کیلو این است که یک ارز دیجیتال برای همه باشد نه فقط برای فن‌آوران بلاک چین . به همین دلیل است که برای ارسال و دریافت Celo Coins به چیز زیادی نیاز نخواهید داشت. کیلو برای کار با تلفن هوشمند و اتصال به اینترنت طراحی شده است.در مورد انتقال Celo Dollars یا Celo Euros به دیگران، مبادله پول با کیلو به همان سرعت و آسانی ارسال پیامک است. فرستندگان می توانند به سادگی از شماره تلفن گیرنده برای انجام یک تراکنش مالی استفاده کنند و هنگام ثبت نام در کیف پولی که Celo را پشتیبانی می کند، مانند Valora، به چیزی جز یک شماره تلفن همراه نیاز ندارید.

ساده و در دسترس

در وایت پیپر رسمی کیلو، مغز متفکران کیلو مشکلاتی را که اکثر مردم هنگام مبادله ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند، حل می‌کنند. با اکثر کوین های رمزنگاری شده، شما باید اطلاعاتی در مورد کلید عمومی گیرنده بدانید تا بتوانید ارزهای رمزنگاری شده را به آنها منتقل کنید. اما کیلو  به این صورت نیست، در کیلو تنها چیزی که نیاز دارید یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن برای ارسال کیلو برای کاربران است .

شبکه کیلو همچنین از تجمیع امضای BLS و اثبات مختصر دانش صفر، از طریق zk-SNARKs برای کمک به بهبود عملکرد استفاده می‌کند. بدین وسیله همگام‌سازی بسیار امن و فوق‌العاده سریع بین تلفن‌های هوشمند و شبکه کیلو امکان‌پذیر می‌شود. یعنی حتی کاربرانی که از اینترنت ضعیف، پهنای باند کم، خدمات گران‌قیمت و موبایل‌های ارزان و قدیمی استفاده می‌کنند هم می‌توانند از اپلیکیشن‌های مبتنی بر کیلو استفاده کنند.

قابل برنامه ریزی سازگاری کامل EVM : Celo  شامل یک پلتفرم قرارداد هوشمند قابل برنامه ریزی است که با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است، که قبلاً به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است، و از ابزار قوی پشتیبانی می کند.

دلایلی برای استفاده از Celo

معاملات سریع و ارزان

جذابیت اصلی مبادله کیلو این است که بسیار ارزان تر از انتقال بانکی است. نقل و انتقالات بانکی اغلب مستلزم کارمزدهای زیادی است. همچنین ممکن است چند روز کاری طول بکشد تا آنها را پشت سر بگذارند. در مقابل، مبادله پول با کیلو به شما این امکان را می دهد که هنگام ارسال پول برای دوستان و خانواده، واسطه را حذف کنید. در حالی که کیلو هنوز مقداری کارمزد انتقال دارد، اما آنها بسیار کمتر از میانگین بانک هستند. علاوه بر این، می توانید انتظار داشته باشید که پرداخت شما در عرض چند دقیقه انجام شود.

کیلو  امن است.

کیلو از سیستم بلاک چین رمزگذاری شده برای محافظت از شما و پولتان در برابر کلاهبرداری تلاش می کند. با توجه به اینکه کاربران جدید ارزهای دیجیتال اغلب از تهدید هک می‌ترسند، پروتکل‌های امنیتی چند مرحله‌ای کیلو برای اطمینان بخشیدن به امنیت پلتفرم کار می‌کنند.

همکاری های کیلو

کیلو از طریق همکاری با Mysten Labs به دنبال تبدیل شدن به سریعترین زنجیره EVM است. Mysten Labs که توسط ایوان چنگ و سیستم‌های توزیع شده، زبان‌های برنامه‌نویسی و کارشناسان رمزنگاری پیشرو که روی بلاک چین Diem کار می‌کردند، تأسیس شد، آزمایشگاه تحقیق و توسعه جدیدی است که بر ایجاد زیرساخت‌های اساسی برای توسعه‌دهندگان Web3 تمرکز دارد.

Aave، Curve، PoolTogether و Sushi از جمله پروژه‌های پیشرو اتریوم DeFi هستند که با Celo در DeFi for the People Collaboration  همکاری میکنند.

تیم توسعه دهنده Celo

بنیاد کیلو یک سازمان غیرانتقاعی در ایالات متحده است که از رشد و توسعه پلتفرم متن باز کیلو حمایت می‌کند. هدف این بنیاد کمک به آموزش ، بهداشت محیط، مشارکت جوامع و گسترش اکوسیستم برای ایجاد رفاه است. بنیاد کیلو توسط تیمی از MIT، استنفورد، گوگل، اسکوئر، Circle، GoDaddy، بانک جهانی، بانک فدرال رزرو، دانشگاه هاروارد، توییتر و Gates Foundation کار خود را آغاز کرد. شبکه کیلو در سال ۲۰۱۷ توسط بنیانگذاران اصلی مثل Rene Reinsberg) ) و (Marek Olszewski) که مدیران شرکت میزبانی وب گو ددی بودند و (Sep Kamvar) که استاد دانشگاه MIT و مدیر اجرایی گوگل است، تاسیس شد.

نتیجه گیری

کیلو یک پلتفرم مالی جدید و اولین پلتفرم مبتی برموبایل است.این پروتکل سرویس پرداخت رمزارز و اجرای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را برای کاربرانی که از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند، ارائه می‌دهد. هدف آن این است که به همه فرصتی برای استفاده از ارزهای دیجیتال برای مبادله پول بدهد خواه دانش یا تجربه قبلی در مورد پول دیجیتال داشته باشند یا نداشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا