معرفی رمز ارز هامقالات

 معرفی پروژه بایننس کوین (BNB)

ارز دیجیتال BINANCE COIN  چیست؟

بایننس کوین با نام اختصاری BNB، توسط بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال یعنی بایننس عرضه شده است. صرافی بایننس از ژانویه 2018 بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است. کاربران بایننس کوین از تخفیف در کارمزد تراکنش در صرافی بایننس به عنوان مشوق برخوردار می شوند. BNB را می توان با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و غیره معامله کرد. بایننس کوین از قبل استخراج شده است و با عرضه اولیه سکه (ICO) در جولای 2017 راه اندازی شد و در ابتدا روی بلاک چین اتریوم با توکن ERC-20 کار می کرد، همچنین اکنون در زنجیره هوشمند بایننس (BSC)، بلاک چین قراردادهای هوشمند خود بایننس قرار گرفته است.

 

 

 

BINANCE COIN  چگونه کار میکند؟

BNB با دو بلاک چین خاص – زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) کار می کند. BSC یک بلاک چین مجزا است که علاوه بر بایننس چین ساخته شده است و به موازات BC اجرا می شود و دارای ویژگی های مختلفی مانند قابلیت قرارداد هوشمند است.و همچنین یک اوراکل میباشد که داده ها را از بیرون بلاک چین وارد بلاک چین میکند. بایننس هنگام ساخت BC، بلاک چین را برای عملکرد بهینه در تجارت روی زنجیره تنظیم کرد و بایننس DEX، صرافی غیرمتمرکز بایننس (DEX) را در BC قرار داد. با این حال، BC از نظر پتانسیل بلاک چین برای توسعه دهندگان برای ایجاد راه حل بر روی آن محدود است. توکن های BEP-2 دارایی هایی هستند که بر روی زنجیره بایننس ساخته شده اند.

بایننس با افزودن قابلیت‌های بیشتر به اکوسیستم خود، زنجیره هوشمند بایننس را در سال 2020 راه‌اندازی کرد و به توسعه‌دهندگان در هنگام ساخت پروژه‌های بلاک چین خود در BSC در مقابل BC، عملکرد بیشتری را ارائه داد. توکن‌های BEP-20 دارایی‌هایی هستند که در زنجیره هوشمند بایننس ساخته شده‌اند.برای مثال، BSC قابلیت قرارداد هوشمند را میزبانی می کند، در حالی که BC این کار را نمی کند. زنجیره هوشمند بایننس یک بلاک چین مجزا از زنجیره بایننس است، اما هر دو زنجیره به موازات یکدیگر عمل می کنند. BSC همچنین می تواند با ماشین مجازی اتریوم (EVM) کار کند.

سوختن BNB

بایننس برخی از درآمدهای خود را در هر سه ماهه برای بازخرید و سوزاندن کوین های بایننس خرج می کند و آنها را کاملاً حذف می کند. بایننس به منظور حفظ ارزش با کاهش هر سال تخفیف کارمزد، توکن ها را برای محدود کردن عرضه می سوزاند. تاکنون نزدیک به 10 میلیون توکن BNB در شش مرحله از بین رفته است.بایننس همچنین دارای چیزی به نام BNB Pioneer Burn Program است که موارد خاصی را ارزیابی می کند که در آن دارندگان BNB به طور غیرقابل جبرانی BNB را از دست داده اند و آنها را بازپرداخت می کند و مبلغ را از سوخت بعدی BNB کسر می کند.

 

 کاربرد و اهداف BINANCE COIN

معامله: بایننس کوین را می توان با سایر ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف، بسته به محدودیت های تعیین شده توسط صرافی، معامله کرد.

کارمزد تراکنش در صرافی بایننس: از BNB می توان برای پرداخت تراکنش ها در صرافی بایننس استفاده کرد و کاربران نیز برای انجام این کار تخفیف دریافت می کنند.

پردازش پرداخت: معامله گران می توانند BNB را به عنوان وسیله پرداخت برای مشتریان ارائه دهند و انعطاف پذیری بیشتری در روش های پرداخت ارائه دهند.

رزرو ترتیبات سفر: از BNB می توان برای رزرو هتل و پرواز در وب سایت های منتخب استفاده کرد.

سرگرمی: از پرداخت هدایای مجازی گرفته تا خرید بلیط بخت آزمایی، BNB اهداف مختلفی را در فضای سرگرمی انجام می دهد.

سرمایه گذاری: چندین پلتفرم به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با استفاده از بایننس کوین در سهام، ETF و سایر ارزها سرمایه گذاری کنند.

وام و نقل و انتقالات: BNB می تواند به عنوان وثیقه برای وام در سیستم عامل های خاص استفاده شود.

در ICO/IEO شرکت کنید: بایننس لانچ پد (Binance Launchpad) پلتفرم انحصاری بایننس همچنین میزبان فروش توکن‌های جدیدی است که می‌توان از توکن‌های BNB  برای خرید IEO ,ICOها استفاده کرد. بعداً، این توکن های جدید به صرافی Binance اضافه می شوند که می توان آنها را معامله کرد.

بایننس کوین چقدر ایمن است؟

بایننس کوین از آنجایی که بلاک چین غیرمتمرکز است، هیچ مرکز واحدی وجود ندارد که بتوان آن را برای به خطر انداختن داده ها هک کرد. جدای از آن، صرافی بایننس با ویژگی‌های امنیتی خود که لایه‌های ایمنی را برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی و وجوه شما اضافه می‌کند، نامی قابل اعتماد در فضای رمز ارزها است.

 تیم توسعه دهنده BINANCE COIN

چانگ پنگ ژائو بنیان‌گذار و مدیر عامل صرافی بایننس است. از سال 2013 تا کنون، آقای ژائو شدیدا درگیر فناوری بلاک چین و رمز ارزها بوده است.

هی یی (He Yi) هم‌بنیان‌گذار و مدیر بازاریابی ارشد بایننس است. در سال 2017، وی با همکاری چانگ پنگ ژائو بزرگترین صرافی دنیا یعنی بایننس را راه‌اندازی کرد.

نتیجه گیری

بایننس بزرگ‌ترین صرافی در دنیای ارزهای دیجیتال است که حجم مبادلات آن روزانه بیش از یک میلیارد دلار بوده و موسس آن یکی از ثروتمند‌ترین افراد این حوزه است. بایننس کوین به دنبال پایداری و رشد در سیستم کسب‌و‌کار خود است. بایننس کوین در هر چیزی که مرتبط با بلاک چین می‌باشد، دست گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا