اخباراخبار ایران

مجلس مصمم به اجرا شدن کامل قانون مناطق آزاد است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قوه مقننه به عنوان نهادی قانون ساز مصمم است با الزام دستگاه های اجرایی قانون چگونگی مدیریت مناطق آزاد تجاری و صنعتی در راستای نقش آفرینی این مناطق در شرایط تحریمی به صورت کامل اجرا شود.

به گزارش فارس بلاکچین و به نقل از ایرنا، محمدرضا پور ابراهیمی چهارشنبه شب در دیدار فعالان اقتصادی منطقه آزاد کیش اظهار داشت: در این راستا به دنبال اصلاح قانون چگونگی مدیریت مناطق آزاد هستیم تا با تقویت نقاط تقوت، اصلاح نقاط ضعف و گنجاندن اهرم های اجرا و نظارت در مجلس شورای اسلامی دنبال می شود.

وی اضافه کرد: در این راستا نظرات و پیشنهادات دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی اخذ شده و انتظار می رود فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی مناطق آزاد تجاری و صنعتی به عنوان پیش قراولان این عرصه پیشنهادات خود را جمع بندی و تا اردیبهشت ماه به کمیسیون مجلس شورای اسلامی ارسال کنند.

پورابراهیمی در خصوص اجرا نشدن ماده ۶۵احکام دائمی برنامه توسعه کشور مبنی بر تفویض ماموریت های دستگاه های اجرایی به سازمان های مناطق آزاد نیز گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم اکنون در حال جمع بندی دستگاه هایی است که به این قانون تمکین نکرده اند است و در نهایت پس از تجمیع نظریات در راستای رفع این مشکل بر مبنای قانون عمل خواهد شد.

وی در خصوص تسری برخی قوانین به قانون مدیریت چگونگی مدیریت مناطق آزاد نیز گفت: با توجه به اینکه مرکز برخی مناطق آزاد تجاری با مناطق سرزمین اصلی مشخص نیست قانونگذاران تصمیم به اعمال این قوانین می کنند تا برخی تخلفات مالیاتی و گمرکی در آنها صورت نگیرد.

ظرفیت های استخراج رمز از در کشور فراهم شود

وی با اشاره به اینکه باور دارم استخراج رمز ارز برای کشور می تواند درآمد ارزی قابل توجهی ایجاد کند گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال ان است که با ارایه راهکاری قانونی ظرفیت های قانونی استخراج رمز ارز در کشور به عنوان یک منبع درآمدی بالا فراهم شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به مشکلات موجود برق کشور، این راهکارها باید به گونه ای باشد که استخراج کنندگان رمزارزها باید خودشان برق را از منابع تجدید پذیر همچون انرژی خورشیدی تامین کرده و سپس نسبت به استخراج آن اقدام کنند.

وی افزود: در این صورت نه تنها به بنده انرژی کشور فشاری وارد نمی شود بلکه کشور به سمت جایگزینی تامین انرژی و ارز آوری نیز سوق داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا