اخباراخبار ایران

پرونده رمز ارز کینگ مانی به زودی در دادگاه

پرونده رمز ارز جعلی «کینگ مانی» به زودی با صدور کیفرخواست به دادگاه می رود.

به گزارش فارس بلاکچین و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ هفتم مهر امسال خبری در رسانه‌ها منتشر شد با این عنوان که سوداگران رمز ارز جعلی کینگ مانی دستگیر شدند. خبر کوتاه بود، اما رنج مالباخته‌های این پرونده بیشمار.

وزارت اطلاعات خبر از دستگیری متهمان پرونده رمز ارز جعلی کینگ مانی داد. پرونده کلاهبرداری بیش از ۴ هزار تومانی یک شرکت بازریابی شبکه‌ای که هیچ مجوزی برای ورود به رمز ارز نداشته است.

آنگونه که مالباخته‌ها می‌گویند مجوز این شرکت بازاریابی، فروش کالا در شبکه بوده، اما به عرصه خرید و فروش رمز ارز ورود کرده است.

رمز ارزی که هیچ پشتوانه‌ای نداشته و متهمان این پرونده اعلام کرده بودند این رمز ارز در اتاق بازرگانی ایران و سوئد واقع در سوئد پشتیبانی می‌شود.

پرونده‌ای که با ثبت شکایت مالباخته‌ها از مهر ۱۴۰۰ در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۱ استان تهران در جریان رسیدگی قرار گرفت؛ و کمتر از ۶ ماه تحقیقات مقدماتی آن تکمیل شده و به زودی به دادگاه می‌رود.

آقای علی القاصی‌مهر رئیس کل دادگستری استان تهران در این باره می‌گوید: این پرونده هم با وجود شکات گسترده در زمره کثیرالشاکی‌ها قرار دارد و ما تلاش کردیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مرحله تکمیل تحقیقات برسد.

وی همچنین اضافه می‌کند: این پرونده با ۴ متهم به زودی با صدور کیفر خواست به دادگاه می‌رود. ضمن اینکه ما در جریان تحقیقات اموالی را از متهمان شناسایی و توقیف کرده ایم تا به تدریج طلب مالباخته‌ها پرداخت شود.

آقای القاصی‌مهر تاکید کرد: رسیدگی به این پرونده با حجم گسترده کلاهبرداری در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۱ تهران همچنان ادامه دارد و پرداخت طلب مالباخته‌ها در صورتی انجام می‌شود که در مرجع قضایی شکایت خود را ثبت کرده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا