آموزشآموزش استخراج

آموزش کامل نحوه استخراج رمز ارز Ravencoin

Ravencoin یک فورک بیت کوین است که با هدف کمک به تسهیل انتقال دارایی ها، ایجاد شده بود. این ارز در سال 2018 بدون پیش فروش و از طریق استخراج و ICO عرضه شد. ریون کوین یک پروژه متن باز و با الگوریتم اثبات کار است. این ارز بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. ریون کوین (Ravencoin)  شبکه‌ای همتابه‌همتا بوده که با هدف توکن‌سازی از دارایی‌ها و اوراق بهادار و انتقال آنها راه‌اندازی شده است.ریون کوین بسیاری از ویژگی‌های بیت کوین را در خود جای داده است. یکی از این موارد محدودیت تعداد کوین‌هایی قابل‌استخراج این شبکه است. ماینرها می‌توانند تنها ۲۱ میلیارد واحد از این دارایی دیجیتال را استخراج کنند و بیش از ۱۰ میلیارد واحد از آن تا به امروز ماین شده است.ریون کوین همانند همتای خود بیت کوین، دارای رویداد هاوینگ است. پاداش استخراج فعلی ریون کوین برابر 5000RVN است. پاداش شبکه این ارز در اولین هاوینگ که در ژانویه 2022 خواهد بود، به 2500 ریون کوین کاهش می یابد.علاوه بر این سیستم الگوریتم اثبات کار(PoW) ریون کوین با بیت کوین و سایر ارزهای مربوط به این شبکه متفاوت است. در شبکه ریون کوین از الگوریتم هش مقاوم در برابر استخراج اسیک با نام KawPoW استفاده می شود. این الگوریتم امکان استفاده از کارت های گرافیک را برای استخراج آسان می کند.

نحوه استخراج ریون کوین

قبل از شروع استخراج باید 3 مورد را داشته باشید:

 • کیف پول برای دریافت ریون کوین. 2- نرم افزار استخراج که توانایی پشتیبانی از الگوریتم KawPoW را داشته باشد. 3- استخر استخراج.

کیف پول های مناسب برای دریافت ارز ریون کوین

 • کیف پول ریون کوین
 • کیف پول نرم افزاری اکسدوس
 • کیف پول نرم افزاری تراست ولت
 • کیف پول نرم افزاری ریون الکتروم
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو
 • کیف پول سخت افزاری ترزور

برای کارت گرافیک NVIDIA و  AMDمی توانید از نرم افزارهای زیر استفاده کنید:

NVIDIA

–KawPoW Miner: این یک نرم افزار ماینر متن باز است.

-T-Rex Miner

–GMiner

AMD

– TeamRedMiner

– NBMiner

_ Avermore

آموزش گام به گام نحوه استخراج ریون کوین در naopool

تمام آنچه که شما نیاز دارید یک کامپیوتر شخصی یا دستگاه استخراج با GPU(Nvidia/AMD) با حداقل  ۳گیگا بایت حافظه است. همچنین به یک ماینر و یک آدرس ریون برای دریافت پاداش های خود نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که سخت افزار و نرم افزار شما مطابق لیست زیر باشد.

 • نسخه سیستم عامل چه ویندوز باشد یا لینوکس شما حداقل ۷ باشد و ۶۴ بیتی باشد.
 • حداقل ۴ گیگا بایت حافظه RAM
 • یک خط دارای اینترنت پایدار
 • آدرس ایمیل معتبر
 • نرم افزار استخراج(ماینر)
 • از ماینر T_REX برای NVIDIA و ماینر Avermore برای AMD استفاده می کنیم.

متاسفانه استخر هیچ توصیه ای در مورد خرید سخت افزار یا اینکه کدام سود آورتر است نمی کند. بنابراین فرض بر این است که شما یک سیستم عامل ویندوز یا لینوکس بر روی دستگاه خود نصب کرده اید.

قدم اول. درایورهای GPU خود را نصب کنید.

نحوه نصب درایورهای :GPU برای دریافت آخرین نسخه درایورهای Nvidia Geforce روی آن کلیک کنید. سپس اطلاعات GPU خود را وارد کرده و start search را بزنید. سپس نسخه جدید آن را از نتایج بدست آمده دانلود کنید.

برای AMD GPUs به روی آن کلیک کرده و سپس در سایت باز شده “support & drivers” را انتخاب کنید. اطلاعات GPU خود را وارد کنید. و بر روی “display results” بزنید. و در نهایت نسخه جدید را دانلود کنید.بعد از نصب می توانید به بخش device manager بروید و مشاهده کنید که GPU نصب شده به درستی تشخیص داده شده است.

قدم دوم. یک آدرس کیف پول ریون تهیه کنید که محبوب ترین کیف پولها در بالاتر گفته شده است.

صرافی های متعددی وجود دارد که در آن ها می توانید آدرس ریون تهیه کنید. با این حال برخی از صرافی ها مقادیر کم سپرده از استخر ها را پشتیبانی نمی کنند بنابراین حتما این موضوع را در صرافی دلخواه خود بررسی کنید. همچنین کیف پول رسمی ریون برای لینوکس و ویندوز و مک را می توانید دانلود کرده و از آن استفاده کنید. ولی اگر نخواستید که صبر کنید تا کل لاکچین در کامپیوتر شما دانلود شود می توانید از کیف پول صرافی ها یا کیف پول های تحت وب برای ریون استفاده کنید.

قدم سوم. قبل از استخراج برخی از ترفندها را در ویندوز اعمال کنید.

در ابتدا هیچکس نمی خواهد که عملیات استخراج متوقف شود زمانی که دستگاه به حالت sleep می رود. و نمی خواهید که سیستم شما بخاطر آپدیت ویندوز بصورت خودکار مجددا راه اندازی شود.

به “windows power setting” بروید و آن را در حالت never sleep تنظیم کنید.

به “control panel” > “administrative tools/services” بروید و “windows update” را به حالت off قرار دهید.

قدم چهارم. یک ماینر(نرم افزار استخراج) دانلود و نصب کنید.

در این آموزش به توضیح ماینر T_Rex برای nvidia و ماینر avermore برای AMD می پردازیم.

نصب T_Rex برای استخراج ریون با nvidia GPU

با توجه با سیستم عامل خود(ویندوز یا لینوکس) ماینر T_Rex را دانلود کنید.

فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و در یک پوشه قرار دهید.

فایل “start.bat” را در ویندوز و فایل “start.sh” را در لینوکس پیدا کرده و با یک برنامه notepad آن را ویرایش کنید.

o stratum+tcp://rvn-eu1.nanopool.org:12222 -u YOUR_ADDRESS/YOUR_WORKER_NAME/YOUR_EMAIL -o stratum+tcp://rvn-eu2.nanopool.org:12222 -u YOUR_ADDRESS/YOUR_WORKER_NAME/YOUR_EMAIL -p x -l log.txt

مطابق نوشته در قسمت wallet آدرس کیف پول خود و در قسمت rigname نام دستگاه و در قسمت email -ایمیل خود را وارد کنید.

رشته تنظیمات پیکربندی دوبار تکرار شده است اما آدرس سرور استخر آن ها متفاوت است. در صورت از بین رفتن اتصال با سرور استخر اولیه ماینر به طور خودکار به سرور ثانویه وصل می شود تا استخراج شما قطع نشود. بار دیگر از همان آدرس ، نام دستگاه و ایمیل استفاده کنید. دیگر چیزی را در فایل تغییر ندهید.

نصب avermore برای استخراج ریون با AMD GPU

با توجه به سیستم عامل خود(ویندوز یا لینوکس) ماینر Avermore را دانلود کنید.

فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و در یک پوشه قرار دهید.

فایل “start.bat” را در ویندوز و فایل “start.sh” را در لینوکس پیدا کرده و با یک برنامه notepad آن را ویرایش کنید.

o stratum+tcp://rvn-eu1.nanopool.org:12222 -u YOUR_ADDRESS/YOUR_WORKER_NAME/YOUR_EMAIL -p x -o stratum+tcp://rvn-eu2.nanopool.org:12222 -u YOUR_ADDRESS/YOUR_WORKER_NAME/YOUR_EMAIL -p x -X 256 –log-file “log.txt”

مطابق نوشته در قسمت wallet آدرس کیف پول خود و در قسمت rigname نام دستگاه و در قسمت email- ایمیل خود را وارد کنید.

رشته تنظیمات پیکربندی دوبار تکرار شده است اما آدرس سرور استخر آن ها متفاوت است. در صورت از بین رفتن اتصال با سرور استخر اولیه ماینر به طور خودکار به سرور ثانویه وصل می شود تا استخراج شما قطع نشود. بار دیگر از همان آدرس ، نام دستگاه و ایمیل استفاده کنید. دیگر چیزی را در فایل تغییر ندهید.

قدم پنجم. اجرای ماینر(نرم افزار استخراج)

برای اجرای ماینر خود بر روی  “start.bat” در ویندوز و “start.sh” در لینوکس دوبار کلیک کنید. ماینر اجرا خواهد شد و پس از مدتی می توانید حساب خود را در استخر پیدا کنید.

قدم ششم. حساب خود را در استخر پیدا کنید.

درنظر داشته باشید که هیچگونه ثبت نامی در استخر وجود ندارد. تنها نیاز است که شروع به استخراج کنید . حساب شما بصورت خودکار نشان داده خواهد شد.اگرچه تقریبا حدود ۳۰ دقیقه نیاز است که حساب شما به دیتابیس استخر اضافه شود تا ماینر شما اولین سهم شما را ارسال کند.

پس لطفا صبرکنید و به Nanopool برگردید. در سمت راست بالا آدرس ریون خود را وارد کنید. پس از آن enter را بزنید. پس از آن به صفحه حساب خود در nanopool هدایت می شوید. در نهایت شما به nanopool پیوسته اید. زمانی را برای آشنایی با استخر و ویژگی های آن اختصاص دهید.

قدم هفتم. اطمینان حاصل کنید که عملیات استخراج شما به درستی انجام می شود.

دستگاه استخراج (rig) خود را حداقل ۶ ساعت یا حتی تا ۱۲ ساعت زیر استخراج قرار دهید. سپس به حساب خود در استخر بروید. تنها نیاز است که میانگین هش ریت خود را در ۶ ساعت اخیر با هش ریت های گزارش شده مقایسه کنید. و باید مقادیر نزدیک به هم باشند(حدود ۱۰ درصد اختلاف مشکلی ندارد). و اگر میانگین هش ریت ۶ ساعت اخیر شما کمتر از مقدار گزارش شده باشد بنابراین احتمالا مشکلی وجود دارد و باید با تیم پشتیبانی استخر برای فهمیدن مشکل ارتباط برقرار کنید.

قدم هشتم.میزان سودآوری خود را پیشبینی کنید.

میزان سود آوری شما به چندین عامل اصلی بستگی دارد. و واضح ترین و قابل شناسایی ترین و گسترده ترین عواملی که بر سود استخراج شما تاثیر می گذارند به صورت زیر هستند.

افزایش سطح سختی شبکه:هرچه کاربران بیشتری به شبکه استخراج ریون اضافه شوند پیدایش بلاک سخت تر می شود.

ثبات هش ریت:پاداش های شما نیز همچنین تحت تاثیر ثبات هش ریت شما هستند. هر چه هش ریت شما نوسان بیشتری داشته باشد( به علت مشکلات شبکه یا سخت افزار) پاداش های شما کمتر خواهد بود.

جمع بندی:

همانطور که گفته شد ریون کوین با بیت کوین و سایر ارزهای مربوط به این شبکه متفاوت است. در شبکه ریون کوین از الگوریتم هش مقاوم در برابر استخراج اسیک با نام KawPoW استفاده می شود.و در ادامه مقاله نحوه آموزش گام به گام ریون کوین را در Naopool بطور کامل ارایه دادیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا