اخباراخبار ایران

درخواست وزارت صمت برای تامین برق متقاضیان استخراج رمزارز

سید مهدی نیازی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در نامه‌ای به وزارتخانه‌های نیرو و نفت، خواستار تامین برق یا گاز مورد نیاز متقاضیان استخراج رمزارز شد.

به گزارش فارس بلاکچین و به نقل از برق‌نیوز، سید مهدی نیازی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در نامه‌ای از وزارت نیرو و وزارت نفت خواسته است برای متقاضیان استخراج رمزارز که دارای قرارداد تامین برق یا گاز با وزارت نفت یا نیرو هستند، پروانه بهره‌برداری صادر کند. در متن نامه این درخواست آمده است:

با توجه به تفاهمات صورت گرفته، صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری استخراج رمزارز با تامین برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر، برای متقاضیان این بخش با تایید وزارت نیرو (شرکت ساتبا) عملیاتی خواهد شد و فرآیند آن در حال پیاده‌سازی در سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

جدا از نیروگاه‌های تجدیدپذیر که به نظر می‌رسد مانعی پیش روی آن‌ها نباشد، بخشی از متقاضیان استخراج رمزارز نسبت به دریافت جواز تاسیس، سرمایه‌گذاری و پرداخت هزینه برای انعقاد قرارداد با وزارت نفت یا نیرو جهت تامین برق از روش‌های مختلف یا ساخت نیروگاه اقدام کرده‌اند. در این نامه تاکید شده است که باید از حقوق آن‌ها دفاع شود و هرچه سریع‌تر درباره نحوه ادامه فعالیت آن‌ها تعیین تکلیف شود. در این نامه در مورد پیشنهاد وزارت صمت در مورد این بخش از متقاضیان استخراج رمزارز بیان شده است:

پیشنهاد مشخص این وزارتخانه

برای دارندگان جواز تاسیس دارای قرارداد تامین برق یا گاز با وزارت نفت و وزارت نیرو، با رعایت ملاحظات این دو وزارتخانه است.

صدور پروانه بهره‌برداری
صدور پروانه بهره‌برداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا