معرفی رمز ارز هامقالات

NEXO معرفی و نگاهی اجمالی بر روی سیستم وام دهی بلاکچینی

Nexo اولین پلتفرم وام دهی با پشتوانه ارزهای دیجیتال است. مدلی که در پلتفرم Nexo وجود دارد این امکان را فراهم می‌کند که افراد مالکیت ۱۰۰% ارزهای دیجیتال خود را داشته باشند و زمانیکه به صورت اضطراری به پول نقد نیاز داشتند، با قرار دادن ارزهای دیجیتال خود به عنوان وثیقه، و بر اساس یک قرارداد هوشمند بتوانند وام بگیرند و به پول نقد دسترسی پیدا کنند.

ارز دیجیتال  NEXO چیست؟

از سال 2018، Nexo تلاش کرده است تا خدمات مالی حرفه ای را به دنیای دارایی های دیجیتال ارائه دهد.  Nexo یک پلتفرم پیشرفته برای وام دهی است که بر بستر بلاکچین می باشد و پشتوانه یا وثیقه آن ارزهای دیجیتال می باشد.Nexo کاربران را قادر می‌سازد تا استیبل‌کوین‌ها و سایر ارزهای دیجیتال را سپرده‌گذاری کنند تا از سپرده‌های خود بازدهی کسب کنند. تمامی پرداخت های سود به صورت روزانه انجام می شود و کاربران می توانند در هر زمانی که بخواهند دارایی های سپرده شده خود را برداشت کنند.  این ارز دیجیتال بیش از ۲۰ ارز نظیر بیت کوین، اتریوم، XRP، کاردانو، BNB و غیره پشتیبانی می‌کند. پرداخت وام ها نیز به صورت ارز فیات، تتر، بیت کوین و اتریوم و توکن NEXO است. در وب سایت اصلی NEXO.Com، این شرکت بیان می کند که در حال حاضر به عنوان یک موسسه مالی در اتحادیه اروپا دارای مجوز و نظارت است.

نحوه کار سیستم وام دهی NEXO چگونه است؟

برخلاف وام های سنتی که امتیاز اعتباری شما را در نظر می گیرد، Nexo خطوط اعتباری با پشتوانه رمزنگاری ارائه می دهد که دارایی های دیجیتال شما به عنوان وثیقه عمل می کنند. به زبان ساده، ما به شما فیات یا استیبل کوین می دهیم و شما رمزارز را به عنوان امنیت برای بازپرداخت ارائه می دهید. مدل کاری Nexo به این صورت است که وام‌هایی بر اساس ارز دیجیتال را با هدف محقق ساختن ارزش لحظه‌ای ارزهای دیجیتال برای کاربران آنها، ارائه می‌دهد.

در مرحله اول مشتری برای درخواست وام ابتدا باید در سایت Nexo.Com ثبت نام کند.سپس ارزهای دیجیتال خود را به کیف‌پول نکسو انتقال دهد. این پلتفرم از ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، XRP، لایت کوین، XLM، استیبل کوین تتر، NEXO و BNB پشتیبانی می‌کند. پس از آن باید تایید هویت مقدماتی را انجام دهند.به محض اینکه تاییدهای بلاک‌چین مبنی بر دریافت آن ارز دیجیتال انجام شد، نکسو به صورت خودکار، محدوده وامی که می‌تواند به فرستنده تعلق بگیرد را محاسبه کرده و بلافاصله فرآیند وام‌دهی را آغاز می‌کند.

در مرحله دوم  مشتری می‌تواند  وام خود را بر حسب دلار یا یورو دریافت کند و وام مورد نظر به صورت انتقال بانکی یا کارت‌های رایگان  Nexoدر اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. مقدار وامی که مشتریان می‌توانند دریافت کنند، بر اساس مارکت کپ ارز دیجیتالی است که به کیف‌پولNexo انتقال داده شده است.جالب است بدانید اگر ارزش ارز دیجیتالی که کاربر به عنوان وثیقه به کیف‌پول Nexo انتقال داده، افزایش پیدا کند، پلتفرم Nexo نیز به صورت هوشمند سقف وام را افزایش می‌دهد.

در مرحله سوم مشتریان می‌توانند اقساط وام خود را به روش‌های مختلفی از جمله فیات یا ارزهای دیجیتال، پرداخت کنند.اما به مشتریانی که اقساط وام خود را از طریق توکن نکسو انجام می‌دهند، تخفیف‌های ویژه بر روی نرخ بهره وام آنها ارائه می‌شود.یک گزینه دیگری برای پرداخت اقساط وجود دارد و آن هم پرداخت با فروش بخشی از ارزهای دیجیتالی (بیت‌کوین، اتریوم، ..) است که به عنوان وثیقه به کیف‌پول نکسو ارسال شده است.همچنین به محض دریافت هر قسط از سوی مشتریان، نکسو اطلاعات تراکنش مربوط به پرداخت قسط را در بلاک‌چین ذخیره کرده وسریعا اطلاعات و مقدار بازپرداخت وام  را به روز رسانی می‌کند.هم چنین برای وام های معمولی شما باید پرداخت های ماهانه انجام دهید اما درارز نکسو شما می توانید خودتان مشخص کنید که نحوه پرداختتان به چه نحوی باشد.

مرحله آخر-اگر ارزش ارزهای دیجیتالی که در کیف‌پول نکسو به عنوان وثیقه قرار دارد از حد مجاز سقف وامی که گرفته‌اند بیشتر باشد، مشتریان می‌توانند همه یا بخشی از ارزهای دیجیتال خود را هر زمانی که بخواهند برداشت کنند و همچنین هنگامی که تمام قسط‌های وام خود را پرداخت کنند، می‌توانند همه ارزهای دیجیتالی که به عنوان وثیقه وام خود به کیف پول نکسو ارسال کرده بودند را برداشت کنند.

معایب ارز دیجیتال NEXO

یکی از ایراداتی که می توان به این پلتفرم وام دهی گرفت متمرکز بودن آن است. این تیم معتقد است که غیرمتمرکز بودن ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی شود اما متمرکز بودن هم با مشکلات قانون گذاری مواجه خواهد شد.

 

نرخ سود وام های Nexo به چه صورت می باشد؟

نرخ درصد سالانه سود های نکسو، ثابت است. اگر شما بخواهید برای بازپرداخت وام خود از توکن های نکسو استفاده کنید نرخ درصد آن %8 می باشد اما اگر بخواهید از سایر ارز های دیجیتال برای این کار استفاده کنید درصد شما تقریبا 24.9% می شود.

یکی از مسائلی که در این بین حائز اهمیت می باشد این است که شما می توانید پس از پرداخت قسط های خود از اعتبار وام خود برداشت داشته باشید به شرطی که ارزش دارایی بلوکه شده شما نسبت به ارزش وامتان کم تر نشود.

از کدام صرافی ها میتوان نکسو را خریداری کرد؟

 • Bybit
 • FTX
 • Kucoin
 • BingX
 • Huobi Global
 • Hotcoin Global.

کیف پولهای که از ارز NEXO پشتیبانی میکنند؟

 • کیف پول NEXO
 • کیف پول نرم افزاری Trust Walllet
 • کیف پول نرم افزاری MetaMask
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس Ledger Nano x
 • کیف پول سخت افزاری ترزور وان Trezor one

 

بنیانگذاران و تیم NEXO چه کسانی هستند؟

Nexo توسط شرکت Credissimo، کاستا کانچف (Kosta Kantchev) ایجاد شد که یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه تکنولوژی‌های مالی با بیش از ۱۰ سال سابقه است که خدمات خود را به میلیون‌ها نفر در سرتاسر اروپا عرضه می‌کند. با توجه به سابقه کاری کاستا، وی خیلی زود با بیت کوین آشنا شد و کاربرد بلاک چین را فراگرفت. وی شریک و یکی از بنیانگذاران Nexo است.

Georgi Shulev نیز سابقه زیادی در بانکداری و خدمات بانکی دارد و طی کار با شرکت Credissimo تبدیل به یکی از متخصصین شده است. او نیز یکی از بنیانگذاران Nexo می باشد.

Antoni Trenchev نیز از سال ۲۰۱۱ با کریپتو آشنا شده است. آنتونی نیز یکی از بنیانگذاران Nexo می باشد.

 

همکاری های ارز دیجیتال NEXO

 

 • Nexo در آوریل ۲۰۱۸ همکاری خود با Securitize را نیز اعلام کرد. همکاری Nexo با Securitize و ادغام پروتکل DS این امکان را فراهم می‌کند که Nexo بتواند از توکن‌هایی که توسط Securitize ایجاد می‌شوند به عنوان وثیقه در سیستم وام‌دهی خود استفاده کرده و از این طریق ابزار بسیار قدرتمندی را برای تریلیون‌ها دلار دارایی سنتی فراهم کند.
 • پروژه Nexo در می ۲۰۱۸ همکاری خود با کمپانی BitGo به منظور حصول اطمینان مشتریان Nexo از امنیت دارایی‌هایشان را اعلام کرد.
 • پروژه Nexoدر اکتبر ۲۰۱۸ همکاری خود با شبکه ارزهای دیجیتال باثبات CENTRE را اعلام کرد.با برقرار شدن این همکاری، قرار است ارز دیجیتال باثبات یو‌اس‌دی کوین USDC به زودی به عنوان یک گزینه برای اینکه کاربران بتوانند وام‌های خود را بر اساس آن دریافت کنند، به پلتفرم نکسو اضافه شود.
 • پروژه ارز دیجیتال باثبات TrueUSD در دسامبر ۲۰۱۸ بطور رسمی اعلام کرد که پلتفرم Nexo را به عنوان پلتفرم وام‌دهی برای همکاری انتخاب کرده است.
 • تیم TrueUSD در بیانه‌ای اعلام کرد که با برقرار شدن این قرارداد همکاری، ارز دیجیتال باثبات TrueUSD هم به عنوان وثیقه برای گرفتن وام و هم برای بازپرداخت‌ قسط‌های وام در دسترس خواهد بود.

جمع بندی

در میان تمام پروژه‌هایی که خدمات وام‌دهی مبتنی بر ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهند، پروژهNexo  سابقه بسیار طولانی‌تری در حوزه سیستم‌های مالی دارد. همچنین تعداد ارزهای دیجیتالی که بتوان از آنها هم به عنوان وثیقه‌ای برای گرفتن وام و هم برای پرداخت اقساط وام استفاده کرد، در پلتفرم Nexo نسبت به سایر پلتفرم‌های وام‌دهی بیشتر است.نکته جالب توجه این است که میزان سودی که Nexo برای این سپرده‌ها در نظر گرفته در مقایسه با سودی که بانک‌های بزرگ جهان بر روی سپرده‌ها ارائه می‌دهند، بیشتر است. ضمن اینکه در این نوع سپرده‌گذاری، کاربران می‌توانند هر زمانی که بخواهند سرمایه خود را خارج کنند، بدون آنکه جریمه‌ای در میان باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا