آموزشآموزش صرافی ها

آموزش گام به گام صرافی HUOBI

صرافی HUOBI چیست؟

صرافی Huobi (هیوبی) در سال ۲۰۱۳ توسط Leon Li دانش‌آموخته رشته کامپیوتر از دانشگاه Tsinghua University راه‌اندازی شد. در آن سال، پلتفرمی را راه‌اندازی کرد که بتوان به راحتی مبادله بیت‌کوین را انجام داد. در همان سال روی این صرافی ۱۰ میلیون دلار از سوی چند شرکت مختلف سرمایه‌گذاری صورت گرفت.پیش از سرکوب رمز ارزها در چین، نزدیک به 90 درصد معاملات بیت کوین در این صرافی انجام می‌گرفت و در اصل بزرگ‌ترین و فعال‌ترین صرافی در این کشور آسیایی محسوب می‌شد. پس از آن که معامله‌ی ارزهای دیجیتال و به دنبال آن خرید و فروش بیت کوین در چین ممنوع شد، دفتر مرکزی Huobi نیز از چین خارج و با تبدیل شدن به یک شرکت بین‌المللی، تمرکز خود را روی مدل‌های جدیدی از کسب و کار گذاشت، که اجازه‌ی معامله‌ی ارز دیجیتال با ارز دیجیتال بیشتری را می‌داد. پس از مدتی، صرافی Huobi کاملاً متحول شد و مدل‌هایی از ترید، مانند غیرمتمرکز و همتا به همتا (P2P) را به سرویس خود اضافه کرد.

ویژگی های صرافی HUOBI

1- صرافی Huobiسرویسی بنام Huobi Security Reserve دارد. این صرافی برای تامین امنیت، ۲۰۰۰۰ بیت کوین را ذخیره کرده است؛ این اقدام پیشگیری کننده به Huobi کمک می‌کند که در صورت هر گونه حمله هکرها، بتواند در آینده پول کاربران را پس دهد.

2-  تنوع ارزهایی که این صرافی پشتیبانی می‌کند بسیار زیاد است (بالای ۴۲۰ ارز)؛ در نتیجه در صورتی که قبلا ICO یا آلت‌کوین‌هایی خریداری کرده‌اید، به احتمال زیاد امکان فروش در این صرافی را خواهید داشت.

3-  سادگی محیط صرافی و کاربر پسند بودن‌ آن، باعث می‌شود که مبادله کنندگان تازه‌کار هم به این صرافی جذب شوند و در نتیجه حجم مبادلات افزایش می‌یابد.

4-  خود صرافی یک ارز دیجیتال به نام Huobi Token دارد که به عنوان کارمزد معاملات هم قابل استفاده است و از سویی به دلیل با ارزش بودن خود کوین Huobi، پشتوانه مالی صرافی تقویت شده است.

5- ارائه خدمات DeFi، که بر اساس آن کاربران می‌توانند توکن‌های ارائه شده را خریداری و سرمایه‌گذاری کرده و سود کسب کنند.

6- دریافت کارمزد ثابت ۰.۲۰ درصدی

7- گردش مالی  Huobiبیش از ۱.۲ تریلیون دلار است.

8- دارای ۹۴۹ جفت ارز معاملاتی

9-ارائه منابع آموزشی برای آموزش ارز دیجیتال

10- پششتیبانی ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته

معایب صرافی HUOBI

1- عدم پشتیبانی از کاربران ایرانی- حتما باید از VPN&VPS استفاده کنید.

2- فاقد پلتفرم معاملاتی MetaTrader

3 –  در این صرافی تنها از استیبل‌کوین تتر پشتیبانی می‌شود.

آیا صرافی  HUOBIامن است؟

صرافی Huobi از ابتدای تأسیس خود تاکنون با هیچ مشکل امنیتی یا هک شدنی که منجر به از دست رفتن ارز دیجیتال و سرمایه‌ی کاربران شود، مواجه نشده است. صرافی Huobi روی امنیت و ایمنی کاربران تمرکز دارد و یک پلتفرم مطمئن است که با استفاده از روش‌های مختلف، از دارایی‌های دیجیتال شما محافظت می‌کند.

احراز هویت کاربران (KYC) در صرافی HUOBI

استفاده از صرافی  Huobi لزوماً به احراز هویت (KYC) نیازی ندارد. اگرچه کاربران برای معاملاتی با حجم بالا و البته بازگشایی محدودیت‌های برداشت از حساب، باید احراز هویت شوند.

 

نحوه ثبت نام در صرافی HUOBI

در ابتدا برای ثبت نام با استفاده از آدرس huobi.com وارد سایت شوید.

وارد کردن آدرس ایمیل و انتخاب یک رمز عبور( با حداقل ۸ کارکتر شامل حرف و عدد)

پس از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید می توانید با استفاده از گزینه Sign Up به ثبت نام بپردازید.

با انجام این سه مرحله، برای کاربران در صرافی Huobi، یک حساب ایجاد می شود. یک کد از آدرس ایمیل رسمی صرافی Huobi به منظور تایید حساب برای کاربران ایمیل می شود. کاربران باید این کد تایید را در قسمت مورد نظر جای گذاری کنند. پس از انجام این کار حساب کاربر ایجاد میشود.

آموزش افزایش امنیت حساب کاربری در صرافی HUOBI

بعد از اینکه حسابتان ساخته شد برای افزایش امنیت حساب خود از تایید هویت دو عاملی 2FA استفاده کنید. کاربران برای انجام این کار ابتدا باید بر روی تلفن همراه خود اپلیکیشن Google Authenticator را نصب کنند. برای این کار کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید.

  • در ابتدا بر روی پروفایل خود کلیک کرده وگزینه ی Account & Security  انتخاب کنید.

 

  • با انتخاب گزینه Account & Security، دو گزینه نمایش داده می شود که یکی از آنها مربوط به احراز هویت با استفاده از شماره تلفن و دیگری با استفاده از اپلیکیشن Google Authenticator می باشد. (از آنجایی که کاربران ایرانی نمی توانند از طریق شماره تلفن خود احراز هویت کنند، روی گزینه Google Authenticator را کلیک می کنند.)

این مرحله کاربران پس از نصب این نرم افزار بر روی گوشی خود باید به صورت دستی کد نمایش داده شده را در اپلیکیشن وارد کنند و یا می توانند کد QR آن را اسکن نمایند.و بعد از آن کدی را که اپلیکیشن Google Authenticator نشان می دهد را وارد فیلد مشخص شده کنند و گزینه Submit را کلیک کنند.

 

در مرحله آخر با کلیک بر روی گزینه Get Verification Code باید کدی را به ایمیل آنها ارسال شده، وارد کادر مشخص شده کنند و گزینه Confrim را کلیک کنند.

آموزش واریز ارز دیجیتال در صرافی HUOBI

برای شروع ترید در صرافی Huobi باید ابتدا ارزهای خود را کاربران وارد صرافی کنند و سپس این مراحل راانجام دهند:

1-ورود به سایت و انتخاب گزینه Balances و سپس کلیک بر روی گزینه Exchange Account

2-پس از رفتن به صفحه مورد نظر از بالای صفحه گزینه Deposit را انتخاب کنید.

3-انتخاب رمز ارز و شبکه مورد نظر- پس از انجام این مراحل برای مشاهده آدرس کیف پول خود در صرافی Huobi، کاربران باید گزینه send Deposit Address را انتخاب کنند.

4- در مرحله چهارم کاربران باید برای نمایش آدرس، گزینه Confrim را انتخاب کنند. سپس کاربران می توانند آدرس خود برای واریز را مشاهده کنند. کاربران می توانند این آدرس را کپی کرده و یا کد QR را اسکن کنند. پس از کپی کردن آدرس، باید آن را در قسمتی که می خواهند از آن واریز انجام دهند، paste نمایند.

آموزش برداشت ارز دیجیتال در صرافی HUOBI

اگر قصد برداشت ارز دیجیتال خود را دارید می توانید از مراحل زیر استفاده کنید.

1- از صفحه اصلی صرافی گزینه Balances را انتخاب نموده و از منوی باز شده گزینه Exchange Account را انتخاب کنید.

2-در این قسمت گزینه Withdraw را انتخاب کنید.

3-در این مرحله برای کاربران اخطاری به نمایش در می آید که کاربران باید این ریسک ها را بپذیرند و تیک اعلام موافقت با قوانین را بزنند. پس از آن باید گزینه Confrim را کلیک کنند.

4-کاربران باید اطلاعات مورد نیاز را در صفحه ی برداشت، وارد کنند. سپس رمز ارز مورد نیاز خود را انتخاب کنند و آدرسی را که می خواهند ارز دیجیتال پس از برداشت، در آنجا واریز شود را در قسمت مشخص شده، کپی کنند و شبکه مورد نظر را انتخاب نمایند. سپس باید میزان رمز ارزی را که قصد برداشت آن را دارند، مشخص کنند. در مرحله آخر نیز گزینه Withdraw را کلیک کنند.

ترید یا خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی HUOBI

1-ورود به صفحه اصلی صرافی و کلیک بر روی گزینه Spot Trading و سپس انتخاب گزینه Exchange

2-این قسمت از صفحه ترید اسپات قیمت رمز ارزها را همراه با تغییرات قیمت در 24 ساعت نشان می دهد.

3- سپس کاربران باید جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب کنند.

4-پس از انتخاب جفت ارز معاملاتی در اینجا شما می توانید قیمت رمز ارز، تغییرات 24 ساعته، حجم معاملاتی رمز ارز در 24 ساعت و … را مشاهده نمایید.

5-در این قسمت نمودار رمز ارز را مشاهده می نمایید. شما می توانید این نمودار را بر روی تایم فریم های 15دقیقه ای، 1 ساعته، 1 روزه، 1 هفته و … تنظیم نمایید.

6-این صرافی 3 نوع سفارش را در اختیار کاربران خود قرار داده است:

۱- سفارش limit

در این روش، کاربران هنگام ترید باید قیمت مورد نظر را در قسمت Price وارد کنند. زمانی که سفارش به قیمت مورد نظر کاربران برسد، سفارش انجام می شود.

۲- سفارش Market

در سفارش Market، پس از وارد کردن مقدار رمز ارز مورد نظر، معامله ها طبق قیمت بازار صورت می گیرد.

۳- سفارش Stop-Limit

در این نوع سفارش دو محدوده قیمتی مشخص می شود. به طوری که اگر قیمت رمز ارز به محدوده اول رسید، سفارش در محدوده قیمتی دوم ثبت شود.

معاملات فیوچرز Futures در صرافی HUOBI

استفاده از معاملات فیوچرز در این صرافی  در بعضی از کشورها نیازمند احراز هویت می باشد. لازم به ذکر است که کشور ایران در این لیست قرار دارد.

جمع بندی

شما با صرافی huobi آشنا شدید ومی توانید در این صرافی به خرید و فروش ارز های دیجیتال خود بپردازید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا