معرفی رمز ارز هامقالات

معرفی پروژه WAVES

 ارز دیجیتال WAVES  چیست؟

Waves، یک پلتفرم متن‌باز (Open Source) بر روی بلاک چین است. این نوع بلاکچین از نوع غیرمتمرکز است. که رمزارز اختصاصی خود را با نماد Waves دارد.غیرمتمرکز بودن این ارز دبجیتال باعث شده است تا امنیت بالایی داشته و در برابر هکرها، غیر قابل نفوذ شناخته شود. این پلتفرم شامل یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که کوین جدید ساخته‌شده خود را می‌توان در آن با دیگر توکن‌های پلتفرم Waves مبادله کرد. پلتفرم Waves بلاکچینی است که به دنبال حل برخی از مشکلات عمده مربوط به ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم به منظور اجرای فرایند ایجاد توکن‌های شخصی‌سازی شده به وسیله اشخاص و سازمان‌ها طراحی شده است؛ همچنین این پلتفرم معامله توکن‌ها و سرمایه گذاری‌های جمعی را با استفاده از یک درگاه ارز فیات داخلی ممکن می‌سازد.

ارز دیجیتال WAVES  چگونه کار میکند؟

نخستین تفاوت در کارکرد Waves نسبت به بلاکچین‌های سنتی، استفاده از معماری دوگانه است.برای جلوگیری از مشکلات مقیاس‌پذیری، پلتفرم از معماری دوگانه‌ای استفاده می‌کند که در آن فول‌ نودها و لایت نودها هر دو به حفظ و بقای شبکه کمک می‌کنند.این با رویکردی که در بیت کوین تنها به فول‌ نودها توجه می‌شود، متفاوت است.

لایت نود‌های Waves بلاک چین شبکه را دانلود نمی‌کنند. در واقع آن‌ها برای تایید تراکنش‌ها و ارتباط با شبکه، به فول‌ نود‌ها متکی هستند. برای تسهیل روند اعتمادسازی بین فول نودها و لایت نودها، Waves از پلتفرم Scorex استفاده می‌کند. به جای دانلود کل تاریخچه تراکنش‌ها، لایت نود‌ها از وضعیت فعلی شبکه برای برقراری عملیات ساده‌شده تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند.

اثبات سهام استیجاری (LPoS)

Wavesنوع خاصی از الگوریتم اجماع اثبات سهام را برای حفظ یکپارچگی شبکه ارائه می‌دهد. برای اینکه کاربران در پلتفرم Waves به یک فول نود تبدیل شوند باید حداقل ۱۰۰۰ واحد از کوین Waves را داشته باشند.کاربران می‌توانند با قرض دادن دارایی Waves خود به فول‌نودها، ارز دیجیتال Waves را استیک کنند و سود آن را که معادل ۰۰۲ Waves است دریافت کنند.البته این میزان از رقم قبلی ۱۰ هزار سکه به هزار عدد کاهش یافته است. در صورتی که شما این مقدار سکه را نداشته باشید، می‌توانید با پیوستن به یک استخر استخراج سکه‌های Waves خود را در گرو استخر قرار دهید.

توکن پاداش ماینر (MRT)

توکن دیگری به نام MRT که مخفف Minner Reward Token است برای ماینرهای شبکه‌ی بلاکچین Waves در نظر گرفته شده است. و ماینرها پس از ایجاد ۷۰ بلاک اول خود در شبکه، تعداد ۶۰ واحد توکن MRT را علاوه بر پاداش استخراج دریافت می‌کنند.پس از ایجاد ۷۰ بلاک اول توسط هر ماینر، ۳۰ واحد MRT به عنوان پاداش ایجاد هر بلاک به ماینرها اعطا می‌شود.

ارز دیجیتال WAVES  قرار است چه مشکلی را حل کند؟

ICOکه رویدادهای آغازین برای توزیع ارزهای دیجیتال به حساب می‌آیند، با این حال 20 مورد از ارزهای دیجیتال ICO ایجاد شده در سال 2018 شکست خورده‌اند که دلایل اصلی آن عدم ارتباط مناسب با مشتری و تجربه ناکافی برگزارکنندگان آن ارز دیجیتال است. این نرخ شکست بالا منجر به دلسرد شدن برخی از کسب و کارها شده و باعث تردید آنان در ورود به عرصه ارزهای دیجیتال شده است. پلتفرم waves که با زبان برنامه نویسی Scala توسعه داده شده است، میخواهد با ایجاد ارزهای دیجیتال شخصی سازی شده، مشکلات سر راه ورود به این حیطه را کاهش دهد. با فروکش کردن بازار ICO ها و جایگزین شدن آنها با STO، پروژه Waves هم از قافله عقب نمانده و پیشرفت چشم گیری در این مسیر کرده است. Waves  در حال باز کردن بازار مهیجی در زمینه بازی و سرگرمی است که موقعیتی برجسته است و موانع کمتری دارد. پیاده سازی DLT، قرارداد های هوشمند و NFTs در صنعت بازی بسیار کاربرد دارد و  Waves قصد دارد اقدامات بسیار بیشتری در این زمینه انجام دهد.

مزایای ارز دیجیتال WAVES

محیط معامله و صرافی غیر متمرکز WAVES  نه تنها امکان معامله ارزهای دیجیتال مختلف را فراهم میکند بلکه درگاه ارتباط مستقیم با ارزهای فیات مانند EUR، USD را نیز امکان پذیر میسازد.

WAVES  امکان ایجاد توکن های شخصی سازی شده توسط افراد و شرکت ها و راه اندازی رویداد های ICO برای افراد بر روی این شبکه را فراهم میکند.

عملکرد شبکه‌ی بلاکچین ويوز با قابلیت به کارگیری قراردادهای هوشمند افزایش پیدا کرده است.

نیازی به پرداخت Gas برای اجرای قراردادهای هوشمند در شبکه‌ این ارز نیست.

ایجاد کوین اختصاصی بدون نیاز به دانش برنامه نویسی در ويوز وجود دارد.

ظرفیت پذیرش بالای شبکه، تأخیر زمانی کم و کارمزد‌های پایین تراکنش

امکان ذخیره امن دارایی در کلاینت سبک‌ و در عین حال مبادله‌ سریع آن‌ها در صرافی‌های غیرمتمرکز تعبیه شده

معایب ارز WAVES

ويوز در رده پایین‌تر از اتریوم قرار دارد.

با آنکه راه‌اندازی ICOها در شبکه‌ی Waves بسیار راحت است، اما در برابر شبکه‌ی مشابه خود یعنی اتریوم قدرت چندانی را به توسعه‌دهندگان برای شخصی‌سازی کوین‌های ایجاد شده نمی‌دهد.

هدف از ساخت WAVES

کاهش حداکثری زمان برای تایید معاملات

مقیاس پذیر شدن ارز ويوز

ایجاد توکن‌های سفارشی و قابلیت معامله آن‌ها با پلتفرم ويوز

جستجوگر اختصاصی بلاکچین ويوز جستجوگر Waves GO

پشتیبانی از ارزهای فیات و سایر ارزهای قابل اعتماد دیگر

افزونه‎های سازگار با اتریوم

بهترین کیف پول ارز دیجیتال WAVES

کیف پول نرم افزاری Atomic

کیف پول نرم افزاری Coinomi

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S

کیف پول سخت افزاری Trezor

 

همکاری های ارز دیجیتال WAVES

بنیانگذاران WAVES چه کسانی هستند؟

طرح ساخت ويوز در سال ۲۰۱۶ توسط ساشا ایوانف (Sasha Ivanov) پیشنهاد شد. او در حوزه‌ی کارآفرینی فناوری فعالیت دارد. وی پیش از ایجاد Waves، صرافی Coinomatرا ساخته بود. فعالیت‌های ساشا ایوانف به همین نقطه ختم نمی‌شود؛ او در پروژه‌ی جدیدی به نام Vostok فعالیت دارد.

آنچه که باعث شد تا Sasha Ivanov و تیم توسعه دهنده او به سمت و سوی ويوز حرکت کنند، کاهش زمان تایید معاملات بود.

غیر از ساشا ایوانف، 2 نفر از افراد دیگر در سمت‎های مدیر و بنیانگذار این ارز دیجیتال قرار دارند. Dmitry Suhamera یکی از همان افراد است که در حوزه‌ی توسعه کسب و کار و بازاریابی فعالیت دارد. لازم به ذکر است که او تا اکنون توانسته است نتایج فعالیت‌های اثربخش خود را بر روی ويوز نشان بدهد.

Alexander Ivanov نیز جزو افرادی است که در هر دو جایگاه مدیریت و بنیانگذاری ويوز فعالیت دارد. این فرد مانند بسیاری از افرادی که در جایگاه او قرار دارند، از هیچ نوع تقلبی برای توسعه‌ی ويوز استفاده نکرده است؛ تمامی وعده‎های او عملی شده اند. بخش زیادی از محبوبیت این رمزارز به دلیل حضور این دو فرد در کنار ایوانف است.

جمع بندی

پلتفرم ويوز به شما کمک می‎کند تا بتوانید بیت کوین و یا اتریوم را به سادگی به  ويوز تبدیل کنید. انتخاب این ارز از همه جهات مطمئن است، چون امکان هک شدن آن بسیار کم است. پلتفرم و ارز مخصوص ويوز می‌توانند از جهات مختلف به گروه‌های مختلف افراد خدمات ارائه دهند و همین موضوع می‌تواند ويوز را به یک پلتفرم و کوین محبوب تبدیل کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا