مقالاتنگاهی عمیق تر

 نگاهی عمیق تر و معرفی آواتارهای جذاب NFT برای متاورس

 معرفی آواتارهای جذاب NFT برای متاورس

استفاده از پروفایل شبکه های اجتماعی به عنوان یک شخصیت در دنیای مجازی می باشد. از زمان موفقیت Bored Ape Yacht و راه اندازی Hashmasks، عکس های پروفایل NFT داغ ترین جنون در دنیای متاورس بوده است. البته این پروفایل ها فقط زمانی که از آن شخصیت در دنیای مجازی استفاده شود، مفید خواهند بود.در سال 2022 بنظر میرسد که NFT ها میتوانند یک پدیده باشند و گردش مالی که در NFT ها دارد اتفاق می افتد خیلی جالب است.بطور مثال یک عکس که بنظر میرسد بی ارزش میباشد قیمت آن چندین برابر شده است.بطور مثال یکسری کالکشن های میمون که در اینستاگرام خیلی ترند شده و در مورد آنها احتمالا زیاد میشنوید به اسم Boredape . در این مقاله قصد داریم آواتارهای NFT برای متاورس را معرفی کنیم.

معرفی بهترین و ترند ترین آواتارهای NFT در حوزه متاورس

1-باشگاه قایق تفریحی میمون کسل (Bored Ape Yacht Club):

میمون‌های کسل نیز به تازگی فعالیت پرقدرت خود را در این حیطه آغاز کرده است.

Bored Ape Yacht Club در حقیقت یک پروژه NFT آواتار (تصویر مورد استفاده به عنوان عکس پروفایل در حساب کاربری پلتفرم‌های اجتماعی) و ساخته شده بر پایه اتریوم است. تنها ۱۰٫۰۰۰ عدد از NFT میمون‌های کسل وجود دارد و این به معنای کمیاب بودن آنها است. جدا از اینکه این آثار بسیار نادر بوده و از نظر بصری چشم‌نواز هستند. این آواتارهای میمون چندماه گذشته قیمتشان 10 یا 20 دلار بوده است در حال حاضر ارزانترین آنها 78 اتریوم میباشد. به نظر می‌رسد Bored Ape NFT نیز در کنار کریپتوپانک (CryptoPunks) به آثار ماندگار آینده تبدیل می‌شود. حتی ممکن است زمانی برسد که میمون‌های کسل به قطعه‌های هنری نمادینی برای نمایش دادن ظهور جریان اصلی جهان دیجیتال (مِتاوِرس) تبدیل شوند. میمون‌های کسل به صورت قابل اثباتی در آینده به NFT‌های کمیابی تبدیل می‌شوند. منظور ما آینده‌ای است که در آن بسیاری از افراد با بهره‌گیری از معامله رمزارز‌ها ثروتمند شده‌اند اما در بی‌حوصلگی کامل به سر می‌برند! از این رو، چهره آنها اغلب ناراضی بوده و شبیه به نقابی از میمون‌های کسل خواهد بود. بنابراین کاربران می توانند از ape خود در هر دنیای مجازی سازگار استفاده کنند. همچنین تیم Bored Ape با همکاری برندهای Animoca در حال کار کردن بر روی بازی خود هستند.

به عنوان نمونه می‌توان به یکی از این میمون‌های کسل با کد #7495 اشاره کرد که هم‌اکنون به عنوان کمیاب‌ترین NFT میمون‌های کسل شناخته می‌شود.

جدا از اینکه این میمون به صورت کلی دارای هفت خصوصیت است، کد #7495 این ویژگی‌ها را دارد:

یکی از ۴۹ میمون دارای خنجر در دهان

یکی از ۱۰۸ میمون با چشم سایبری

یکی از ۱۴۹ میمون دارای گوشواره صلیب

سازنده میمون کسل در کنار خصوصیت‌های خاص، به کد #7495 ترکیبی خارق‌العاده از البسه و خصوصیت ظاهری را داده است که موجب منحصر به فرد بودن آن از نظر زیبایی بصری می‌شود. می‌توانید NFT میمون‌های کسل را از پلتفرم  OpenSea نیز خریداری کنید.

 

2-آواتارهای CryptoPunks:

Cryptopunks یک آواتار منحصر به فرد با سند مالکیت و در ابعاد 24 در 24 پیکسل به سبک 8 بیت است که به شکل NFT ارائه می شود. ایجاد آنها به عنوان یک آزمایش آغاز شد که توسط توسعه دهندگان نرم افزار مت هال و جان واتکینسون- در سال 2017 انجام شد. این زوج ابتدا شرکتی را با نام  Larva lab ایجاد کردند که شرکتی در حوزه ساخت نرم‌ افزار بود. در ادامه توسعه شرکت این دو می خواستند یک برنامه نرم افزاری ایجاد کنند که قادر به تولید هزاران آواتار منحصر به فرد باشد. این برنامه در مجموع 10000 آواتار تولید کرد. در واقع ایده آنها ترکیب کردن هنر و ارزهای دیجیتال و NFT یا توکن های غیرقابل تعویض بود.

در سال 2017، زمانی که Cryptopunks منتشر شد، قیمت هر کدام بین 1 تا 34 دلار بود. با این حال، اکنون فقط یکCryptopunks  می تواند میلیون ها دلار هزینه داشته باشد. گران ترین فروش Cryptopunks در ژوئن سال جاری به قیمت 11.7 میلیون دلار فروخته شد. این NFT توسط Shalom Meckenzie، یک کارآفرین و میلیاردر اسرائیلی خریداری شد. یکی دیگر به قیمت 7.57 میلیون دلار به مدیر عامل فیگما فروخته شد.

هال و واتکینسون در ابتدا فکر می کردند که می توانند از این نرم افزار برای توسعه یک برنامه استفاده کنند اما این آواتارها به زودی به یک جهش درخشان در فناوری تبدیل شدند. این شکل از هنر دیجیتالی در بلاک چین اتریوم ذخیره می شود. با این فناوری، هال و واتکینسون توانستند معنای «مالک شدن» در چیزی را تغییر دهند.

نکته جالب در مورد ایجاد این توکن ها این است که لاروالبز و توسعه دهندگان CryptoPunk، کدهای این پروژه را منتشر نکرده و این پروژه ها به صورت متن باز یا اپن سورس نیستند.

Cryptopunks یکی از اولین نمونه‌ های «توکن غیرقابل تعویض» در اتریوم هستند و الهام‌ بخش استاندارد ERC-721 هستند که بیشتر هنرهای دیجیتال و کلکسیون‌ها را تقویت می ‌کند. 10000 کاراکتر کلکسیونی منحصر به فرد با مدرک مالکیت ذخیره شده در بلاک چین اتریوم، پروژه ای که الهام بخش جنبش مدرن CryptoArt بود. هیچ کدام از این 10 هزار تصویر به یکدیگر شبیه نبوده و هر کدام خصوصیت منحصر به فرد خود را دارند.هرPunks  که در ابعاد 24 در 24 پیکسل است روی شبکه اتریوم کدنویسی شده و مجموعا ۲۴۰ خط کدنویسی شده است. این Punksهش شده و این هش در شبکه بلاک چین اتریوم ذخیره شده است. تقسیم بندی و نحوه دسته بندی Cryptopunksست که آن ها را خاص و محبوب کرده است. برخی از این توکن ها به شکل گرافیکی دختر، برخی به صورت پسر و برخی نیز به شکل بیگانگان، زامبی ها و میمون هاست. در این دسته بندی ۶۰۳۹ پانک مرد، ۳۸۴۰ پانک زن، ۸۸ پانک زامبی، ۲۴ پانک میمون و ۹ پانک موجودات بیگانه وجود دارند. علاوه بر اینها،Punks از نظر ظاهری و خصوصیات دیگر نیز متفاوت هستند. به عنوان نمونه می‌توان به یکی از این Cryptopunks با کد #8348 اشاره کرد که هم‌اکنون به عنوان کمیاب‌ترین NFT- Cryptopunks شناخته می‌شود.

مثلا تنها تعداد ۶۸ پانک کدنویسی شده اند که رنگ موی سر آنها نارنجی است. برای اینکه درمورد ویژگی ‌ها و خصوصیات منحصر به فرد هر پانک بدانید می توانید به سایت Cryptopunks مراجعه کرده و خصوصیات هرکدام را ببینید. می‌توانید NFT –Cryptopunks  را از پلتفرم  OpenSea نیز خریداری کنید.

3-آواتارهای Meebits:

Meebits اولین آوتارهای سه بعدی در بازار نبودند اما توانستند تا حد بسیار زیادی این مفهوم را به محبوبیت برسانند. Meebits بین دارندگان CryptoPunks به صورت رایگان توزیع شد. دارندگان Meebit NFT با مراجعه به وب سایت رسمی می توانند به صورت رایگان فایل های سه بعدی را دانلود کنند که این امر به آنها اجازه می دهد بتوانند در دنیای مجازی Meebits خود را ادغام کنند.کمبود توکن ها Meebits را گران می کند، اگرچه عرضه این توکن ها دو برابر از Cryptopunks است.

NFT Meebits کاراکترهای بعدی سوم به صورت الگوریتمی تولید می شوند. این کاراکترهای سه بعدی به NFT در بلاک چین اتریوم مرتبط هستند. این NFT ها به صورت پیکسل با حجم (وکسل)، شبیه به شخصیت های بازی های محبوب مانند Minecraft ارائه می شوند. قابل ذکر است، این شخصیت‌های Non-Fungible Token می‌توانند به عنوان آواتارهای متاورس، در بازی‌ها و واقعیت مجازی (VR) استفاده شوند. در واقع، چنین کاراکترهایی به عنوان توکن های استاندارد اتریوم ERC-20 ثبت می شوند. این پروژه فوق العاده توسط Larva Labs، شرکتی که در پشت محبوب ترین پروژه CryptoPunks قرار دارد، ایجاد شده است.  Larva Labsآواتارهای meebits را از طریق یک حراج هلندی توزیع می کند. این معیار کمک می کند تا قیمت خرید و ضرب NFT Meebits تا حدود 0 اتر پایین بماند. در زمان انتشار، خریداران پروژه حدود 2.49 ETH برای برش یک NFT تصادفی می پردازند. با این حال، در حال حاضر حدود 2 هزار توکن از این نوع فروخته شده است، که منجر به جذب سازندگان به ارزش حدود 20 میلیون دلار ETH شد. به عنوان نمونه می‌توان به یکی از این Meebits با کد #17522 اشاره کرد.

4-باشگاه قایق بادبانی میمون جهش یافته(Mutant Ape Yacht Club)

باشگاه قایق بادبانی میمون جهش یافته (MAYC) NFT توسط Bored Ape Yacht Club (BAYC) پس از انتظار بسیار منتشر شد. اعضای جامعه BAYC در مدت کوتاهی زمانی که جهش میمون در شبکه پخش شد، توییتر را با میمون‌های جهش‌یافته خود که به تازگی ساخته شده‌اند، پر کردند.

MAYC یک استراتژی برای پاداش دادن به دارندگان Bored Ape با یک NFT کاملاً جدید است، گونه‌ای «عجیب» از نخستی‌های آن‌ها در حالی که به تازه‌کاران اجازه می‌دهد تا در سیستم بیولوژیکی BAYC با میزان مشارکت کمتری شرکت کنند. Freaks مرحله نهایی مشارکت است و پایان نقشه راه BAYC 1.0 را نشان می دهد.

ایردراپ NFT میمون‌های جهش‌یافته

در روز ۲۸ آگوست (۶ شهریور ۱۴۰۰)، صاحبان NFT میمون‌های کسل در مجموع به تعداد ۱۰٫۰۰۰ سرم تزریقی میمون جهش‌یافته به صورت ایردراپ دریافت کردند. این سرم به سه سطح M1‌، M2 و یا سروم Mega Mutant دسته‌بندی می‌شود. با تزریق کردن این سرم به میمون کسل‌، یک NFT میمون جهش‌یافته منحصر به فرد متولد می‌شد. تنها هشت عدد از سرم‌های قابل تزریق Mega Mutant وجود داشتند. این سرم‌های فوق‌العاده کمیاب موجب ارزش بالای میمون‌های تولید شده می‌شدند. اینفلوئنسر حوزه رمزارز در توییتر یعنی 0xb1 به میزان ۳۵۰ اتر (معادل ۱.۱ میلیون دلار) برای یک سرم Mega Mutant که تنها Mega Demon Mutant Ape‌ را در کلکسیون میمون‌ها تولید می‌کرد، هزینه کرد. در پی این رویداد، ۱۰٫۰۰۰ میمون جهش‌یافته نیز برای خرید عمومی با میانگین قیمتی ۳ اتریوم عرضه شدند و تعداد این میمون‌ها به ۲۰٫۰۰۰ رسید. گارگامل و گوردون گونر، بنیانگذاران Bored Ape YC، به میزان ۹۰ میلیون دلار از این فروش درآمد کسب کردند و تمام این مبلغ را با استفاده از صرافی FTX به دلار (USD) تبدیل کردند. . به عنوان نمونه می‌توان به یکی از این Mutant Ape Yacht Club با کد #4849 اشاره کرد.

5- آواتارهای Fluf World:

آخرین آواتار در لیست آواتارهای NFT برای متاورس، Fluf Worldاست که قبلا با افراد مشهور زیادی همکاری داشته است و این تصور وجود دارد که در آینده همه دارای یک یا چند آواتار در اینترنت باشند. Fluf Worldاین امکان را به صاحبان خود می دهند تا بتوانند در جهان های مختلف مجازی قدم بزنند. Flufs هم برای دنیایی که از فایل های VRM استاندارد صنعتی پشتیبانی می کند و هم برای دنیای مجازی voxel ایجاد خواهد شد. این تیم قبلا نوعی حیوان خانگی تحت عنوان Thingies را معرفی کرده است. همچنین به Flufs این امکان را می دهند که Fluflets بسازند. مهم تر از همه اینها، این امکان وجود دارد که آواتارهای Fluf World با بازی های مختلف ادغام شوند. همچنین برای درآمد غیر فعال، گزینه های دیفای وجود دارد و تیم می تواند مهمانی های مجازی منظمی را ترتیب دهند.

به عنوان نمونه می‌توان به یکی از این Fluf World  با کد #158 اشاره کرد.

 

جمع بندی:

 

بازار داغ NFT‌ها کار خود را از هنر دیجیتال آغاز کرد و توکن‌های غیرقابل تعویض دچار تغییر و تحول زیادی شده‌اند. امروزه شاهد ارزشمند شدن آثار هنرمندان و کمپانی‌های بزرگ در قالب این توکن‌ها هستیم و NFT میمون‌های کسل BAYC نیز یکی از این نمونه‌هاست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا