معرفی رمز ارز هامقالات

معرفی کامل شبکه RENDER TOKEN و توکن RNDR

معرفی کامل شبکه RENDER TOKEN و توکن RNDR

با اوج گیری روند پروژه های متاورسی و بازی های بلاک چینی ، استفاده از انیمیشن ها و لزوم استفاده از رندرینگ بیش از پیش احساس میشود. پروژه ارز دیجیتال Render Token این امکان را برای بقیه پروژه ها فراهم میکند که با کمترین هزینه ممکن بتوانند از سیستم رندرینگ پیش فرض استفاده کنند. در این مقاله پروژه  Render Tokenرا بررسی خواهیم کرد.

شبکه RENDER TOKEN چیست؟

ارز RNDR توکن بومی شبکه Rener Token می باشد. RNDR یک شبکه رندر GPU توزیع شده است. این توکن در دو شبکه اتریوم و پالیگان بر اساس استانداردERC-20  ساخته شده است. مهم‌ترین مسئله برای فعالان این عرصه، رقابت محتواسازان در نزدیکی تولیداتشان به دنیای حقیقی است که به‌وسیله فرایند پرهزینه و زمان‌بر رندرینگ تحقق می‌یابد. از فرآیند رندرینگ در انیمیشن سازی و بازی سازی استفاده میشود. فرآیند رندرینگ ، فرآیند سخت و پر هزینه و نیاز به کارت گرافیک قدرتمند است. تامین این کارت گرافیک ها هزینه بر است. در این راستا شبکه Render Token به‌گونه‌ای طراحی شده است که به تولیدکنندگان محتوا امکان دسترسی به سرویس‌های GPU توزیع شده در یک بلاک‌چین را بدهد و باعش کاهش هزینه های سیستم رندینگ شودRNDR . مجموعه‌ای از GPUهای توزیع‌شده به صورت غیر‌متمرکز در این شبکه است، که بر روی قرارداد هوشمند اتریوم طراحی و ساخته شده است. این شبکه زیر مجموعه یک شرکت مادر به اسم OTOY است. شرکت اوتوی از سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) فعالیت خود را در زمینه خدمات کامپیوتری آغاز کرده است.

این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد به‌طور یکپارچه قدرت پردازنده‌های گرافیکی خود را به اشتراک بگذارند و در ازای تلاش آن‌ها، به کاربران پاداش داده می‌شود. به این ترتیب Render Token قدرت محاسباتی و ارزش‌گذاری موردنیاز را در اختیار هنرمندان، توسعه‌دهندگان و استودیوها قرار می‌دهد تا فرایند رندرینگ راحت‌تر صورت بگیرد.

شبکه RENDER TOKEN  چه مشکلاتی را حل میکند؟

مدیریت در صرفه جویی منابع

بازار ایجاد دیجیتال در دهه گذشته به طور مداوم گسترش یافته است. این رشد تقاضای بیشتری برای ارائه خدمات RNDR ایجاد کرده است. در بیشتر موارد، GPUهای کاربران زمانی که کار خود را ارائه نمی کنند، بیکار می مانند. این امر منجر می‌شود کاربران تازه‌کار مجبور شوند GPUهای جدید را خریداری کنند که درنتیجه آن هزینه‌ها و مصرف انرژی افزایش می‌یابد.

Render Token یک سیستم غیرمتمرکز ارائه می دهد که کارهایRNDR را ردیابی و مدیریت می کند. استراتژی این پلتفرم به ارائه کارایی بیشتر به بخش های بازی، رسانه، واقعیت مجازی، VR، پزشکی و صنعتی کمک می کند.

سودآوری از توکن RNDR

با پیوستن به شبکه Render Token مزایای زیادی به دست می آید. این پروتکل هر کسی که یک GPU مدرن دارد را قادر می‌سازد تا در ازای دریافت توکن‌ها، قدرتRNDR  خود را به اشتراک بگذارد. کاربران به روشی ایمن و ساده سود کسب می کنند و مشتریان می توانند در هزینه های سرمایه گذاری سخت افزار صرفه جویی کنند.

مقیاس پذیری

یکی از الزامات اصلی Render توسعه یک شبکه مقیاس پذیراست. مدل کسب و کار ,RNDR به اینصورت است که شبکه بتواند برای پاسخگویی به تقاضاهای رو به رشد به صورت خطی، مقیاس پذیری را افزایش دهد. این پروتکل از فناوری بلاک چین برای ارائه یک جایگزین کارآمد، قدرتمند و توانا در بازار استفاده می کند. کاربران Render Token می توانند فایل های پیچیده ای را پردازش کنند که انجام آنها به صورتی دشوار و پر هزینه است.

قابلیت ها

کاربران Render Token قابلیت های بیشتری دارند. آنها می توانند محیط های قوی تری ایجاد کنند. قابلیت گسترش شبکه به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که فضای تعاملی و همه جانبه تری را ایجاد و طراحی کنند.

مدیریت حقوق دیجیتال

باوجود اینکه در حال حاضر هیچ مکان ذخیره سازی پذیرفته شده جهانی و قابل دسترسی جهانی برای سازندگان محتوا وجود ندارد.در این راستا یکی دیگر از اهداف تیم توسعه‌دهنده  Render Tokenمربوط به امنیت سیستم‌های کنترل دیجیتال است.Render Token از تغییرناپذیری فناوری بلاک چین برای اطمینان از محافظت از حقوق سازنده استفاده می کند. علاوه بر این، به فعالان این عرصه کمک می‌کند تولیدات خود را با عنوان برند خود ثبت کنند. این قابلیت به هنرمندان و توسعه‌دهندگان محتوا کمک می‌کند تا کنترل بیشتری در حفاظت از کارشان داشته باشند.

 

شبکه RENDER TOKEN چگونه کار میکند؟

Render Tokenیک توکن کاربردی ERC-20 که بر بستر قرارداد هوشمند بلاک چین اتریوم است که توسط هنرمندان در شبکه برای تبادل قدرت محاسباتی GPU از ارائه‌دهندگان GPU (اپراتورهای گره) استفاده می‌ شود. این شبکه برای انجام این کار از مکانیسمی به نام گواه اثبات رندر (PoR) بهره می‌گیرد.

شبکه RNDR به منظور استفاده از GPUهای توزیع‌شده به صورت فرد به فرد P2P از بلاک چین اتریوم استفاده کرده است، تا بتواند کاربرانش را بدون واسطه به یکدیگر متصل کند.

برای استفاده از خدمات این شبکه، هنرمندان یا شرکت‌های ساخت انیمیشن و ویدیو با مراجعه به سایت otoy.com و کلیک روی گزینه Render می‌توانند درخواست رندر کردن فایل خود را پس از پرداخت هزینه آن به وسیله توکن RNDR ثبت کنند. این هزینه بستگی به نوع، حجم و مدت‌زمان مورد نیاز برای انجام رندرینگ فایل درخواستی آن‌ها دارد که پس از تعیین مشخصات و آپلود فایل، مشخص می‌شود.

هنگامی که درخواست رندر ثبت شد، این درخواست برای ماینر‌ها یا صاحبان GPU ارسال می‌شود و آن‌ها پس از پذیرفتن درخواست، شروع به رندر کردن فایل می‌کنند. رندر ارسال شده در شبکه بین ماینر‌های مختلف پخش می‌شود و ممکن است یک فایل توسط چند GPU مختلف و همزمان رندر شود. ماینرها در این شبکه بر اساس مدت زمان فعالیت و امتیاز کسب‌شده، از شبکه کار دریافت می‌کنند.

RNDR از ترکیبی از سیستم اثبات کار دستی و خودکار استفاده می‌ کند تا تأیید کند در این روش درخواست‌کننده رندر پس از اتمام کار، تایید می‌کند که فایل به صورت کامل رندر شده است و پس از تایید توسط او، پاداش ماینر پرداخت می‌شود.

با استفاده از ویژگی‌ های امنیتی ذاتی بلاکچین اتریوم، دارایی‌ های اختصاصی پس از آپلود هش می‌ شوند و به صورت تکه‌ ای برای رندر شدن به گره‌ ها ارسال می‌ شوند. تمام پرداخت‌ های RNDR در حین فرایند رندر در حساب امانی ذخیره می‌ شوند و پس از تأیید دستی توسط درخواست کنندگان، برای اپراتورهای گره منتشر می‌ شوند. این مکانیسم برای جلوگیری از عوامل مخرب در حین رندر‌گیری درنظر گرفته شده است.

چگونه در شبکه  render tokenماینر شویم؟

۱- ارسال درخواست به شبکه Render Token از طریق ایمیل ([email protected])

۲- دریافت لینک نصب برنامه Render Token  از طریق ایمیل

۳- نصب برنامه و وارد کردن آدرس کیف پول اتریوم

۴- اتصال به شبکه  Render Token  به عنوان نود شبکه

۵- قبول درخواست‌های رندرینگ ارسال شده، آغاز عملیات رندرینگ و کسب درآمد

حداقل سخت افزار لازم برای ماینر شدن:

داشتن حداقل سیستم با مشخصات GPU-Nvidia-CUDA 10-  که درایور ورژن آن حداقل ۴۱۹ و ۶ گیگ باشد.

اندازه RAM  حداقل ۳۲ گیگ باشد

داشتن حداقل ۱۰۰ گیگابایت حافظه داخلی

هدف شبکه RENDER TOKEN  چیست؟

شبکه RNDR با هدف بازگرداندن وظیقه اصلی پردازنده‌های گرافیکی به آن‌ها یعنی استفاده در زمینه کارهای گرافیکی، قصد دارد علاوه‌بر ایجاد بستری برای کسب درآمد از این دستگاه‌ها، سازندگان خلاق انیمیشن‌ها و ویدئو‌ها بتوانند برای تولید آثار خود به روشی ساده‌تر، از این قابلیت استفاده کنند. Render Token قصد دارد به عنوان شبکه‌ای عمل کند تا افرادی که قصد دارند کار خود را با استفاده از GPU رندر بگیرند، به افرادی که این دستگا‌ه‌ها را در اختیار دارند متصل کند.

 

نحوه توزیع توکن‌های RNDR

25درصد برای توسعه شبکه

۴۰ درصد برای پاداش‌دهی به ماینرها و رشد و توسعه تیم رندر توکن.

۵ درصد برای موقعیت‌های خاص فریز شده است.

۱۰ درصد پس از ساخت نسل سوم شبکه توزیع می‌شود.

۲۰ درصد صرف بازاریابی و گسترش برنامه‌ها می‌شود.

همکاری های RENDER TOKEN

 

همکاری‌های Render Tokenبه سبب خدمات ارزشمندی که تاکنون ارائه داده است، با بسیاری از پروژه‌های بزرگ بلاک چین همکاری داشته است که در بین آن‌ها می‌توان Sia Coin، Basic Attention، Decentraland و Algorand را نام برد. Render Token در هر یک از پروژه‌های مذکور نقش متفاوتی را ایفا می‌کند اما با این حال همگی هدف یکسان و مشترکی دارند که آن هم ایجاد شبکه هایی مقیاس پذیر، پرسرعت، قدرتمند، غیرمتمرکز و کارآمد می‌باشد.

از کدام صرافیها میتوان ارز RENDER TOKEN را خریداری کرد؟

  • Binance
  • Huobi Global
  • Kucoin
  • Bybit
  • Bitget
  • FTX

کیف پولهای پشتیبانی از شبکه RENDER TOKEN

  1. کیف پولهای سخت افزاری Ledger Nano X
  2. کیف پول نرم افزاری MetaMask
  3. کیف پول نرم افزاری TrustWallet
  4. کیف پول نرم افزاری Coinomi

تیم توسعه دهنده RENDER TOKEN

تیم RNDR با حمایت شرکت مادر OTOY، در خارج از لس آنجلس، با اعضای تیم در سراسر جهان مستقر است.

ژولس اوبراخ  :(Jules Urbach) او بنیان‌گذار و مدیر اجرایی OTOY است و بیش از ۲۵ سال تجربه در صنعت گرافیک را داراست.

آری امانوئل (Ari Emanuel): مؤسس و مدیر عامل WME است.

جی جی آبرامز(J.J. Abrams): رئیس و مدیر عامل Bad Robot Productions میباشد.

و برندن ایچ( :(Brenden Eich موسس و مدیر عامل نرم افزار Brave و BAT میباشد.

جمع بندی

هدف Render Token این است که افراد بتوانند GPUهای خود را به طور غیر‌متمرکز در اختیار این شبکه قرار دهند و کسب درآمد کنند؛ همچنین هنرمندان و شرکت‌ها نیز بتوانند از توان پردازشی هزاران دستگاه در سراسر دنیا با کمترین هزینه بهره ببرند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا