اخباراخبار بین المللاخبار داغ

متحد شدن صنعت ارز‌های دیجیتال در برابر قانون شفافیت مالی جدید اتحادیه اروپا

متحد شدن صنعت ارز‌های دیجیتال در برابر قانون شفافیت مالی جدید اتحادیه اروپا

‏ Robert Kiptsch دبیرکل گروه لابی Blockchain for Europe، در تلاش است تا پیش از رای گیری پارلمان اروپا در مورد قانون شفافیت مالی با سیاستمداران مطرح در این خصوص مذاکره کند.

‏پارلمان اروپا در روز پنج شنبه در مورد پیشنهادی رای‌گیری خواهد کرد که به موجب آن تمامی تراکنش‌های ناشناس در بلاکچین متاثر خواهند شد. در صورت تصویب شدن این پیشنهاد، تمامی تراکنش‌ها به کیف پول‌های شخصی یا “unhosted” باید به تایید برسد و همچنین انجام تراکنش از کشور‌های اتحادیه اروپا به کشور‌های مشهور به بهشت مالیاتی ممنوع خواهد بود.

‏ بازی گران مهم دنیای ارز‌های دیجیتال همچون Brian Armstrong مدیر عامل صرافی Coinbase و همچنین سیاستمدارانی همچون نایب رئیس پارلمان اروپا خواستار اجتناب از افراط در قانون گذاری در حوزه ارز‌های دیجیتال شده‌اند.

‌‏ Kopitsch از تمامی فعالین حوزه ارز‌های دیجیتال تقاضا کرده است که با فشار به نمایندگان خود از رای مثبت آن‌ها با این حوزه اجتناب بکنند.

‏پیش‌تر در اوایل ماه میلادی جاری، با فشار فعالین ارز‌های دیجیتال، اتحادیه اروپا پیشنویس قانون جامع بازار ارز‌های دیجیتال (MiCA) را تغییر داد و از ممنوع کردن استخراج ارز‌های با الگوریتم اجماع PoW صرف نظر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا