آموزشآموزش استخراجبا اساتید فارسی بلاکچینمقالاتنگاهی عمیق تر

آینده استخراج اتریوم + آیا بعد از اتریوم 2 ماینینگ اتریوم از بین می‌رود؟

آینده استخراج اتریوم + آیا بعد از اتریوم 2 ماینینگ اتریوم از بین می‌رود؟

 

یکی از اهدافی که پروژه اتریوم در نظر دارد انجام دهد، انتقال اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام است که برای اجرایی کردن این روند، چیزی نمانده است. البته این مدت زمان برای ماینرها بسیار سخت می گذرد، چرا که قادر به استخراج اتریوم نیستند. در این مقاله می خواهیم به بررسی این سوال بپردازیم که آینده ماینرهای اتریوم چگونه خواهد شد؟

 

اتریوم ۲ و آینده استخراج اتریوم

استخراج ارزهای دیجیتال اخیراً به موضوعی بحث‌برانگیز در میان فعالان صنعت کریپتو و نیز قانون‌گذاران تبدیل شده است. اگرچه الگوریتم اجماع اثبات کار یک روش بسیار قابل‌اعتماد و آزمایش‌شده برای حفظ امنیت یک شبکه غیرمتمرکز است، اما مصرف انرژی بسیار بالایی دارد. در واقع، یکی از دلایل اصلی که چین، استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، فشاری بود که این فرآیند بر شبکه برق وارد می‌کرد. اگرچه برخی استدلال می‌کنند که همه سیستم‌های مالی برای ادامه فعالیت خود به منابع قابل‌توجهی نیاز دارند، اما این نکته را هم نباید فراموش کرد که راه‌های جایگزینی هم برای ایمن‌سازی یک شبکه غیرمتمرکز وجود دارد که انرژی کمتری مصرف می‌کند.

در همین راستا، اتریوم قصد دارد الگوریتم اجماع خود را به مدل اثبات سهام تغییر دهد. این الگوریتم به برق تقریباً صفر نیاز دارد و چندین بلاکچین بزرگ، از جمله کاردانو، چندین سال است که از آن استفاده می‌کنند.

با توجه به اینکه اتریوم با اختلاف زیادی دومین بلاکچین بزرگ است، مهاجرت آن به یک شبکه اثبات سهام، یک مزیت بزرگ برای محیط‌زیست خواهد بود. همچنین، حجم عظیم کار انجام‌شده توسط تیم توسعه‌دهنده اتریوم، به هموار کردن راه سایر بلاکچین‌ها برای اجرای تغییرات مشابه در آینده کمک خواهد کرد. علاوه بر این، انتظار می‌رود که این به‌روزرسانی به کاهش کارمزد تراکنش‌های این بلاکچین نیز کمک کند.

 

تاثیر مرج بر روی آینده ماینرهای اتریوم

شرایطی وجود دارد که استخراج اتریوم پس از مرج ادامه خواهد داشت که اتفاقاً احتمال وقوع آن بسیار زیاد است. این زمانی اتفاق می افتد که شاهد شکل گیری یک فورک اتریوم با مکانیزم اجماع اثبات کار باشیم. توجه داشته باشید که در صورت تشکیل این فورک، زنجیره و ارز دیجیتال جدیدی تولید می شود که با اتریوم قدیمی متفاوت است. مانند اتفاقی که در زمان گذشته برای اتریوم کلاسیک افتاد و در یک فورک از اتریوم جدا شد.

 

بهترین ارزها برای استخراج بعد از اتریوم 2

در این بخش بهترین رمز ارزها برای استخراج بعد از اتریوم ۲ را به تفکیک بررسی می‌کنیم.

ریون کوین

ریون کوین (Ravencoin) یکی از بهترین ارزها برای استخراج بعد از اتریوم 2 است. در سال ۲۰۲۱ این ارز دیجیتال به عنوان دومین رمزارز محبوب در بین ماینرهای گرافیکی شناخته شد. در سال‌های گذشته امکان استخراج این رمزارز روی پردازنده‌های ۳ گیگابایتی نیز میسر بود اما در حال حاضر باید از ماینرهای ۴ گیگابایتی استفاده کرد. این ارز دیجیتال با نماد RVN در صرافی‌ها قابل معامله است. شاخص‌های استخراج Ravencoin به شرح زیر است:

 • الگوریتم استخراج: KAWPOW (Hot)
 • حداقل حافظه گرافیکی: 4 گیگابایت
 • پاداش بلاک: 5000 RVN
 • میانگین زمان ایجاد بلاک: 1 دقیقه
 • صرافی‌های لیست‌شده: بایننس، هیوبی، بیترکس و …

 

اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک  (ETC) شبکه اصلی و قدیمی اتریوم است که بعد از اتفاقات پرحرف‌وحدیث سال ۲۰۱۶ به وجود آمد. بهتر است از ماینرهای گرافیکی ۴ گیگابایتی برای استخراج این ارز دیجیتال بهره گرفت اما استخراج با دستگاه‌های ۳ گیگابایتی نیز هنوز امکان‌پذیر است.

شاخص‌های استخراج ETC‌ عبارتند از:

 • الگوریتم استخراج: Etchash (Cold)
 • حداقل حافظه پردازنده گرافیکی: ۳ گیگابایت
 • پاداش بلاک: 3.2 اتریوم کلاسیک
 • میانگین زمان ایجاد بلاک: 13 ثانیه
 • صرافی‌های لیست‌شده: بایننس، هیوبی، کوکوین، بیترکس، کوین بیس و …

تقریباً 90 هزار ماینر در جهان، اتریوم کلاسیک استخراج می‌کنند. این ماینرها با حدود 900 هزار پردازنده گرافیکی و سرعت متوسط ​​30 مگا ساعت الگوریتم استخراج را پردازش می‌کنند.

ارگو

ارگو (Ergo)  یکی از جوان‌ترین رمزارزهایی است که می‌توان با استفاده از کارت گرافیک آن را استخراج کرد. برای استخراج این ارز دیجیتال یک پردازنده ۳ گیگابایتی هم کافی است. شرایط استخراج این ارز دیجیتال به شرح زیر است:

 • الگوریتم استخراج: Autolykos2 (Cold)
 • حداقل حافظه پردازنده گرافیکی: 3 گیگابایت
 • پاداش بلاک: 67.5 ERG
 • میانگین زمان ایجاد بلوک: 140 ثانیه
 • صرافی‌های لیست‌شده: کوکوین، کوین‌اکس، هات بیت، گیت و …

20 تا 30 هزار ماینر این توکن را در جهان استخراج می‌کنند که معادل 200 تا 300 هزار پردازنده گرافیکی است. به دلیل تفاوت قابل‌توجه در انواع کارت‌ها در الگوریتم، تخمین قدرت پردازشی این تعداد دستگاه سخت است.

کورتکس

ارز دیجیتال کورتکس  (Cortex) از الگوریتم استخراج CuckooCortex بهره می‌گیرد. عبارت CTXC‌ نماد این رمزارز است. سختی استخراج کورتکس ممکن است در طول روز بارها نوسان داشته باشد. به همین دلیل مقدار پاداش‌های دریافت‌شده ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف متفاوت باشد. در نتیجه ماینرهایی که به طور متناوب مشغول استخراج ارز دیجیتال هستند، نسبت به ماین CTXC تمایل نشان داده‌اند. پاداش‌ها در زمانی که سختی شبکه کاهش پیدا می‌کند و قیمت رمزارز روندی صعودی دارد، بسیار قابل توجه است.

الگوریتم CuckooCortex راه‌های مختلفی برای تنظیم بهره‌وری دستگاه و صرفه‌جویی در مصرف انرژی ارائه می‌دهد. در نتیجه دست ماینرها برای استخراج این ارز دیجیتال کاملاً باز است. در ادامه جزییات کامل ماین Cortex را مشاهده می‌کنید.

 • الگوریتم استخراج: CuckooCortex (Cold)
 • حداقل حافظه پردازنده گرافیکی: ۸ گیگابایت
 • پاداش بلاک: 7 CTXC
 • میانگین زمان ایجاد بلاک: 13.5 ثانیه
 • صرافی‌های لیست‌شده: بایننس، اکی اکس، کوین اکس، هیوبی و …

 

 

آینده ماینرهای اتریوم چگونه خواهد بود؟

در این قسمت می خواهیم راه حل هایی را که استخراج کنندگان اتریوم پس از این حادثه با آن مواجه هستند، بررسی کنیم. طبیعتا افراد زیادی هستند که روی استخراج اتریوم سرمایه گذاری کرده اند و اکنون به دنبال گرفتن بهترین تصمیم هستند. البته ممکن است برای برخی اتفاق دردناکی بیفتد و حتی سرمایه اولیه آنها برنگردد.

به طور کلی، سه راه برای استخراج کنندگان اتریوم وجود دارد:

اگر یک فورک اثبات کار اتریوم تشکیل شد، استخراج امکان پذیر است.

تمام تجهیزات خود را بفروشید. تقاضا برای کارت گرافیک های زیادی در بازار وجود دارد، به خصوص از طرف گیمرها (در سال های اخیر قیمت کارت های گرافیک به دلیل استفاده از آنها در ماینینگ افزایش یافته است) اما بعید است که چنین تقاضایی برای دستگاه های آی سیک وجود داشته باشد. در صورت تمایل می توانند سرمایه حاصل از فروش تجهیزات را به استیکینگ اتریوم اختصاص دهند و از پاداش این شبکه استفاده کنند.

از سخت افزار خود برای استخراج ارزهای دیجیتال دیگر استفاده کنید.

تنظیمات مورد نیاز برای انتقال استخراج‌کنندگان اتریوم به سایر استخراج‌ ارزهای دیجیتال

در این بخش تنظیمات و وظایف مورد نیاز برای مهاجرت از اتریوم به شبکه سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم کلاسیک را بررسی خواهیم کرد. در حال حاضر مهمترین استخرهای ماینینگ مورد استفاده کاربران برای استخراج اتریوم عبارتند از Ethermine، F2Pool، Nanopool و Poolin. همچنین محبوب ترین برنامه ها برای اتصال تجهیزات ماینینگ به این استخرها عبارتند از:

WinETH

Hive OS

EasyMiner

زمانی که قصد انتقال از استخراج در شبکه اتریوم به شبکه دیگری مانند اتریوم کلاسیک را دارید، باید تغییراتی را در تنظیمات این برنامه ها اعمال کنید تا به استخر مربوطه شبکه جدید متصل شوید. به عنوان مثال، ما این کار را برای استخراج اتریوم کلاسیک در استخر Ethermine، Hive OS و WinETH انجام می دهیم. برای دسترسی به آدرس استخر مورد نظر، ابتدا محل آن استخر را وارد کرده و روی ارز رمزنگاری شده مورد نظر کلیک کنید. این آدرس معمولاً در استخر URL جمع‌آوری اطلاعات به شما نشان داده می‌شود.

 

جمع بندی اتریوم 2

این روزها نگرانی بسیاری از کسانی که روی استخراج اتریوم سرمایه گذاری کرده اند این است که استخراج اتریوم تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. آنها اغلب گم می شوند و نمی دانند با تجهیزات خود چه کنند. در این مقاله ضمن ارائه توضیحاتی در مورد به روزرسانی پلتفرم اتریوم به بررسی آینده ماینرهای اتریوم پرداختیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا