آموزشآموزش ترید و معاملهبا اساتید فارسی بلاکچینمقالاتنگاهی عمیق تر

شکار ارزهای دیجیتال قبل از پامپ شدن

شکار ارزهای دیجیتال قبل از پامپ شدن (روش شناسایی ارزهای مستعد رشد)

مقدمه

همانند دیگر بازارهای مالی، در بازار ارزهای دیجیتال نیز دستکاری‌هایی بر قیمت برخی از کوین‌ها صورت می‌گیرد. برخی افراد و سرمایه‌گذاران یا گروه‌هایی وجود دارند که با ثبت سفارشات خرید و دستکاری‌های قیمتی و سپس انتشار اخبار غلط برای تشویق افراد دیگر به سرمایه‌گذاری در یک ارز دیجیتال، باعث ایجاد رشد قیمتی زیاد یا اصطلاحاً پامپ در آن رمزارز یا آلت کوین می‌شوند. سپس بعد از اینکه افراد بسیاری با پیروی از اخبار و تبلیغات نادرست به سرمایه‌گذاری در این ارزها پرداختند، با فروش دارایی خود و با ضرر رساندن به افراد تازه‌وارد، به کسب سود برای خود می‌پردازند. در این مقاله قصد داریم با بررسی داده‌های مستند ببینیم که آیا اطلاع از پامپ و دامپ آلت کوین ها امکان‌پذیر است؟ آیا می‌شود قبل از پامپ و دامپ شدن یک کوین، از این اتفاق مطلع شد؟

 

نحوه اطلاع از پامپ و دامپ آلت کوین ها و شکار ارزهای دیجیتال قبل از پامپ شدن

در بازار ارزهای دیجیتال هر وقت با تبلیغاتی روبرو شدید که به نظر جذاب هستند، لحظه ای وعده های دروغین را کنار بگذارید و رزومه تیم پشت پروژه را مطالعه کنیند. سعی کنیند با ذهنی دور از طمع تصمیم بگیرید و ببینید این تیم در گذشته چی کاره بوده و سرنوشت پروژه های قبلی آنها چگونه بوده است.

بدین ترتیب اگر همه پروژه های قبلی آن ها نیمه کاره رها شده باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد که این پروژه نیز به سرنوشت مشابهی دچار نشود و کاربران و سرمایه گذاران را  با پامپ و دامپ یک ارز دیجیتال بیچاره نکند.

قدم بعدی در شناسایی روش پامپ و دامپ بررسی فنی پروژه میباشد. با استفاده از روش های تحلیل و فاندامنتال ارزش پروژه را بررسی کنید و با استفاده از شاخص های اقتصادی معتبر ارزش پروژه در آینده را پیش بینی کنید. در نظر داشته باشید که تحلیل فاندامنتال کار پیچیده ای بوده و به ورق زدن سریع صفحه های یک وایت پیپر محدود نمیشود. همچنین روش دیگری برای شکار ارزهای دیجیتال قبل از پامپ شدن، اطلاع پیدا کردن از لیست شدن ارز دیجیتال در صرافی هاست. چون برخی از ارزهای دیجیتال بعد از اینکه در یک صرافی لیست میشوند با افزایش قیمت همراه هستند.

 

 

آموزش سایت CryptocurrencyAlerting و شکار ارزهای دیجیتال قبل از پامپ شدن

به طور کلی در این مقاله قصد داریم آموزش سایت کریپتوکارنسی الرتینگ را آموزش دهیم و ازلاعات مفید آنرا که می تواند در افزایش حاشیه سود به ما کمک کند، با هم بررسی کنیم.

ثبت نام در این وب سایت بسیار راحت بوده و فقط یک آدرس ایمیل نیاز دارد. تا سه هشدار یا Alert هم برای کاربران رایگان بوده و برای تعداد اعلان های بیشتر نیاز به پرداخت هزینه میباشد. خب به ترتیب امکانات مورد نیاز را با هم بررسی می کنیم.

گزینه Market

وارد وب سایت cryptocurrencyalerting که شوید، در صفحه اول و نوار بالا تعدادی گزینه میبینید، از گزینه اول سمت چپ شروع می کنیم با عنوان Market.  گزینه مارکت را که انتخاب کنید می بینید که شش گزینه دیگر باز میشود که تک تک بررسی می کنیم. قبل از بررسی زیر مجموعه های مارکت خوب است بدانید که در وب سایت cryptocurrencyalerting اطلاعات می توانند در قالب های مختلفی در اختیار کاربر قرار گیرد. برای مثال اطلاعات در خواستی شما را می تواند SMS یا ایمیل کند و یا حتی به شکل نوتیفکیشن در مرور گر به کاربر اعلان کند.

 

گزینه Market

مورد اول Price Alert میباشد، به معنای هشدار یا اعلان قیمت. در این قسمت می توانید هر ارز دلخواه را متناسب با تغییر قیمتی آن تنظیم کنید که اعلان یا هشدار دهد. برای مثال شما قصد دارید تا وقتی ارز X به بالاتر از قیمت 10 دلار رسید و محدوده مقاومتی را شکست وارد یک پوزیشن شوید، از طرفی هم زمان کافی برای نشستن پشت سیستم و رصد قیمت ها را ندارید، به شکل خیلی راحت و کاربردی، در وب سایت کریپتوکارنسی الرتینگ، یک اعلان برای رمز ارز X با قیمتی که مد نظر شما بوده مشخص می کنید و هر موقع که رمز ارز مذکور به محدوده قیمتی مورد نظر شما رسید، اعلانی در قالب ایمیل یا SMS برای شما ارسال میشود و شما فورا تدارک ورود به پوزیشن معاملاتی رو می بینید.

مورد بعدی Percentage Price Alert میباشد. در اینجا با درصد ها کار می کنیم و از پلتفرم می خواهیم که با تغییرات درصدی به ما اعلان دهد، برای مثال تنظیم می کنیم که اگر چنان چه قیمت بیت کوین در صرافی بایننس 2 درصد تغییر کرد، به من خبر دهد. همونطور هم که گفتیم، این خبر و اعلان می تواند در قالب SMS، ایمیل و یا نوتیفکیشن باشد.

گزینه بعدی Periodic Price Alert می باشد. در اینجا ما بازه های زمانی تعیین می کنیم و از وب سایت کریپتوکارنسی الرتینگ، در سر رسید این بازه ها درخواست اطلاعات می کنیم. برای مثال تنظیم می کنیم که هر نیم ساعت یک بار یا مثلا هر یک ساعت یک بار، قیمت ارز دیجیتال کاردانو را برای من ارسال کن.

مورد مهم بعدی گزینه Volume Alert میباشد و با استفاده از این گزینه می توانیم حجم معاملاتی ارز های مختلف را رصد کنیم و همانطور که می دانید، فاکتور حجم معاملاتی، از معیار های تعیین کننده برای رشد و با افت قیمت یک ارز دیجیتال میباشد. با استفاده از گزینه Volume Alert شما می توانید اطلاعات تغییرات حجم های معاملاتی را در قالب ایمیل یا SMS دریافت کنید.

Marketcap Alert گزینه ای میباشد که از آن برای رصد تغییرات مارکت کپ ها یا ارزش کل بازار یک ارز استفاده می کنیم، مارکت کپ هم جز فاکتور های تحلیلی بوده و خیلی از تحلیل گران در تحلیل های خود از این فاکتور استفاده می کنند.

گزینه BTC Dominance Alert برای بررسی تغییرات دامیننس بیت کوین مورد استفاده قرار می دهیم. دامیننس بیت کوین یکی از معیار ها برای بررسی روند و جهت بازار کریپتوکارنسی میباشد. معمولا با بررسی این روند آلت سیزن یا فصل آلت کوین ها را پیش بینی می کنند و شما در وب سایت cryptocurrencyalerting می توانید اطلاعات مربوط به تغییرات دامیننس بیت کوین را مرتبا و در بازه زمانی تعیین شده در قالب ایمیل یا SMS دریافت کنید.

 

گزینه Listings

قسمت جذاب این وب سایت مربوط به لیست شدن ارز های جدید در صرافی ها میباشد و می تواند باعث پامپ شدن آن ارز شود. در نوار بالای صفحه اصلی وب سایت کریپتوکارنسی الرتینگ، گزینه دوم تحت عنوان Listing را داریم که باهم زیر مجموعه های آن را بررسی می کنیم.

گزینه Listings

  • مورد اول Coin Listing Alert میباشد. در اینجا ما یک صرافی را به طور پیش فرض انتخاب می کنیم و هر کوین جدیدی که قرار است در آن لیست شود، به ما در قالب SMS، ایمیل و … اعلان داده میشود. به علاوه حتی می توانیم یک ارز مشخص را تعیین کنیم و چنانچه آن ارز خواست برای نمونه در صرافی کوین بیس لیست شود، که پشت سرش قطع به یقین یک پامپ خواهد داشت، به ما اعلان دهد . به شکل کلی در دنیای ارز های دیجیتال، لیست شدن یک ارز در سه صرافی بایننس، کوین بیس و کوکوین، اتفاق بزرگی برای آن ارز میباشد و باعث پامپ شدن میشود. در وب سایت کریپتوکارنسی الرتینگ، می توانیم زودتر از پامپ شدن این ارز ها را شناسایی کنیم و به قولی یک پروسه شیرین و پر سود شکار ارز های دیجیتال قبل از پامپ شدن داشته باشیم.
  • Recent Exchange Listings مورد بعدی میباشد که بررسی می کنیم. این گزینه به شما نشان میدهد که اخیرا چه ارز هایی در چه صرافی هایی لیست شده است.
  • گزینه بعدی Trending Coins می باشد. در اینجا رمز ارز هایی که بر اساس معیار های وب سایت cryptocurrencyalerting ترند هستند را به ما نشان میدهد و می توانید به عنوان یک واچ لیست  (Watch list) از آن استفاده کنید.

گزینه On-Chain

در نوار بالای صفحه اصلی وب سایت cryptocurrencyalerting میرسیم به گزینه سوم با عنوان On-Chain. در ادامه امکاناتی که این منو می تواند در اختیار ما قرار دهد با هم بررسی خواهیم کرد.

گزینه On-Chain

  • اولین زیر مجموعه این منو Wallet Watch میباشد. در دنیای ارز های دیجیتال، آدرس نهنگ ها برای همگان آشکار بوده، شما می توانید آدرس هر نهنگی را در این قسمت وارد کنید و چنان چه این نهنگ اقدام به خرید یا فروش کرد اعلان دریافت کنید. همانطور که می دانید، رفتار نهنگ ها در تعیین جهت بازار ارز های دیجیتال و یک رمز ارز بخصوص، بسیار مهم و تعیین کننده بوده و شما با امکان Wallet Watch وب سایت کریپتوکارنسی الرتینگ، می توانید رفتار نهنگ ها و خرید و فروش آنها را زیر نظر داشته باشید.
  • مورد بعدی از زیر مجموعه های آن چین، گزینه ETH Gas Price Alert میباشد. کارمزد های اتریوم به مراتب بالاتر از سایر شبکه های انتقال میباشد اما نرخ کارمزد های شبکه اتریوم متغیر است و در بعضی اوقات به ارقام کمتری میرسد. با استفاده از این گزینه، شما می توانید تعیین کنید که هر زمان Gas Fee اتریوم به عدد دلخواه شما رسید، به شما اعلان دهد و شما در آن زمان اقدام به انجام معامله کنید.
  • گزینه بعدی Bitcoin Mempool Alert میباشد. این مورد برای کسانیکه ماینینگ بیت کوین را انجام میدهند و می توانند بازه های تغییراتی Mempool بیت کوین را رصد کنند قابل استفاده است.
  • گزینه Blockchain Metric Alert سختی شبکه ها را نشان میدهد.

سختی شبکه با قیمت بیت کوین رابطه مستقیم دارد و هر زمان سختی شبکه بالا میرود و استخراج آن کمتر و سخت تر میشود، قیمت بیت کوین هم به طبع آن بالا تر میرود.

 

 

 

جمع بندی شکار ارزهای دیجیتال قبل از پامپ شدن

در این مقاله به بررسی امکان اطلاع از پامپ و دامپ آلت کوین ها پرداختیم. همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، در حال حاضر امکان دستکاری قیمت و ایجاد پامپ و دامپ در ارزهای دیجیتال وجود دارد.

طبق تحقیقات صورت‌گرفته و با توجه به حجم معاملات، امکان کنترل چنین حرکاتی در بیت کوین و آلت کوین‌های برتر بازار وجود ندارد اما این فرآیند در آلت کوین‌های کوچک‌تر امکان‌پذیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا