با اساتید فارسی بلاکچینمقالاتنگاهی عمیق تر

چگونه در متاورس ثبت نام کنیم؟

چگونه در متاورس ثبت نام کنیم؟

این سوال خیلی از کسانی است که می خواهند به تازگی وارد دنیای متاورس شده و در آن شروع به فعالیت کنند. در این مقاله قصد داریم تا نحوه ثبت نام در Metaverse را به شما آموزش داده و راجب مطالب پیرامون آن صحبت کنیم. پس پیشنهاد می کنیم که اگر در این دنیای جدید قصد فعالیت و بازی دارید، حتما با سایت تخصصی متاورس تا انتهای این آموزش همراه باشید.

 

نحوه ثبت نام در متاورس  و چگونه در متاورس ثبت نام کنیم

ثبت نام در پلتفرم های متاورسی بسیار آسان است. شما می توانید به راحتی در پلتفرم مورد نظر خود ثبت نام کنید و وارد متاورس شوید. همان‌طور که اشاره کردیم ثبت نام در هر پلتفرم متفاوت است و به همین دلیل نمی توان مراحل دقیقی را برای انجام این کار شرح داد؛ اما در کل، برای ثبت نام در متاورس شما نیاز به ایمیل و یا کیف پول و همچنین گذرواژه دارید. به همین دلیل، برای اینکه بتوانید در تمامی پلتفرم های متاورسی یک ثبت نام موفقیت آمیز داشته باشید، باید الزاماتی را رعایت کنید. در ادامه به الزاماتی که شما برای ثبت نام در متاورس نیاز دارید اشاره خواهیم کرد.

 

الزامات ثبت نام در متاورس

    نصب کیف پول مورد نیاز

اکثر پلتفرم های متاورسی از ولت های که در ادامه معرفی می کنیم پشتیبانی می کنند. در ادامه برای اینکه شما با کیف پول های مورد نظر بیشتر آشنا شوید، برخی از آن ها را شرح خواهیم داد.

    کیف پول متامسک Metamask:

در صورتی که شما تمایل دارید تا از این ولت استفاده کنید، می توانید با استفاده از یک نرم افزار تغییر ای پی به راحتی ای پی خود را از ایران به یکی دیگر از کشور هایی که تحریم نشده است تغییر دهید و از این ولت استفاده نمایید.

در صورتی که قصد انجام چنین کاری ندارید می توانید از کیف پول های دیگر که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد استفاده کنید.

 

    کیف پول ربی Rabyy:

کیف پول ربی یکی دیگر از ولت هایی است که شما می توانید در برخی از پلتفرم ها از آن استفاده کنید. نکته ای که لازم است در این بخش اضافه کنیم این است که امکان دارد برخی از پلتفرم ها نام کیف پول ربی را در بین کیف پول های پشتیبانی کننده نداشته باشند. به همین دلیل این موضوع مبنی بر این نیست که پلتفرم مورد نظر از کیف پول ربی پشتیبانی نمی کند.

به دلیل سازگاری های کیف ربی با کیف پول متامسک، در این مواقع شما می توانید با کلیک بر روی گزینه کیف پول متامسک به راحتی کیف پول ربی را اجرا و سپس این ولت را به پلتفرم مورد نظر متصل کنید.

 

    پروتکل WalletConnect:

WalletConnect یک پروتکل است که شما می توانید به واسطه آن به دیگر کیف پول هایی که نسخه افزونه ای ندارند و در گوشی موبایل شما نصب هستند متصل شوید. برای مثال اگر قصد استفاده از کیف پول های ربی و یا متامسک را ندارید، می توانید با استفاده از پروتکل WalletConnect به راحتی پلتفرم مورد نظر خود را به کیف پول تراست ولت که در گوشی تلفن همراه خود نصب دارید متصل کنید. با انجام این کار دیگر نیازی به استفاده از کیف پول های افزونه ای ندارید.

 

    ایجاد ایمیل جدید

در صورتی که پلتفرم مورد نظر شما نیازی به اتصال کیف پول نداشته باشد، برای ثبت نام قطعاً به یک ایمیل احتیاج دارد. البته در مواقعی ممکن است که یک پلتفرم از شما درخواست وارد نمودن ایمیل و اتصال کیف پول به صورت هم‌زمان کند که باید به این موضوع دقت کنید. مثلاً در هنگام ثبت نام در پلتفرم متاورسی دیسنترالند ابتدا از شما درخواست اتصال ولت می شود اما در ادامه ثبت نام باید یک ایمیل را نیز وارد کنید؛ و یا اینکه مثلاً پلتفرم آپلند از شما درخواست اتصال کیف پول نمی کند اما برای ثبت نام در این پلتفرم حتماً باید یک ایمیل معتبر داشته باشید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر پلتفرم مورد نظر شما نیاز به ایمیل داشت، حتماً از یک ایمیل جدید و به روز استفاده کنید. سعی داشته باشید از ایمیل های قدیمی خود استفاده نکنید چراکه اگر ایمیل های شما منتشر شود و یا به آن دسترسی پیدا کند، ممکن است بتواند وارد حساب کاربری شما در پلتفرم شود و این موضوع در نهایت باعث می شود تا حساب کاربری و یا حتی سرمایه شما از بین برود.

در صورتی که از امنیت ایمیل خود مطمئن هستید، می توانید از ایمیل فعلی خود استفاده کنید؛ اما اگر از این موضوع اطمینان ندارید، باید به سراغ یک ایمیل جدید بروید. همان‌طور که گفتیم، پیشنهاد ما ایجاد یک ایمیل جدید مختص به پلتفرم های متاورسی می باشد.

 

    تهیه نرم افزار تغییر ای پی

برخی از پلتفرم ها به دلیل تحریم ها آمریکا، ورود کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. به همین دلیل، کاربران ایرانی به هیچ عنوان نمی توانند از پلتفرم های فوق استفاده کنند. برای مثال اگر با ای پی ایران وارد پلتفرم آپلند شوید، مشاهده می کنید که در همان ابتدا پیغام می دهد که شما نمی توانید از خدمات ما استفاده کنید. برای حل این مشکل، تنها شما باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید.

در صورتی که ای پی شما ثابت نباشد و هر سری برای ورود ای پی متغیر داشته باشید، ممکن است پلتفرم مورد نظر شما را یک ربات تشخیص دهد و حساب کاربریتان را مسدود کند.

 

پس از ثبت نام در متاورس چه فعالیتی می توانیم انجام دهیم؟ و چگونه در متاورس ثبت نام کنیم

اینکه پس از ثبت نام در متاوس چه فعالیتی می توانید انجام دهید بستگی به متاورسی که در آن ثبت نام کرده اید دارد. در حال حاضر هر پلتفرم متاورسی به شما امکانات به خصوصی ارائه می دهد که می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه برای اینکه بیشتر با متاورس آشنا شوید، برخی از فعالیت های متاورسی را توضیح خواهیم داد.

 

    خرید ملک و مستغلات

یکی از فعالیت هایی که این روزها در متاورس زیاد به گوش می خورد، خرید ملک و املاک است. شما می توانید در برخی از پلتفرم ها پس از ثبت نام ملک و املاک بخرید و سرمایه گذاری کنید. خرید ملک و املاک در متاورس همانند دنیای واقعی نیاز به یک مشاور دارد. چراکه اگر برای سرمایه گذاری قرار است این کار را انجام دهید، باید اطلاعاتی در این باره داشته باشید.

 

    ایجاد آواتار و گشت و گذار

جز خرید ملک در متاورس، شما می توانید پس از ثبت نام در برخی از پلتفرم ها آواتار طراحی کنید و در محیط متاورسی پلتفرم مورد نظر گشت و گذار کنید. در حال حاضر، پلتفرم های مختلفی برای ایجاد آواتار وجود دارد که مهم‌ترین آن دیسنترالند می باشد. در صورتی که قصد دارید پس از ثبت نام در متاورس آواتار ایجاد کنید، می توانید وارد این پلتفرم شوید.

در پلتفرم دیسنترالند شما می توانید پس از اتصال ولت خود به سایت و ثبت نام آواتار مورد نظرتان را طراحی کنید. بعد از اینکه آواتار مورد نظر شما تکمیل شد، حال می توانید از طریق آن و همچنین عینک های واقعیت مجازی در متاورس فعالیت کنید. حتی شما می توانید بدون عینک های واقعیت مجازی یا VR از متاورس استفاده کنید.

 

    انجام بازی های مختلف و کسب درآمد

جز موارد فوق، شما می توانید پس از ثبت نام در متاورس هایی که از بازی های بلاکچینی پشتیبانی می کنند کسب درآمد نیز کنید. برای انجام این کار کافی است تا به سراغ بازی های متاورسی بروید. پس از ورود به پلتفرم مورد نظر، یا از طریق اتصال ولت و یا از طریق وارد نمودن کیف پول ثبت نام خود را انجام دهید و سپس وارد بازی شوید. حال می توانید با توجه به قوانین و همچنین سیاست های بازی، به راحتی کسب درآمد کنید و لذت ببرید.

 

    آغاز زندگی پس از ثبت نام در متاورس

یکی دیگر از فعالیت های مهمی که شما می توانید در متاورس پس از ثبت نام انجام دهید، زندگی در پلتفرم مورد نظر می باشد. برای مثال، شما می توانید پس از ثبت نام در متاورس و خرید ملک، برای خود در آن خانه بسازید و زندگی خود را در متاورس آغاز کنید.

 

جمع بندی چگونه در متاورس ثبت نام کنیم؟

اگرچه کلمه متاورس به‌تازگی سر زبان‌ها افتاده و سروصدای زیادی به پا کرده است؛ اما ماهیت این فناوری چیز جدیدی نیست و در حقیقت دارای ماهیتی تکامل‌یافته است که سال‌ها در قالب فناوری‌هایی مثل واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، واقعیت ترکیبی و آواتارهای دیجیتال رشد یافته است و اکنون می‌تواند به بهترین بستر برای ارتباط مجازی گسترده و همه‌جانبه بین تعداد زیادی از افراد مختلف تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا