با اساتید فارسی بلاکچینمطالب ویژهمقالاتنگاهی عمیق تر

آیا با حضور در دنیای متاورس میتوان کسب درامد کرد؟

آیا با حضور در دنیای متاورس میتوان کسب درامد کرد؟

متاورس در آینده، به نسخه دیجیتال دنیای واقعی ما تبدیل می‌شود. امروزه بسیاری از مردم ساعت‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و همچنین سرگرمی، آموزش، فعالیت‌های روزانه و فعالیت‌های اقتصادی می‌گذرانند. متاورس در آینده به نسخه بسیار کارآمدتر و پیشرفته‌تری از رسانه‌های اجتماعی تبدیل می‌شود و مردم می‌توانند ساعت‌ها به کاوش در جهان، کسب مهارت‌ها، راه‌اندازی کسب و کار، کسب درآمد از متاورس و انجام فعالیت‌های مختلف روزانه بپردازند. درحقیقت، به لطف فناوری بلاک چین و شبکه‌های غیرمتمرکز، دنیای تعاملی آینده تغییر می‌کند. همان‌طور که فضای مجازی فعلی به فضایی اجتناب‌ناپذیر و ضروری برای زندگی تبدیل شده است، متاورس نیز در آینده ضروری خواهد بود.

مزایای ورود به سرزمین فرصت ها

در تمام بازارهای مالی، اولین‌ها شانس موفقیت بیشتری از دیگران دارند. تحول آینده، ارتباط و تعامل کاربران اینترنت خواهد بود؛ از این‌رو با پیشرفت در این مسیر، بسیاری از کسب و کارها، رویدادها، سمینارها، گالری‌ها و فضاهای اقتصادی از این بستر برای تعامل با کاربران خود استفاده می‌کنند. افراد با ورود به متاورس می‌توانند فرصت‌های جدید بسیاری را تجربه کنند، با کاربران سراسر دنیا تعامل داشته باشند و در بازار بین‌المللی درآمد کسب کنند. دارایی‌ها در متاورس NFT هستند و به مالکیت رسمی دارایی‌های دیجیتال داده می‌شوند. همچنین در این بازار می‌توان دارایی‌های خود را خرید و فروش کرد. خرید و فروش زمین، ایجاد گالری‌های هنری مختلف، ایجاد فروشگاه‌های مختلف، تجارت دارایی‌های دیجیتال و  NFT، برندسازی و تبلیغات برای کسب و کارها از مهم‌ترین راه‌های کسب درآمد از متاورس و این فضای جدید هستند.

متاورس بر چه فناوری هایی استوار است؟

اکنون که متوجه شدید متاورس چیست، بهتر است با اصول اولیه آن آشنا شوید. عوامل زیادی برای راه‌اندازی این اپلیکیشن واقعیت مجازی وجود دارند تا افراد بتوانند از متاورس درآمد کسب کنند. در ادامه این مقاله به مهم‌ترین جنبه‌های متاورس‌ها می‌پردازیم که هریک از آن‌ها به‌عنوان یکی از ویژگی‌های برنامه شناخته می‌شوند. هنگام صحبت درباره متاتگ‌ها، آشنایی با سه مفهوم کلیدی حضور، قابلیت همکاری و استانداردسازی مهم است.

آیا دنیای متاورس سود آور است؟

حضور در دنیای مجازی

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های فناوری متاورس، حضور است؛ به این معنا که کاربران در این دنیای مجازی در کنار سایر کاربران احساس حضور می‌کنند که این احساس سبب می‌شود تعاملاتی که در دنیای مجازی صورت می‌گیرد، از کیفیت بالایی برخوردار باشد. همان‌طور که می‌دانید این حس حضور و صمیمیت با کاربران از طریق هدست و نمایشگرهای روبه‌روی شما منتقل می‌شود. حضور یعنی احساسی واقعی و ملموس در فضای مجازی و با افراد دیگر داشته باشید. نتایج دهه‌ها تحقیق نشان می‌دهد کیفیت تعاملات آنلاین با ایجاد حس حضور واقعی در این فضا بهبود می‌یابد. این حس حضور از طریق فناوری‌های واقعیت مجازی مانند صفحه‌نمایش‌هایی که روی سر قرار می‌گیرند نیز ایجاد می‌شود.

مشارکت و همکاری

دومین مفهوم کلیدی که متاورس را از تجربه فعلی ما در اینترنت متمایز می‌کند، تعامل است؛ به این معنا که ما می‌توانیم از جایی به جای دیگر در متاورس سفر کنیم؛ درحالی‌که همه دارایی‌های دیجیتال خود، از جمله آواتارها و آیتم‌های مجازی را با خود حمل می‌کنیم؛ برای مثال می‌توانید از پوسته تفنگی که در Counter-Strike در Fortnite خریداری کرده‌اید، استفاده کنید یا آن را با دوستان خود در فیسبوک به اشتراک بگذارید. یا اینکه می‌توانید ماشینی را که در Rocket League طراحی کرده‌اید، یا حتی وب‌سایت پورشه را در رولکس برانید. درواقع کاربران می‌توانند در هر نقطه از دنیای مجازی با یکدیگر سفر کرده و با یکدیگر همکاری کنند. به عبارت دیگر متاورس بستری است که در آن کاربران این امکان را دارند که در تمام نقاط جهان به‌صورت یک نفر ظاهر شوند و از امکانات آن بهره ببرند. این یکی از ویژگی‌های عالی این برنامه است که تأثیر بسزایی در کسب درآمد از متاورس دارد.

استانداردسازی

مفهوم سوم استانداردسازی است که قابلیت همکاری بین پلتفرم‌ها و سرویس‌ها را در سراسر متاورس امکان‌پذیر می‌کند. استانداردهای تعیین‌شده برای متاورس امکان استفاده گسترده از آن را در سراسر جهان فراهم می‌کنند. شاید جالب باشد که بدانید برای این ویژگی مهم این برنامه مجازی، یک سازمان بین‌المللی با هدف تأیید پروتکل‌های استاندارد متاورس ایجاد شده است. سازمان‌های بین‌المللی مانند Metavars Open Interactivity Group این استانداردها را تعریف می‌کنند. درواقع استانداردسازی یکی از بهترین ویژگی‌ها و جنبه‌های کلیدی متاورس است که اهمیت آن را بیشتر می‌کند. همان‌طور که مشخص است، هر سیستم و برنامه‌ای باید یک سیستم برای استانداردسازی خود داشته باشد. این استانداردسازی باید در همه قسمت‌ها ایجاد شود تا بتوان کار خود را به‌درستی انجام داد و عملیات کسب درآمد از متاورس را با اطمینان به پایان رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا