بررسی ارزهای دیجیتالمعرفی رمز ارز هامقالات

بررسی قیمت و آینده ارز دیجیتال ANKR

بررسی قیمت و آینده ارز دیجیتال ANKR

Ankr درواقع نام یک پروژه است که توسط شرکتی با همین نام اداره می‌شود و هدف اصلی این پروژه ایجاد تحولی عظیم در اقتصاد جهان پردازش داده است. درواقع بنیان‌گذاران این پروژه در حال ایجاد یک روش برای استفاده از فضاهای محاسباتی بلااستفاده در سراسر جهان به طور غیر متمرکز هستند تا نیازی به استفاده از سرویس‌های عمومی رایانش ابری وجود نداشته باشد؛ بدین ترتیب، هزینه‌های بنگاه‌هایی که به رایانش ابری نیاز دارند را کاهش دهد. اگر می خواهید با بلاکچین رمزارز آنکر به طور کامل آشنا شوید، پیشنهاد می شود این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

ارز دیجیتال ANKR  چیست؟

انکر   (Ankr) دارای زیرساخت زنجیره‌ی متقابل مبتنی بر بلاکچین است که با پلتفرم خدمات مالی غیرمتمرکز  (DeFi)  ایجاد شده که توسعه‌ی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز  (dApp)  را ممکن می‌سازد. این ارز، پروتکل‌های توسعه dApp و DeFi متعددی را میزبانی می‌کند.

اولین میزبانی این رمزارز از بلاکچین اتریوم بود که انکر به عنوان توکن نوع ERC-20 منتشر شد. سپس Ankr در سال ۲۰۲۰ شبکه‌ی اصلی خود را ایجاد کرد و تیم، از پروتکل سهامداری بام Stkr رونمایی نمودند. رشد این ارز در ادامه‌ی رشد پر سرعت Web3 ادامه خواهد داشت. در حال حاضر این ارز با نماد اختصاری Ankr ارائه می‌شود که همنام با پروژه‌ای است که با اهداف مشخص در حال پیشروی است و این ارز دیجیتال به عنوان یکی از جنبه‌های این پروژه درنظر گرفته شده است.

ساخت Ankr، در اصل مقدمه‌ای است بر توسعه‌ی یک اینترنت جدید که بر اساس دفتر کل توزیع شده یا Distributed ledger technology توسعه می‌یابد. این تکنولوژی به این معناست که داده‌های اشتراک‌گذاری شده از لحاظ جغرافیایی در محل‌های گوناگون در جهان گسترده شده‌اند و مدیریت آن از طریق یک بخش مرکزی انجام نمی‌شود و لازم نیست در یک مرکز متمرکز ذخیره شوند. بدین ترتیب، مدیریت و نگه‌داری داده‌ها و برنامه‌ها به کاربران و شرکت کنندگان در شبکه سپرده می‌شود و سیستم‌های غیر متمرکز و خصوصی با امنیت بالا برای کاربران فراهم می‌گردد.

 

پلتفرم ANKR  چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم Ankr پیش از این و در سال ۲۰۱۷ با نام Stkr معرفی شد، این پلتفرم به منظور فراهم کردن بستری برای کسب درآمد از طریق استیکینگ کوین ETH در شبکه اتریوم ۲ ساخته شد. انکر در ادامه راه خود توانست از بسیاری از شبکه‌های بلاک چینی دیگر پشتیبانی کرده و به پلتفرمی جامع برای کسب درآمد از طریق استیکینگ در شبکه‌های PoS تبدیل شود. پلتفرم انکر از ۳ بخش مجزا تشکیل شده است. این ۳ بخش عبارتند از:

Staking Nodes

این بخش در سال ۲۰۲۰ به منظور راحتی کاربران برای تبدیل شدن به نود‌های شبکه‌های بلاک چینی راه‌اندازی شد. انکر در این سرویس تلاش می‌کند تا کاربران بتوانند با زدن یک کلیک به نودهای بیش از ۵۰ شبکه بلاک چینی تبدیل شوند. کاربران با هر سطح دانش فنی درباره تکنولوژی بلاک چین، می‌توانند کوین‌های خود را در شبکه‌هایی که پلتفرم انکر از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، استیک کرده و کسب درآمد کنند. تمرکز انکر روی شبکه‌های بلاک چینی است که از روش اجماع PoS استفاده می‌کنند. کاربران با هر میزان دارایی می‌توانند رمز‌ارزهای خود را در پلتفرم Ankr سپرده‌گذاری کرده و از پاداش نودها در شبکه‌های بلاک چینی مبتنی بر مکانیسم گواه اثبات سهام بهره‌مند شوند. پلتفرم انکر سعی دارد تا با تمرکز روی محبوب‌ترین شبکه‌های بلاک چین، بهترین بازدهی را برای کاربران خود فراهم کند. شبکه‌هایی که در حال حاضر توسط انکر پشتیبانی می‌شوند عبارتند از: اتریوم، پولکادات، کوساما، بایننس اسمارت چین، فلو، آوالانچ، الروند و غیره.

پلتفرم توسعه نرم افزاری

پلتفرم انکر یک سرویس واسطه نرم‌افزاری (API)  به منظور استفاده توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های مختلف ایجاد کرده است. با توجه به رشد سریع صنعت بلاک چین و ساخت برنامه‌های وب ۳، پلتفرم انکر خدمات خود را برای ساخت برنامه‌های مختلف توسط توسعه‌دهندگان فراهم کرده است. انکر خدمات API خود را در حال حاضر روی شبکه‌های اتریوم، پولکادات، کوساما، بایننس اسمارت چین ارائه می‌کند. پلتفرم Ankr قصد دارد تا این خدمات را روی شبکه‌های بیت کوین، دش، هدرا هش‌گراف، ترا، نئو و غیره نیز ارائه دهد. شایان ذکر است توسعه‌دهندگان برای استفاده از این سرویس باید ۵۰,۰۰۰ واحد توکن ANKR پرداخت کنند. توسعه‌دهندگان با استفاده از این سرویس می‌توانند از مزایای زیر بهره‌مند شوند:

  1. دسترسی به بیش از ۸ بلاک چین در حال حاضر.
  2. دسترسی بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور.
  3. محیط کاربری شخصی و در دسترس.

 

Ankr Staking

در این قسمت کاربران می‌توانند با استیک کردن رمز‌ارز‌های خود در شبکه‌های اتریوم، متیک، بایننس اسمارت چین، آوالانچ، پولکادات و کوساما به کسب درآمد بپردازند. پلتفرم انکر برای انجام این کار، دارایی کاربران را در این شبکه‌ها استیک می‌کند و پاداش دریافتی از این شبکه‌ها را بین کاربران خود تقسیم می‌کند؛ به طور مثال کاربرانی که قصد سپرده‌گذاری و کسب درآمد از طریق دریافت پاداش نودهای شبکه اتریوم را دارند، باید حداقل ۰.۵ واحد اتریوم را در پلتفرم انکر سپرده‌گذاری کنند.

پلتفرم انکر در ازای هر میزان کوین ETH به کاربران خود توکن aETH با نسبت ۱ به ۱ پرداخت می‌کند. توکن‌های aETH دارایی‌هایی با ارزش یکسان با کوین ETH هستند و تا زمان راه‌اندازی اتریوم ۲ در اختیار کاربران این پلتفرم قرار می‌گیرند. پس از راه‌اندازی کامل شبکه اتریوم ۲ کاربران می‌توانند توکن‌های aETH را به پلتفرم انکر بازگردانده و کوین‌های اتر خود را دریافت کنند. همچنین از توکن aETH به‌منظور پاداش‌دهی به کاربران تا زمان راه‌اندازی کامل اتریوم ۲ استفاده می‌شود.

 

بررسی ساختار بلاکچین Ankr

بلاکچین آنکر به چهار لایه تقسیم شده است.

1.لایه اصلی: این لایه اصلی اجماع است. همه نودهای کامل بر روی این لایه هستند. لایه اصلی شامل نودهای اعتبار سنج و نودهای منظم است. نودهای اعتبار سنج در حال حاضر توسط DCCN آنکر تایید می شوند.

2.لایه ریلِی: لایه ریلِی برای مسیریابی سریع شبکه است. همه نودهای این لایه نیز نودهای کامل هستند، اما آنها بلوک تولید نمی کنند یا در اجماع شرکت نمی کنند.

3.لایه دسترسی: لایه دسترسی شامل نودهای مرکز داده، نودهای استخراج و محاسبات است. همه ی این نودها می توانند دسترسی غیر قانونی به نودها را کنترل کنند.

 

4.لایه میکرو نود: لایه میکرو نود شامل نودهای دستگاه و برخی از هش های تراکنش است. اگر یک میکرو نود نیاز به بازیابی اثبات شبکه دارد، از نود لایه دسترسی می خواهد. اگر لایه دسترسی داشته باشد، نود نمی تواند مدرکی ارائه دهد، درخواست از طریق لایه ریلِی به لایه اصلی منتقل می شود.

هدف و کاربرد ANKR 

 

در حقیقت Ankr یک شرکت است که هدف از توسعه‌ی آن در جهان، ایجاد و توسعه نسل بعدی اینترنت یعنی اینترنت غیر متمرکز است. ماموریت این گروه، تمرکز زدایی از برنامه‌ها و گره‌های استکینگ است. فعالیت‌های این شرکت از زیرساخت Web3 پشتیبانی می‌کند و با استفاده از قدرت محاسباتی که توسط DLT پشتیبانی می‌شود، منابعی که توسط استکرها و توسعه دهندگان در مراکز داده با قیمت کمتری به کار گرفته می‌شوند را جمع‌آوری می‌کند.

انکر، توکن اصلی شبکه است که کاربردهای گوناگونی دارد. از جمله کاربردهای Ankr می‌توان به ابزار پرداختی، استکینگ، دسترسی به کاربردهای شبکه و رای دادن در پروپوزال‌های راهبری اشاره نمود. هدف از ارائه‌ی انکر، حمایت از پروتکل‌های بیشتری از بلاکچین است تا بتوان از آن برای توسعه Web3 و اینترنت خصوصی‌تر، امن‌تر و غیر متمرکز استفاده کرد.

 

خرید ارز دیجیتال ANKR چگونه است؟

Binance،,kucoin Huobi Global، Upbit، CoinTiger و BitAsset

 

رمز ارز آنکر ANKR در چه کیف پول هایی ذخیره می شود؟

از جمله کیف پول هایی که قادر به ذخیره سازی رمز ارز آنکر می باشند می توان به کیف پول های سخت افزاری لجر، ترزور اشاره کرد.

علاوه بر کیف پول های سخت افزاری که نام بردیم، کیف پول های نرم افزاری زیر نیز از رمز ارز آنکر پشتیبانی می کنند.

1.کیف پول کوینومی

2.کیف پول تراست

3.کیف پول اتمیک

4.کیف پول مای اتر

 

بررسی همکاری‌های پلتفرم ANKR

سرمایه‌گذاران مطرحی در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

    Bixin Capital یکی از شرکت‌های وابسته به کمپانی Bixin است که در پروژهای بلاک چینی در مراحل اولیه سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت علاوه بر انکر در پروژه‌هایی همچون aelf و شبکه Celer نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

BlockVC یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در فناوری بلاک چین است. این پروژه روی استارت‌آپ‌های مرتبط با امور مالی در بازار کریپتو سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد و دفتر آن در شهر پکن و در کشور چین مستقر است.

NEO Global Capital یکی دیگر از سرمایه گذاران پروژه انکر است. این شرکت در کشور سنگاپور واقع شده و روی پروژه‌های بزرگ بلاک چینی سرمایه‌گذاری می‌کند. از دیگر سرمایه‌گذاری‌های این شرکت می‌توان به سرمایه‌گذاری در شبکه‌های بزرگی مثل سولانا، الگوراند و Bluzelle اشاره کرد.

 

تاریخچه و بنیان گذاران رمز ارز  ANKR

تاریخچه farsblockchain.com از سال 2017 آغاز می شود زمانی که گروهی از متخصصان فناوری از دانشگاه برکلی در کالیفرنیا تصمیم گرفتند با استفاده از فناوری بلاکچین یک سیستم محاسبات ابری غیرمتمرکز ایجاد کنند که قادر به ارائه راه حل های میزبانی مقرون به صرفه برای نودهای شبکه های ارزهای رمز پایه مانند بیت کوین یا اتریوم باشد.

بنیانگذاران آنکر Ankr شامل Chandler Song، که قبلا مسئول خدمات وب آمازون بود و Ryan Fang که یک سرمایه گذار است، می باشد. ترکیبی از تجربه بی نظیر هم از علوم کامپیوتر و هم از نظر اقتصادی آغازگر خوبی برای آنکر در اکوسیستم رمزنگاری است.

پلتفرم آنکر یکی از مهم ترین مسائل مربوط به فناوری بلاکچین را حل می کند. این پلتفرم برای حل مشکلات با ارائه هاستینگ ابری مقرون به صرفه و در دسترس برای نودهای مختلف بلاکچین طراحی شده است. با استفاده از انکر، شما می توانید یک نود ارز رمزنگاری شده داشته باشید، بدون اینکه شخصا تمام سخت افزارها را تنظیم کنید.

جمع بندی ارز دیجیتال ANKR

به نظر می‌رسد که این ارز دیجیتال به عنوان جنبه‌ای از یک پروژه‌ی عظیم است که می‌تواند داده پردازی شبکه اینترنت را دچار تحولی چشم گیر کند که هزینه‌های رایانش ابری را تا حد قابل قبولی کاهش دهد. در حال حاضر رمز ارز انکر، نوظهور است اما پذیرش آن توسط صرافی‌های معتبر و شناخته شده در جهان می‌تواند روند قیمت آن را افزایشی کند. به همین دلیل می‌توان گفت که سرمایه گذاری بلند مدت بر روی این ارز می‌تواند بازدهی مناسبی برای فعالان بازار به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا