بررسی ارزهای دیجیتالمقالاتنگاهی عمیق تر

بهترین بازارهای ان اف تی (NFT) در بلاکچین پالیگان کدامند؟

بهترین بازارهای ان اف تی (NFT) در بلاکچین پالیگان کدامند؟

NFTها از بلاک چین برای ذخیره سازی در قالب یک واحد داده غیر قابل تعویض استفاده می کنند. واحدی که می تواند معامله یا فروخته شود. رسانه های دیجیتال مانند عکس ها، فیلم ها و صدا از جمله واحدهای NFT هستند.

NFT معادل با یک دارایی دیجیتال است که غیر قابل تغییر است و بر روی بلاک‌چین‌هایی مثل پالیگان، اتریوم، سولانا و غیره ذخیره می‌شود. پالیگان در مأموریت ایجاد یک بازار چند زنجیره ای است که در آن هر کاربر می تواند NFT ایجاد کند و به طور موثر ترید کند. به گفته مدیرانپالیگان از زمان شروع، این موضوع چشم انداز آن ها بوده است و اکنون با ادغام بلاک چین پالیگان در بازار یک گام جلوتر می روند.

 

پلتفرم پالیگان متیک (Polygon Matics)  چیست؟

Polygonیک پلتفرم مقیاس پذیر غیرمتمرکز اتریوم است که به دنبال تراکنش سریع با هزینه های گس کم است. Polygon اکنون به عنوانبزرگترین شبکه لایه 2، پلتفرم مقیاس پذیری و چارچوب برای اتصال و توسعه شبکه های بلاک چین سازگار با اتریوم است. و به گونه ای طراحی شده است که با تمام زیرساخت های فعلی و آینده آن سازگار باشد. Polygon پایه ای برای قابلیت همکاری آن با دیگر راه حل های لایه 2، بلاک چین های مستقل و زنجیره های جانبی فراهم می کند. محبوبیت بازارهای NFT پالیگان  (MATIC) به دلیل هزینه های گس پایین و مقیاس پذیری، در حال افزایش است. در این مقاله نگاهی به بعضی از بهترین بازارهای NFT در یکی از بزرگترین بلاک‌چین‌های جهان یعنی پلی گان داریم.

 

بازار ان اف تی :Opensea بزرگترین بازار خرید و فروش NFT

OpenSea یکی از تأثیرگذارترین و موفق ترین بازارهای NFT در جهان است مجموعه NFTهای آن طیف گسترده ای از دسته بندی ها از جمله هنر، کلکسیون، نام دامنه، موسیقی، عکاسی، ورزش، کارت های تجاری، ابزارهای کاربردی و دنیای مجازی را پوشش می دهند.

کیف پول های پرداختی که در بازار Opensea برای تراکنش ها پشتیبانی می شوند عبارتند از:

Metamask

Coinbase

Portis

Autherium

Torus

 

بازار ان اف تی Aavegotchi

Aavegotchi یک پروتکل بازی NFT منبع باز و متعلق به جامعه است که مالکیت واقعی دارایی را برای گیمرها امکان پذیر می کند. Aavegotchi یک NFT مولد سود است که به عنوان یک حیوان خانگی دیجیتال همواره دوبرابر می شود.      Aavegotchi    تاکنون بیش از 120 میلیون دلار در فروش Polygon NFT جمع آوری کرده است و آن را به رتبه دوم بازارهای NFT پالیگان تبدیل کرده است و از نظر فنی، چون NFT های پالیگان OpenSea فقط با پل زدن اتریوم قابل معامله هستند، Aavegotchi بزرگترین بازار واقعی NFTهای پالیگان است.

 

بازار ان اف تی NFTically

NFTically یکی دیگر از بهترین بازارهای ان اف تی مبتنی بر پالیگان است که در آن می توانید NFTهایی را که به شکل تصاویر دیجیتالی هستند خریداری کنید یا بفروشید.

کیف پول های پرداختی که در بازار NFTically  برای تراکنش ها پشتیبانی می شوند عبارتند از:

Coinbase

WalletConnect

MetaMask

Formatic

 

بازار ان اف تی NFTrade

از آنجایی که تعداد کاربران NFTrade روزبروز بیشتر می‌شود، در حال حاضر این پلتفرم تقریباً دو برابر Refinable حجم معاملات دارد.

NFTrade یک بازار NFT متقابل زنجیره ای است که در آن کاربران می توانند NFT ها را ایجاد، ترید، مبادله و فارم کنند. این بازار از اتریوم، BNB، پالیگان، آوالانچ، Moonriver و Moonbeam پشتیبانی می‌کند.

NFT Trade با بیش از 1.5 میلیون دلار فروش Polygon، در حال حاضر پنجمین بازار بزرگ از بازارهای NFT پالیگان است. آنها در حال حاضر کارمزد تراکنش صفر دریافت می کنند.

 

بازار PlayDapp

PlayDapp یک پورتال برای بازی‌های بلاک‌چینی است که بر روی پلی گان و اتریوم کار می‌کند. با PlayDapp می‌توانید بازی‌هایی به سبک P2E (بازی و درآمدزایی) اجرا کنید که در آنها جایزه‌هایی در قالب توکن PLA و NFT در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. بازار PlayDapp در حال حاضر از اتریوم و Polygon پشتیبانی می کند و دارای یک بازار پر از NFT های درون بازی است که می توانید برای بازی های آنها خریداری کنید.

PlayDapp همچنین دارای یک رمز به نام PLA است. این یک توکن ابزاری است که برای اداره اکوسیستم PlayDapp طراحی شده است.

 

جمع بندی

پلی گان یک اکوسیستم نسبتاً جدید است اما با توجه به وجود بیش از 100 توکن تعویض ناپذیر و پشتیبانی از انواع اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مخصوص NFTها، می‌توان گفت که اکوسیستم NFT پلی گان به سرعت در حال رشد و توسعه است. این پلتفرم امکان اجرای سریع تر تراکنش‌ها و کاهش کارمزدها را با امنیت و تعامل پذیری مشابه با بلاک‌چین اتریوم فراهم می‌کند.

ما در این مقاله با بهترین بازارهای ان اف تی مبتنی بر شبکه بلاک چین پالیگان آشنا شدیم. ما در اینجا تنها ۵ مورد از این نوع بازار در دنیای ارزهای دیجیتال را معرفی کردیم. با شناخت این بازارها شما می توانید به معامله توکن های غیر قابل تعویض بپردازید و از انجام فعالیت در آنها کسب درآمد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا